Skocz do zawartości
dambam

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Afrance

No i po raz piąty zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika :(

Po trzeciej wymianie sondy lambda wytrzymało dwa miesiące i znowu ZONK !!!

Pomimo , że jestem człowiek cierpliwy to jednak zaczynam sie irytować .

Czas na wizyte u jakiegoś prawnika i zmianę polityki działania .

No i czas na pozbycie się tego cudu techniki - tylko co w zamian ??

Masz pecha i tyle 90% ludzi z tym motorem nie ma takich problemów. Te same części do fabryki dostarcza kilku dostawców akurat u Ciebie musieli zamontować z wadą od trafnego dostawcy część która wplywa na pracę sondy i tyle

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawcio

Tak samo jak branie oleju w 1,2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G

... No i czas na pozbycie się tego cudu techniki - tylko co w zamian ??

np.

Toyota C-HR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
colins

Toyota C-HR z silnikiem 1.2 o praktycznie takiej samej pojemności, mocy i momencie obrotowym jak w QQ? :o

Czy oni przypadkiem nie ukradli tego silnika Nissanowi po tym jak Nissan ukradł go Renaurowi (czy jak mu tam)? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafiros

np.

Toyota C-HR

No Andrzeju :) toś mi poradził - myślę na Toyotą ale RAV4 Hybrydową albo Mazdą CX5 lub 6 z 2,5L benzyną a nawet nad Nissanem Murano z 3,5L benzyną chociaż ten ostatni to jednak Nissan a nie chcę już chyba więcej tej marki - teraz sąsiad chce kupić właśnie Murano to zobaczę jak to się zachowuje, pouczę się na cudzych błędach :) i może się zdecyduje .

Generalnie chciałbym coś z normalnym silnikiem, nawet może być auto używane .

Ale póki co mam jeszcze 4 lata gwarancji i zegarkowe marzenie do spełnienia i pewnie jeszcze z rok a może nawet dwa będę się Wam wyżalał na forum na mojego QQ , który oprócz tej nieszczęsnej sondy naprawdę nie jest złym autem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kubalon

Czyżby Tourbillion był celem  :) a co do sondy to postrasz solidnie może pomoże, albo serwis zmienić z nimi to jak ruletka na 1000 serwisów jeden kumaty mechanior.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafiros

Czyżby Tourbillion był celem  :)

Jak bym miał takie marzenia zegarkowe to bym nie myślał nad tymi samochodami o których wspominałem tylko bym sobie jakiegoś Maybacha konfigurował :)

A moje marzenie jest bardziej przyziemne tak jak samochody którymi jeżdżę

QQ po wizycie w ASO - diagnoza ? Poniżej zdjęcie z opisu sytuacji - jak widać z opisu i z rozmowy panowie sami nie wiedzą co się dzieje.

6f15f0bae256552491ec26940cfaea75.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aerofan

Toyota C-HR z silnikiem 1.2 o praktycznie takiej samej pojemności, mocy i momencie obrotowym jak w QQ? :o

Czy oni przypadkiem nie ukradli tego silnika Nissanowi po tym jak Nissan ukradł go Renaurowi (czy jak mu tam)? :D

C-HR jechałem, jednak wolniej się zbiera niż QQ.  Poza tym wychodzi ponad 15 tys drożej od QQ.  A silnik pewnie ten sam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
arturdj

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, tym razem nie odcina mi obrotów więc przyczyna będzie innej natury. Przy okazji miałem wymienianą przednią szybę, bo mi kamyk przypier.... :( Może jestem przeczulony, ale weryfikowałem naprawę ASO i moją uwagę zwróciła duża przestrzeń za lusterkiem. Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

post-96584-0-96996000-1508950434_thumb.jpg

post-96584-0-09834700-1508950517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafiros

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, 

Witam w klubie :(

Ja dzisiaj byłem już piąty raz z tą kontrolką, jestem po trzech wymianach sondy lambda - tym razem panowie nic nie stwierdzili - post wyżej wkleiłem opinie serwisu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brzyk

Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

U mnie jest podobnie. Ale musiałem sie przypatrzyć. Na zdjęciu mega dziura, w rzeczywistości znacznie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xxqa

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, tym razem nie odcina mi obrotów więc przyczyna będzie innej natury. Przy okazji miałem wymienianą przednią szybę, bo mi kamyk przypier.... :( Może jestem przeczulony, ale weryfikowałem naprawę ASO i moją uwagę zwróciła duża przestrzeń za lusterkiem. Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

Witam.Mnie też czeka wymiana przedniej szyby,dziś walnął mi kamień i mam rysę około 3 cm.od strony kierowcy na wysokości lewego oka.Ile taka przyjemność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brzyk

A z AC nie opłaca się skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xxqa

Rak też i zrobię tylko chciałbym wiedzieć ile taka przyjemność kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G

Witam.Mnie też czeka wymiana przedniej szyby,dziś walnął mi kamień i mam rysę około 3 cm.od strony kierowcy na wysokości lewego oka.Ile taka przyjemność?

Z taką rysą podjeżdża się do auto - szklarza. Im szybciej tym lepiej. Nawierca rysę z obu stron, po czym zalewa specjalną żywicą. Poleruje ... i  zero śladu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brzyk

Z taką rysą podjeżdża się do auto - szklarza. Im szybciej tym lepiej. Nawierca rysę z obu stron, po czym zalewa specjalną żywicą. Poleruje ... i zero śladu.

Mnie dziurka kosztowała kiedyś 150 zł.

Szyba oryginał w ASO fiata 1500.

Zwykle tzn np nord to ok połowa ceny.

Ale na szczęście dawno nie korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xxqa

Coś z tym zero śladu to nie chce mi się wierzyć gdyby to było takie proste nie trzeba by było szyb wymieniać.Nikt nie zapewni że po sklejeniu szyby nie pójdzie dalej a ślad i tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brzyk

Coś z tym zero śladu to nie chce mi się wierzyć gdyby to było takie proste nie trzeba by było szyb wymieniać.Nikt nie zapewni że po sklejeniu szyby nie pójdzie dalej a ślad i tak jest.

W nordzie chyba dają ci gwarancję że jako coś nie tak to wymieniają.

Tzn kiedyś tak było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xxqa

Zobaczymy.Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G

Po to nawiercają na początku i końcu rysy, by nie poszło dalej. Natomiast zalewkę żywiczną po zastygnięciu polerują. Po robocie nie jesteś w stanie wskazać miejsca, które było naprawiane. Nie napisałem tego na podstawie wyssanej z palucha, ale własnego i kilku moich znajomych doświadczenia. Jeżeli jest tylko lokalny odprysk, to robią tylko centralny nawiert, który de facto jest niczym innym, jak oszlifowaniem odprysku, by nie poszedł z niego "pajączek", a następnie zalewka ....

Jak się z tym udasz do porządnej firmy, to przed podjęciem decyzji ocenią, czy rzecz jest do usunięcia, deklarują gwarancję i wtedy albo się decydujesz, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawcio

W silniku jeden sześć to chyba zbyt duże ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej G

:laie_67:

Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
arturdj

Faktura wyszła na niecałe 3300zł (szyba bez grzania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xxqa

No ja mam niestety szybę podgrzewaną ale to już kłopot PZU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Brzyk

Nigdy nie chciało mi się liczyć czy lepiej dołożyć 80 zł w PZU do osobnej ochrony utraty zniżki czyli o ubezpieczenia tylko szyby. Czy też ponosić przez 2 lata podwyższona składkę ale z utraconą co roku wartością samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi