Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też jadę opłukać na myjnię bezdotykową, ale porządne mycie, to jedynie własnoręczne, na 2 wiadra. :banan:

Żeby znów nie wywołać wilka z lasu dodam, że takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz kupiony na giełdzie samochodowej koncentrat do myjki,taki jaki stosowali w serwisie Renaulta.Nie trzeba bylo poprawek,auto lsniło.Teraz jakiego ciulstwa bym nie użył zawsze zmyje brud zewnętrzny,a później poprawka.Ani Tenzi,ani K2,ani inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki specjalistyczny preparat do zmywania kadłubów , właście na myjki wysokociśnieniowe , całe 5 litrów dostałem od gościa w stoczni(za JJ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to lakier???Musi to być cholernie agresywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar;s stosowałem i jak na razie jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak colins na bezdotykowej zmywam tylko co większy syf (i to tylko zimą) a dokładne mycie to "na dwa wiadra". Raz, że skuteczniejsze, dwa że lubię się pobawić przy czyszczeniu autka. Może, to jakieś zboczenie ale lubię ten rodzaj zmęczenia fizycznego (bo po kilku godzinach człowiek jest zmęczony), podobnie jak po bieganiu w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zamaskowac male ryski na feldze?

20150304_102608.jpg

Powstaly one przy nieprawidlowym przechowywaniu felgi -nie sa to ryki powstale na kraweznikach. Sa one plytkie i nie tak latwe do zobaczenia- dopiero pod odpowiednim katem je widac. Ale ja je zobaczylem i pewnie teraz zawsze bede widzial...

Miejscami sa ledwo widoczne miejscami sa bardziej wyrazne.

Zamowilem sobie juz K2 Felix do felg ale to pewnie nie wystarczy aby je zamaskowac?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 Felix jest do usuwania brudu a nie maskowania rys :devil:

Polecam  Megs'a ScratchX albo tańszy K2 Venox :) 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zamaskowac male ryski na feldze?

20150304_102608.jpg

Powstaly one przy nieprawidlowym przechowywaniu felgi -nie sa to ryki powstale na kraweznikach. Sa one plytkie i nie tak latwe do zobaczenia- dopiero pod odpowiednim katem je widac. Ale ja je zobaczylem i pewnie teraz zawsze bede widzial...

Miejscami sa ledwo widoczne miejscami sa bardziej wyrazne.

Zamowilem sobie juz K2 Felix do felg ale to pewnie nie wystarczy aby je zamaskowac?

Gregsonie szanowny. Skoro Ty takimi ryskami się przejmujesz, to po pierwszej przycierce o krawężnik zapewne zawału dostaniesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sie spodziewalem co do Felixa :) dlatego pytalem czym moge te ryski zamaskowac.


Collins, no wiem, ale na poczatek chcialbym miec idealnie wygladajace felgi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc muszę zerknąć na swoje czy się nie porysowały. Bo leżą w garażu jedna na drugiej i tylko co jakiś czas je "przetasuję", ale jak wyglądają w całej okazałości, to nawet nie wiem.

 

Jeśli mowa o rysach, to sam chyba też kopnę kopytami w kalendarz, gdy ktoś pod Biedrą przywali drzwiami w mój nietknięty do tej pory jakimś cudem lakier.

Stare auta są jednak lepsze na marketowe zakupy - parkujesz bez stresu. :D

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie wyglądające felgi to solidnie nawoskowanie od wewnątrz i zewnątrz najlepiej Collinite  845.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wewnątrz to problem dal mnie bo mam całoroczne opony i odkręcam tylko do wyważenia!

I właśnie wtedy czyszczę felgi dokładnie, idę wyważyć ,wracam i woskuje na bogato  konserwuje oponę od wewnątrz i zewnątrz przykręcam wyważone nawoskowane błyszczące :dribble:

Ale wy zdejmujecie felgi co sezon ! więc jaki to problem wyczyścić, nawoskować i oponę zakonserwować :devil:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w takim przypadku oczywiście. Tak też zamierzam zrobić po zdjęciu zimowych. Mycie, konserwacja i do wora. A letnie przed założeniem też oczywiście wyglancuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie aby nie stosować kwasów do mycia alu felg bo zeżre wosk .

Dlatego stosuje K2 Felix bo nie jest na kwasach  jak większość !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zrugać,ale pastowanie gum jak dla mnie to fanaberia.Na ile to wystarczy na naszych pieknych i czystych drogach?

Poza tym po zimie owszem mycie i na wieszak i tak po trzech sezonach pójdą na wymianę więc bez pasty nic im się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zapastowac i wypolerowac felgi -zamowilem juz potrzebne preparaty- natomiast pastowanie opon jeszcze mi do glowy nie przyszlo. Na razie nie widze takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże są odpowiednie środki także do pielęgnacji opon. I o ile z oponami założonymi do auta nie zamierzam zbytnio fisiować, to te które będą leżakowały do zimy, zapewne przelecę takim konserwantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Qq ma sporo matowych elementów plastikowych na zewnątrz, to kupiłem taki szuwax do tworzyw, który można też stosować na elementy gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pastowanie opon to ma chyba tylko na celu poprawę wizualną auta, bo jednak czarna "mokra" opona prezentuje się bardzo dobrze. Ja używam Meguiars Endurance Tire Gel, nakładam pędzlem, opona jest po tym czarna nawet do 4 tygodni, świetnie się prezentuje.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanoszenie preparatów konserwujących opony jest po to aby guma opony nie schła i nie parciała tak szybko w szczególności od wewnętrznej strony!

A zdajecie sobie sprawę jakie działanie wywiera słońce na czarną oponę jak ją niszczy????

Ja konserwuje aktywnym silikonem i czy deszcze,błoto ,słońce to opona po myciu jak nowa  :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koła kupiłem stojak w Lidlu i teraz nie muszę przeżucać kół spokojnie leżą całą zime

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanoszenie preparatów konserwujących opony jest po to aby guma opony nie schła i nie parciała tak szybko w szczególności od wewnętrznej strony!

A zdajecie sobie sprawę jakie działanie wywiera słońce na czarną oponę jak ją niszczy????

Ja konserwuje aktywnym silikonem i czy deszcze,błoto ,słońce to opona po myciu jak nowa  :)

Edek, jakiego silikonu uzywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koła kupiłem stojak w Lidlu i teraz nie muszę przeżucać kół spokojnie leżą całą zime

 

Ja za równowartość stojaka wolałem spożyć flaszkę, a koła sobie przerzucam dla kondycji. :devil: 

 

Jeśli zaś mowa o "szuwaksach", to ja tym razem poszedłem w kosmetyki Nielsena.

W ten sposób do wnętrza mam Nielsen Finesee (daje fajny, matowy efekt), do plastików zewnętrznych Nielsen Super A Sheen SAS (taki budyń dający ładny połysk czarnym plastikom), a do gum Nielsen Brillance (który poza efektem wizualnym opóźnia starzenie gumy, o czym słusznie wspomniał Edek).

Polecam - dobry stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...