Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat. Jaki olej 5W30 i filtr polecacie?

Na pierwszej wymianie po 2,5k był zalany Total 5W30 i nie narzekam, ale na fakturze nie ma żadnych dodatkowych danych.

Teraz zamierzam wymienić przy 11 tys., ale już jadę ze swoim olejem.

Ten będzie ok?

Ja zalałem ELF-em EVOLUTION FULL-TECH który ma specyfikacje RN0720.

Ta specyfikacja jest wymagana do naszych silników.Szukaj olejów z tą specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę z innej beczki:

będąc na wakacjach w Chorwacji zauważyłem, że cieknie mi woda z klimatyzacji do środka auta, na dole obok konsoli środkowej od strony pasażera.... klima ustawiona na 30, temperatura na zewnątrz 40 w cieniu. Po powrocie wizyta w serwisie i okazało się, że uszkodzona nagrzewnica podczas montażu - wymiana całej. Jak rozmawiałem z serwisantem to powiedział, że najprawdopodobniej jeżdżąc w naszym klimacie pewnie bym tego nie zauważył. Ku przestrodze (dopóki auto na gwarancji) zwróćcie uwagę na wilgotny lub mokry dywanik.

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 000km stuknęło (po dokładnie 4 miesiącach posiadania) i jak na razie z silnika jak i z całego samochodu jestem zadowolony.

Olej sprawdzam co 1000km i trzyma dokładnie ten sam poziom.

Jedyny problem jaki był na początku (trochę gorsze wchodzenie dwójki) minęło.

Z innych wad sporadycznie w dziwnych sytuacjach zapiszczały przednie czujniki parkowania - ale to chyba standard.

 

Statystyki spalania

icon3.png

Edytowane przez dzb87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj wyskoczyła mi pomarańczowa kontrolka silnika. Z ograniczeń jakie zaobserwowałem to odcięcie obrotów powyżej 3000. Nie wiem jak poważny jest ten komunikat, a na chwilę obecną nie mam czasu i możliwości jechać prosto do serwisu. Macie jakieś doświadczenia, rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, słynna sonda lambda?

 

Eeeeee - no nie wiem - sonda lambda raczej nie ogranicza obrotów - wiem bo sam miałem trzy razy wymienianą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj wyskoczyła mi pomarańczowa kontrolka silnika. Z ograniczeń jakie zaobserwowałem to odcięcie obrotów powyżej 3000. Nie wiem jak poważny jest ten komunikat, a na chwilę obecną nie mam czasu i możliwości jechać prosto do serwisu. Macie jakieś doświadczenia, rady?

Dzwoń po lawetę i niech kombinują zastępcze

Sonda ma wpływ jedynie na Start/Stop, w sensie pozytywny, znaczy wtedy nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i po raz piąty zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika :(

Po trzeciej wymianie sondy lambda wytrzymało dwa miesiące i znowu ZONK !!!

Pomimo , że jestem człowiek cierpliwy to jednak zaczynam sie irytować .

Czas na wizyte u jakiegoś prawnika i zmianę polityki działania . 

No i czas na pozbycie się tego cudu techniki - tylko co w zamian ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafiros, bo oni wymieniają "skutek" a nie przyczynę! Na 100% wina jest gdzie indziej, ale najprościej, jest błąd to sonda do wymiany.

Co do innych aut, jest kilka modeli na rynku, które zapewniają spokój, np. Nowy CX5, CRV, na dniach będzie nowy CRV, RAV4 czy nieskromnie powiem Tucson czy Sportage. Ale to nie to miejsce i nie ten temat. Wiem jedno, ja nareszcie wiem co to bezproblemowe auto które nie skrzypi, nie trzeszczy nie powoduje fałszywych alarmów i prosi tylko o paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam @manixie ...! ;)

Ale jak przyjemnie jest na tym forum nie trzeba mówić !

A u nas nudy , nudy Panie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafiros, bo oni wymieniają "skutek" a nie przyczynę! Na 100% wina jest gdzie indziej, ale najprościej, jest błąd to sonda do wymiany.

 

To chyba powinno być jasne po drugim razie...

@rafiros - jeżdzisz z aktywnym start-stop czy wyłączasz?

 

Problem sondy lambda kojarzę w Fabii którą mieliśmy w rodzinie (jakieś 10 lat temu).

Też był błąd sondy co jakiś czas, wymiana nie pomogła a winnym okazały się przeżarte kable w którejś z wiązek, zalane w fabryce prawdopodobnie jakimś kwasem.

Edytowane przez dzb87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba powinno być jasne po drugim razie...

@rafiros - jeżdzisz z aktywnym start-stop czy wyłączasz?

SS Wyłączone

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że najwięcej w temacie QQ mają do powiedzenia Hujdajdziarze, Mazdziarze, a nawet jacyś Hoplarze. :devil:

Sio na swoje fora złośliwce jedne, z których połowa to QQ nawet nie jechała. :D;)

Dodam tylko, że mój QQ wcale się nie psuł, oleju nie żarł i był bezobsługowy, co mnie strasznie zdenerwowało i go sprzedałem. :D

W Hoplu to przynajmniej już mi jakaś kuna węża zjadła więc miałem rozrywkę. A ten QQ to taki bezpłciowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@rafiros - jeżdzisz z aktywnym start-stop czy wyłączasz?

 

 

 

A jakie to ma znaczenie?...

Ja jeżdżę na wszystkim i nie narzekam. A co roku, pod koniec grudnia, jak zwykle wrzucę na pohybel wszystkim mitomanom ile już zaoszczędziłem CO2 dzięki wszystkoniszczącemu Stop-START... [dobijam już do 50 godzin czasu wyłączenia silnika przez system Stop-Start :wave: ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się dowiedzieć czy w związku z ciągle powtarzającą się usterką mogę się domagać jakiegoś zadośćuczynienia od Nissana ?

Sam jeszcze nie wiem co by to miało być ale po tej naprawie zgłoszę się do prawnika z całą dokumentacją.

Niech coś myśli i pisze mądre pisma do Nissana.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się dowiedzieć czy w związku z ciągle powtarzającą się usterką mogę się domagać jakiegoś zadośćuczynienia od Nissana ?

Sam jeszcze nie wiem co by to miało być ale po tej naprawie zgłoszę się do prawnika z całą dokumentacją.

Niech coś myśli i pisze mądre pisma do Nissana.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, niezgodność towaru z umową.Przez 14 dni modlisz się, aby NISSAN(ASO) nie ustosunkował się do żądania i czekasz na nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po raz piąty zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika :(

Po trzeciej wymianie sondy lambda wytrzymało dwa miesiące i znowu ZONK !!!

Pomimo , że jestem człowiek cierpliwy to jednak zaczynam sie irytować .

Czas na wizyte u jakiegoś prawnika i zmianę polityki działania .

No i czas na pozbycie się tego cudu techniki - tylko co w zamian ??

Masz pecha i tyle 90% ludzi z tym motorem nie ma takich problemów. Te same części do fabryki dostarcza kilku dostawców akurat u Ciebie musieli zamontować z wadą od trafnego dostawcy część która wplywa na pracę sondy i tyle

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota C-HR z silnikiem 1.2 o praktycznie takiej samej pojemności, mocy i momencie obrotowym jak w QQ? :o

Czy oni przypadkiem nie ukradli tego silnika Nissanowi po tym jak Nissan ukradł go Renaurowi (czy jak mu tam)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

np.

Toyota C-HR

 

 

No Andrzeju :) toś mi poradził - myślę na Toyotą ale RAV4 Hybrydową albo Mazdą CX5 lub 6 z 2,5L benzyną a nawet nad Nissanem Murano z 3,5L benzyną chociaż ten ostatni to jednak Nissan a nie chcę już chyba więcej tej marki - teraz sąsiad chce kupić właśnie Murano to zobaczę jak to się zachowuje, pouczę się na cudzych błędach :) i może się zdecyduje .

Generalnie chciałbym coś z normalnym silnikiem, nawet może być auto używane .

Ale póki co mam jeszcze 4 lata gwarancji i zegarkowe marzenie do spełnienia i pewnie jeszcze z rok a może nawet dwa będę się Wam wyżalał na forum na mojego QQ , który oprócz tej nieszczęsnej sondy naprawdę nie jest złym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Tourbillion był celem  :) a co do sondy to postrasz solidnie może pomoże, albo serwis zmienić z nimi to jak ruletka na 1000 serwisów jeden kumaty mechanior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Tourbillion był celem  :)

 

Jak bym miał takie marzenia zegarkowe to bym nie myślał nad tymi samochodami o których wspominałem tylko bym sobie jakiegoś Maybacha konfigurował :)

A moje marzenie jest bardziej przyziemne tak jak samochody którymi jeżdżę

QQ po wizycie w ASO - diagnoza ? Poniżej zdjęcie z opisu sytuacji - jak widać z opisu i z rozmowy panowie sami nie wiedzą co się dzieje.

6f15f0bae256552491ec26940cfaea75.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...