Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może,nie twierdzę że nie.


Dzięki za info Jacko. Jutro skocze do Kauflanda po płyn na rezerwę bo za 2 dni QQ w Zakopcu się melduje

Pablo,na pewno jest w Auchan Sosnowiec ,czy jest w Kauflandzie? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zapas spytam. Jaki płyn chłodniczy na dolewki do 1.6 dig-t wlewacie. Może być z alledrogo.

 

Ps. Na razie nie uśmiecha mi się jechać do Aso z założonym boxem a zdejmować mi się nie chce. Szkoda mi trytytek :)

 

Pojadę jak trzeba będzie zrobić uszczelkę i splanować głowice, aby przybyło jeszcze z 10 kucy :)

 

z tą uszczelką to nie tak szybko, jeśli nie ma masła pod korkiem wlewu oleju to winna może być chłodnica spalin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo,kup sobie płyn na dolewki jest w marketach ,bezbarwny,mieszalny ze wszystkimi płynami i do wszelkiego rodzaju układów chłodzących.Ja taki kupuję i stosuję.

Kiedyś wymieniałem uszczelkę w Xsarze z tym że tam olej pojawiał się w płynie chłodniczym w zbiorniczku. Masełka pod korkiem nie stwierdzałem.

 

Tu ucieka pewnie do spalin a nie idzie do oleju dlatego nie ma masła.

Edytowane przez Pablo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jako, że kupiłem wersję FL i nie czytałem wcześniej opinii to byłem dziś w serwisie i potwierdzono mi częste pady sond lambda, ale nie mieli przypadków jeszcze w wersji FL...może za krótko jeżdżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że kupiłem wersję FL i nie czytałem wcześniej opinii to byłem dziś w serwisie i potwierdzono mi częste pady sond lambda, ale nie mieli przypadków jeszcze w wersji FL...może za krótko jeżdżą...

Od 2017 jest spokój z sonda chodź to nie ona do końca jest winna. Wcześniejsze roczniki mają wadę oprogramowania dlatego padały

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu volkswagen sprzedaje za 1 zł interface BT do swoich samochodów oraz udostępnia apkę Vw Connect która rejestruje wszystkie parametry samochodu i pushem przesyła ewentualne komunikaty. Korzystam z tego w aucie żony i super się sprawuje. Wiecie może czy jest podobny bajer do J11?

Dodam jeszcze że chodzi mi o wersję acenta.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez TOM_US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolne żarty

Nissan to nie VW i sam juz nie wiem czy to dobrze czy źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu volkswagen sprzedaje za 1 zł interface BT do swoich samochodów oraz udostępnia apkę Vw Connect która rejestruje wszystkie parametry samochodu i pushem przesyła ewentualne komunikaty. Korzystam z tego w aucie żony i super się sprawuje. Wiecie może czy jest podobny bajer do J11?

Dodam jeszcze że chodzi mi o wersję acenta.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

tu masz takie zabawki http://allegro.pl/interfejs-xtool-obdii-mini-android-ios-diagnostyka-i7175119567.html#thumb/1 z Acentą będzie działać  ;)

hej jakiego koloru macie płyn chłodniczy ? u mnie jest niebieski, i jeszcze jedno pytanie czy też macie brudny olej silnikowy ? pytanie dotyczy benzyny 1.6, pytam ponieważ u mnie po 5 tys. km po wymianie olej już jest brudny, no chyba że zalewają w serwisie jakimś tanim nie wiadomo czym ...

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz czysty olej od wymiany do wymiany miałem bodajże w Megance. Ale było to już kilka lat temu i w silniku wolnossącym.

Natomiast jeśli chodzi o silniki benzynowe turbo z bezpośrednim wtryskiem, to czy to Nissan, Ford czy inny Opel, to olej robi się ciemny dużo szybciej. Taki już urok pracy tych silników, a szybkie czernienie oleju nie musi być wcale wyznacznikiem jego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed wymianą koło 8000 i olej na bagnecie był  troszkę ciemniejszy niż nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem po ok 10 tys i byl w miare jasny tj zdecydowanie jasniejszy niz w dci po 10k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz takie zabawki http://allegro.pl/interfejs-xtool-obdii-mini-android-ios-diagnostyka-i7175119567.html#thumb/1 z Acentą będzie działać ;)

 

hej jakiego koloru macie płyn chłodniczy ? u mnie jest niebieski, i jeszcze jedno pytanie czy też macie brudny olej silnikowy ? pytanie dotyczy benzyny 1.6, pytam ponieważ u mnie po 5000 tys. km po wymianie olej już jest brudny, no chyba że zalewają w serwisie jakimś tanim nie wiadomo czym ...

5mln km, nieźle :o

 

U mnie robi się już ciemniejszy po 300km :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach spokoju znowu pomarańczowa kontrolka i komunikat o awarii systemu SS raczyły się zapalić - ale jakoś mnie to nawet nie zdenerwowało :) przyzwyczajony jestem :)

Na pewno panowie w ASO się ucieszę jak mnie zobaczą po takiej długiej nieobecności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tym olejem tak musi być, ponawiam pytanie odnośnie koloru płynu chłodniczego ?

Dobrze wiedzieć, żeby po 1tkm nie sprawdzić i z gębą nie polecieć do ASO, że oszukali i nie zmienili oleju ;-)

 

Chyba, że mi filtru nie zmienili :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafiros jestes chyba najbardziej pechowym wlascicielem QQ :/

 

A gdzie tam :)

Moje problemy w porównaniu z problemami Jacka z jego silnikiem to małe piwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach spokoju znowu pomarańczowa kontrolka i komunikat o awarii systemu SS raczyły się zapalić - ale jakoś mnie to nawet nie zdenerwowało :) przyzwyczajony jestem :)

Na pewno panowie w ASO się ucieszę jak mnie zobaczą po takiej długiej nieobecności :)

Słuchaj, czy ty nie powinieneś rozważyć kroków prawnych o wymianę samochodu na wolny od wad?

Interweniowales gdzies poza ASO? Do centrali nissana, jesli takowa jest?

 

Ja rozumiem, że wymienili raz i padla znowu - pech, wadliwa partia itd... Ale X raz to chyba bym juz wydal kase na adwokata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, czy ty nie powinieneś rozważyć kroków prawnych o wymianę samochodu na wolny od wad?

Interweniowales gdzies poza ASO? Do centrali nissana, jesli takowa jest?

 

Ja rozumiem, że wymienili raz i padla znowu - pech, wadliwa partia itd... Ale X raz to chyba bym juz wydal kase na adwokata...

Cały czas nad tym myśle. To nie takie proste ale mam plan działania. Z centralą Nissana się kontaktowałem. Mam nadany numer mojej sprawy i teraz jak ASO ustali mi kolejny termin wizyty to napisze do Nissana powołując się na wspominany numer , że auto po raz kolejny jest w serwisie.

Kolejnym krokiem będzie prawnik. Ale wszystko po kolei i spokojnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że łatwo sie mówi, ale ja bym pozbierał papiery z napraw, poszukal prawnika, rzeczoznawce samochodowego i do sądu... Wiem, że to trudne, ale słyszałem o wymienie samochodów na nowe, ze względu na wady...

Myślę, że u ciebie to nie sąda,ale coś powiązanego, może instalacja... Przecież tych aut jezdzi podobno tyle milionów, to nie byłbyś jedyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem wpie gdyż zniknął post do którego się odniosłem .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zapaliły mi się dwie kontrolki start/stop system fauli i check engine wg ASO winna sonda, mam czekać aż zamówią nową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zapaliły mi się dwie kontrolki start/stop system fauli i check engine wg ASO winna sonda, mam czekać aż zamówią nową 

z ciekawosci , co za rocznik QQ?

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...