Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tamacie ewentualnych wad naszych Qq, to wczoraj przy pięknej pogodzie udało się wyczyścić autko a przy tej okazji okazało się, że niestety jak większość współczesnych samochodów mamy słabiutki lakier. Mam swojego niespełna 4 tygodnie i 1400 km a już pojawiły się na lakierze delikatne ryski.  Auto myłem dwa razy, najpierw myjką wysokociśnieniową a potem gabką na dwa wiadra.

Wczoraj po umyciu i delikatnym glinkowaniu poszedł cleaner i wosk.

Efekt tutaj (post nr 90): http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70851-galeria-naszych-qq/page-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Teraz te lakiery wszystkie takie byle jakie. Też niedługo zamierzam zabrać się za porządne mycie, ale czekam aż będzie cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego powodu zacząłem się nawet zastanawiać nad woskiem, ponieważ używam wosk do jasnych lakierów, a trzeba może było zainwestować w coś twardego albo nawet w powłokę kwarcową.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powloka kwarcowa to chyba 1.5tys kosztuje z tego co zdazylem znalezc w sieci. Warto w to inwestowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w poprzednią sobotę nakładałem powłokę kwarcową. Ale czas pokaże czy są jakieś wymierne korzyści, czy tylko marketing :)

Tenzi Q7 efekt hydrofobowy:

Tenzi Q7 efekt hydrofobowy:

Edytowane przez chaddy
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem, że chaddy zainwestował. Ale ja miałem raczej na myśli coś takiego jak Car Pro CQuartz do samodzielnej zabawy.

Bardzo fajnie odpycha. Chaddy, czy to filmiki z Twoim Qq?

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak są na forum koledzy wiedzący, że myjka bezdotykowa to nie jest szczyt marzeń lakieru samochodowego. :spoko:

Może by w ogóle utworzyć odrębny temat o pielęgnacji naszych samochodów?

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się samodzielnie bawiłem :)

 

Stosując takie preparaty

post-88565-0-60777100-1424032693_thumb.jpeg

post-88565-0-48152800-1424032744_thumb.jpeg

post-88565-0-38306400-1424032795_thumb.jpg

post-88565-0-08664900-1424032898_thumb.jpeg

Edytowane przez chaddy
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się samodzielnie bawiłem :)

No to szacun, plusika dałem :thumbsup:

Może napisz jakie wrażenia ze zmagań z Tenzi.

 

 

Widzę, że jednak są na forum koledzy wiedzący, że myjka bezdotykowa to nie jest szczyt marzeń lakieru samochodowego. :spoko:

Może by w ogóle utworzyć odrębny temat o pielęgnacji naszych samochodów?

Popieram, każdy mógłby opisać swoje doświadczenia.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak dotrę do domu bo teraz piszę z telefonu

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po robocie wg. Instrukcji należy odkazić organizm ;)

 

A więc preparat kwarcowy zastosowałem głównie dlatego by sprawdzić czy pomoże on w utrzymaniu czystości auta (w jego cudowne właściwości ochrony mechanicznej jakoś nie wierzę). Na początku podchodziłem sceptycznie, ale po nałożeniu rzeczywiście występuje bardzo widoczny efekt hydrofobowy - który mam nadzieję w dużym stopniu ułatwi mycie auta (optymalnie było by nie musieć stosować gorącej wody z mikroproszkiem ani żadnych myjek/gąbek itp. - tylko woda pod ciśnieniem), ale to wyjdzie w praktyce, bo jeszcze od tego czasu nie myłem (jakby się mniej brudził - ale może to tylko złudzenie). Drugą ważną rzeczą jest trwałość takiej powłoki - producent obiecuje rok (na youtube jest filmik z xc90 po niby dwóch latach...) - a jak będzie na prawdę to się okaże :). Jeżeli chodzi o aplikację to jest ona tak naprawdę banalnie łatwa w porównaniu do wosków twardych przy których trzeba się nieźle napracować - nawet posiadając polerkę elektryczną.... (hydrowoski znowu mają bardzo niską trwałość). Wydajność preparatu jest duża (taką buteleczką bodajże 50 ml - zrobiłem całe auto, łącznie z szybami oraz felgami, i jeszcze zostało jakieś 20%). Jak dotąd to na przykład prawie nie było potrzeby używać przednich wycieraczek, bo od około 60 km/h woda sama spiernicza s szyby :). Cena też jest zachęcająca, bo za sam preparat płaciłem coś około 150 zł, do tego jeszcze IPA cleaner, ścierki z mikrofibry, wypożyczenie myjni. Całość zamknęła się gdzieś w 300 zł. (Bez odkażania po robocie :)). Więc oszczędność w stosunku do zlecenia tego firmie detailingowej jest gdzieś rzędu 700 - 1000 zł - a problem wykonania na nowym aucie żaden gdyż nie ma potrzeby wykonywania korekty lakieru. Teraz tylko czas pokaże na ile trwały jest to efekt.

 

Admin, przeniesc prosze kilka ostatnich postow do nowego watku o pielegnacji auta  :)

Rzeczywiście proszę o przeniesienie, obiecuję poprawę, to był przedostatni raz ;)
Edytowane przez chaddy
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin, przeniesc prosze kilka ostatnich postow do nowego watku o pielegnacji auta :)

 

Prosze

 

Panowie,

Zachęcam do samodzielnego zakładania nowych tematów a nie kiszenia się w jednym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminie, ale wiesz jak to jest, czasami rozmiawiasz o jednym, i latwo rozmowa stacza na inn temat. Ale super, ze Admin reaguje na prosby forumowiczow ktorzy widza, ze moze warto w takim wypadku zalozyc nowy watek. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie uprzedzam,aby wam nigdy nie przyszło do głowy mycie owadów z maski kuchenną gąbką. Ja tak sobie załatwiłem przód maski po miesiącu używania auta - w miejscu gdzie czyściłem mocniej mam piękne porysowane zakola. Lakier jest z akwareli i tyle.

 

Ja raz nakładałem powłokę AutoGlym - jest naprawdę super. Przez parę kolejnych myć nie musiałem w ogóle z żadną szczotką podchodzić do auta - cały brud schodził od samej myjki ciśnieniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz ostrzegam o myciu byle czym szybki zegarów nowego QQ. Słusznie zauważyliście kiedyś, że od samego patrzenia się rysuje. Ostatnio próbowałem ją doczyścić mięciutką mikrofibrą, a i tak już parę rys mam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam pomysłu na mycie zegarów. A też już mam delikatne ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ścierka będzie rysować zegary, używajcie sprężonego powietrza w sprayu, dostępnego w sklepach komputerowych i wydmuchujcie bezdotykowo kurz.

 

Co do owadów, mam sprawdzony sposób. Gąbka z siatką, ściera owady, a nie rysuje lakieru. Kupiłem ją w hipermarkecie za kilka złotych.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do owadów używam normalnie wody z płynem do pierwszego umycia potem wody z mała ilością wosku - mix i clay ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owady ładnie się usuwa na bieżąco. Problem pojawia się jak już trochę przyschną. Dlatego staram się do tego nie dopuszczać. Nawet jak jestem w trasie, to zwykła woda daje radę albo wilgotne chusteczki. To samo jest z ptasimi odchodami, które jeśli nie zostaną szybko usunięte niszczą lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka usuwa nawet tygodniowe mumie bez problemu nie rysując lakieru. Z ptasim gównem należy już być bardziej ostrożnym bo suche działa na lakier jak papier ścierny.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze nawoskowany lakier nie byle czym, to gówno ptasie sobie może leżeć miesiąc i nic nie zrobi z lakierem!

Teściowi nawoskowałem Dracule Duster woskiem Collonite 845 do samolotów bo parkuje pod drzewami i obsrany fest zawsze!

Jedzie na myjkę z obsranym lakierem i myję i nie ma śladu uszkodzeń lakieru!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D Nie ściemniaj ... Ty teściowi woskujesz lakier . Kto to widział , albo kto w to uwierzy ? ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...