Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zapaliły mi się dwie kontrolki start/stop system fauli i check engine wg ASO winna sonda, mam czekać aż zamówią nową 

 

Niestety musze powiedzieć - WITAM W KLUBIE !!

ile miałeś przebiegu ? to pierwsza awaria sondy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 30 tys .km, wcześniej przed drugim przeglądem było jakieś oprogramowanie zmieniane związane z sondą lambda, ale przeanalizowałem teraz forum w innych działach i wynika z tego jeden fakt że to głównie Qashqai z silnikiem 1.6 DIG-T ma problemy z akumulatorem i sondą lambda, zdarzają się też sporadyczne przypadki w Xtrail'u z tym silnikiem zarówno z akumulatorem jak i sondą, chociaż może to wynikać chociażby z tego że jest bardzo mało zarejestrowanych użytkowników tego modelu na tym forum, może też miejsce produkcji Xtrail Japonia, Qashqai Anglia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 30 tys .km, wcześniej przed drugim przeglądem było jakieś oprogramowanie zmieniane związane z sondą lambda, ale przeanalizowałem teraz forum w innych działach i wynika z tego jeden fakt że to głównie Qashqai z silnikiem 1.6 DIG-T ma problemy z akumulatorem i sondą lambda, zdarzają się też sporadyczne przypadki w Xtrail'u z tym silnikiem zarówno z akumulatorem jak i sondą, chociaż może to wynikać chociażby z tego że jest bardzo mało zarejestrowanych użytkowników tego modelu na tym forum, może też miejsce produkcji Xtrail Japonia, Qashqai Anglia ...

 

To i tak długo się uchowałeś - mi się zaczęła przygoda z sondą po 9 tyś i trwa tak do dzisiaj do przebiegu 22 tyś - ale teraz nie odpuszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak nie przebiłes, u mnie pierwszy raz sonda odezwała się przy przebiegu 98km.... drugi raz nie pamiętam, ale po drugiej wymianie i nowym sofcie, spokoj. Xtrail rocznik 2015, przebieg ca43tkm.

Z aku w tym modelu problemów nie ma. Bywało że stał w garażu 2tygodnie i odpalał zanim drzwi zdążyłem zamknąć. Generalnie po prawie dwóch latach uzytkowania, w tym rok, codziennie po kilkadziesiąt km, jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson - w ciemno brałbym Twój przypadek niż mój :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam Qashqai 1.6 dig-t przejechane 15000 km przybywa mi olej (benzyna się tam dostaje) myślałem ze może przez krótkie odcinki ale wymieniłem olej i długa trasa też przybywa co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... w 1.6 jeszcze nie słyszałem o takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam Qashqai 1.6 dig-t przejechane 15000 km przybywa mi olej (benzyna się tam dostaje) myślałem ze może przez krótkie odcinki ale wymieniłem olej i długa trasa też przybywa co może być przyczyną

 

Przyczyn może być parę różnych - uszkodzone pierścienie (bo przy takim przebiegu o zużyciu nie ma mowy), zbyt bogata mieszanka (np. uszkodzony wtryskiwacz) itd.

 

Trzeba by to porządnie zdiagnozować, ale "w ASO na gwarancji" to jakoś tego nie widzę, może za małą mam wyobraźnię.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam Qashqai 1.6 dig-t przejechane 15000 km przybywa mi olej (benzyna się tam dostaje) myślałem ze może przez krótkie odcinki ale wymieniłem olej i długa trasa też przybywa co może być przyczyną

Też odniosłem u siebie takie wrażenie że przybywa mi oleju, dodatkowo czuć było  po zgaszeniu silnika zapach "olejowo-benzynowy" w okolicach 1 cylindra od strony rozrządu. Po zgłoszeniu tego w serwisie kazali obserwować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odniosłem u siebie takie wrażenie że przybywa mi oleju, dodatkowo czuć było  po zgaszeniu silnika zapach "olejowo-benzynowy" w okolicach 1 cylindra od strony rozrządu. Po zgłoszeniu tego w serwisie kazali obserwować. :(

Panowie...odebraliście mi całkowicie nadzieję ,że 1.6 jest takim dobrym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie , jakie roczniki macie. Przeglądam forum niemieckie i jest tam taki wątek, ale w sumie chyba ze dwa, trzy przypadki... Ktos pisał, ze podobno była wadliwa seria, ale niestety nie wynika z postu czy chodzi o 1.6 czy 1.2...bo w 1.2 też tam był taki przypadek opisany i winne były wtryskiwacze, ale rzucalo sie w oczy podniesione spalanie benzyny.

Ogólnie z lektury wątku na nienieckim forum nic nie wynika, nawet ktos zrobil badanie oleju i wyniki były w normie

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Miałem właśnie przez tydzień w teście 1.2 DIG-T 115 Tekna po faceliftingu. Szybkie wnioski:

- Chlapie jak głupi - 1. Trasa średnio 8,5l/100 a 1.6 6,8l/100, 2. Miasto spokojnie 10,5l/100, 3. Delikatne wciśnięcie gazu i chwilowe zużycie skacze na maxa, 4. Korek o 18 - kawałek od szpitala MSWiA do Galerii Mokotów 14,4l/100 a po dojeździe do domu pod Piasecznem 11,5l/100

- Przez belkę z tyłu zamiast wielowahaczy skacze jak żabka przy nierównej nawierzchni

- Ma się wrażenie, że żwawiej ciągnie z dołu, bo na wykresie moc i moment lecą prosto w górę a w 1.6 jest jakiś durny dołek

- Facelift ma dołożony Auto Hold czyli trzymanie na hamulcu przy podjeździe pod górkę

- Ma fajną kierownicę, ale na tej kierownicy całą masę guziczków jak na pilocie do telewizora przez co obsługa jest mniej wygodna niż na starej kierownicy

- Fotele (półskóra, bo skóra jest w Tekna+) są jeszcze lepsze niż przed FL, ale z tyłu mają plastikową skorupę, więc przy sporych gabarytach swoich albo kierowcy pasażer będzie miał kolana w tym plastiku, co pewnie na długo zapamięta.

- Podobno ma grubsze szyby i jest cichszy (jutro sprawdzę miernikiem decybeli i dam znać)

 

Reasumując 1.2 jest gorszym wyborem pod każdym względem (Ewentualnie spalanie może być wynikiem problemów z wtryskiwaczami o czym pisaliście).

 

Zgadza się pojechałem na boxa z dostrojeniem na hamowni.

 

Możesz napisać jaka to wersja boxa? Bo oni mają trzy z tego co widzę (Base, Go, Elite) + jeszcze jakaś atrapa boxa za 54zet jak się nie chce rozpinać kabli przy wizycie w ASO.

Na stronie piszą o +15%, +18% i +20% zależnie od wersji boxa a u Ciebie to raczej niecałe 8%

 

Pewnie fajnie by też było, gdybyś kiedyś zrobił dla porównania wykres z mniej optymistycznej hamowni.

U mnie pokazało 169KM/267Nm a u Ciebie moc jest aż o 6,5KM większa, więc masz wybitną sztukę albo j.w.

 

Byłbym wdzięczny za info, bo szukam jakiejś opcji na "oddziadkowanie" QQ.

Redukcja przez dwa biegi przy wyprzedzaniu TIRa raczej nie należy do najbardziej rozrywkowych momentów w życiu...

Edytowane przez mate76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić obrazek z hamowni dla 1.6?

Interesuje mnie w jakim zakresie jest najoptymalniejsza jazda czy przyspieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowe jedno spostrzeżenie.

1 dojechałem do zera na księgowym. Pozostało 5 l w baku.

Spalanie <10 na autostradzie.

Weszło 60 l na 650 km.

Ekran pokazuje 8,6.

 

2. Zapalam auto i znów objaw długiego kręcenia. Kiedyś o tym wspominałem.

Podpowiedział ktoś o zapowietrzonej pompie paliwa.

Nie pamiętam jak wcześniej.

Ale teraz stało się to na rezerwie.

No to dopisze na temat informacji z ASO.

Nie znam się.

Poinformowano mnie że nie mogę jeździć na rezerwie. Bo tak się będzie działo że. Je mogę uruchomić silnika.

Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj odebrałem QQ z ASO po kolejnej już ósmej wizycie związanej z usterką sondy lambda .

ASO po konsultacjach z centralą Nissana i jakąś firmą z Angli, która specyfikuje dla Nissana wszystkie części zamienne oraz posiada dokumetacje techniczne każdego wyprodukowanego Nissana ( takie info z ASO ) ustalili , że w moim QQ przyczyną padania sond było to, że przez cały czas były stosowane sondy do Nissana QQ a w moim powinna być od nowości zakładana sonda z Nissana X-Trial i też taka sonda została teraz zamówiona . 

Sam nie wiem czy to prawda czy tylko ściema ale sonda ma być za 2-3 tygodnie bo o ile to do QQ są odstępne od ręki o tyle ta od X jest na zamówienie .

Czekam na sondę , jadę do ASO na wymiane i zobaczymy. 

Dam znac co i jak po wymimanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na problemy z aku trzeba wsadzać aku z np. pulsara?  :dribble:

Ale zawsze to już coś. Powodzenia i czekamy na update. 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj odebrałem QQ z ASO po kolejnej już ósmej wizycie związanej z usterką sondy lambda .

ASO po konsultacjach z centralą Nissana i jakąś firmą z Angli, która specyfikuje dla Nissana wszystkie części zamienne oraz posiada dokumetacje techniczne każdego wyprodukowanego Nissana ( takie info z ASO ) ustalili , że w moim QQ przyczyną padania sond było to, że przez cały czas były stosowane sondy do Nissana QQ a w moim powinna być od nowości zakładana sonda z Nissana X-Trial i też taka sonda została teraz zamówiona . 

Sam nie wiem czy to prawda czy tylko ściema ale sonda ma być za 2-3 tygodnie bo o ile to do QQ są odstępne od ręki o tyle ta od X jest na zamówienie .

Czekam na sondę , jadę do ASO na wymiane i zobaczymy. 

Dam znac co i jak po wymimanie . 

Być może.Niby te same jednostki napędowe,ale może do  Xa i do Kaśki zupełnie inne ustawienia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj odebrałem QQ z ASO po kolejnej już ósmej wizycie związanej z usterką sondy lambda .

ASO po konsultacjach z centralą Nissana i jakąś firmą z Angli, która specyfikuje dla Nissana wszystkie części zamienne oraz posiada dokumetacje techniczne każdego wyprodukowanego Nissana ( takie info z ASO ) ustalili , że w moim QQ przyczyną padania sond było to, że przez cały czas były stosowane sondy do Nissana QQ a w moim powinna być od nowości zakładana sonda z Nissana X-Trial i też taka sonda została teraz zamówiona .

Sam nie wiem czy to prawda czy tylko ściema ale sonda ma być za 2-3 tygodnie bo o ile to do QQ są odstępne od ręki o tyle ta od X jest na zamówienie .

Czekam na sondę , jadę do ASO na wymiane i zobaczymy.

Dam znac co i jak po wymimanie .

Coś w tym może być że stosują inne sondy do nowszych rocznikowo modeli bo nie spotyka juz takich problemów. Czyżby nastepny bubel nissana poprawiany po cichu.

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak przyjdzie nowa-inna sonda i zostanie zamontowana . Wtedy wszyscy będziemy mądrzejsi :)

Mnie osobiście dziwi, że ASO kilka razy wymieniało sondy na teoretycznie złe, dopiero po mojej interwencji w Nissanie, opisywaniu całej sytuacji i po kontakcie Nissana z ASO doszli do czegoś bo tak to by dzisiaj założyli kolejną sondę i pewnie po dwóch tygodniach było by to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...