Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie osobiście dziwi, że ASO kilka razy wymieniało sondy na teoretycznie złe, dopiero po mojej interwencji w Nissanie, opisywaniu całej sytuacji i po kontakcie Nissana z ASO doszli do czegoś bo tak to by dzisiaj założyli kolejną sondę i pewnie po dwóch tygodniach było by to samo. 

 

 

Dlaczego? Czy nie mogło być np. tak:

 

- Ten typ, któremu wymienialiśmy już parę razy sondę lambda, zaczął się coś burzyć, że kolejna wymiana, nic to nie daje, itd. 

- No to trzeba mu powiedzieć, że tamte sondy były niewłaściwe, a teraz już sprawdziliśmy dokładnie i ta następna będzie właściwa. Żeby lepiej wyglądało to zamiast wymieniać tę sondę tak od razu trzeba powiedzieć, że dostawa trochę potrwa, no tak ze trzy tygodnie - będzie to wyglądało poważniej, może do końca gwarancji jakoś dociągniemy w ten sposób. W razie czego przy następnej sondzie powiemy, że ze względu na konsultację z inżynierami w Japonii trzeba poczekać trzy miesiące na przykład, coś się wymyśli. 

 

To oczywiście tylko spekulacja  ;) , ale patrząc na jakość obsługi posprzedażnej Nissana taki właśnie scenariusz obstawiałbym jako najbardziej prawdopodobny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniac olej po 3000 tys ? wiem, ze juz gdzies na ten temat pisaliscie, ale tak .... czy nie ... ?

 

ja wymieniałem czyli jestem na TAK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniac olej po 3000 tys ? wiem, ze juz gdzies na ten temat pisaliscie, ale tak .... czy nie ... ? 

Tak.Już wyjaśniałem w czym  rzecz.Niby silniki są dotarte,ale instrukcja mówi by traktować je delikatniej przez pierwsze 3 tys(chyba)Więc skoro tak mówią więc coś jest na rzeczy.Silnik w tym czasie się układa,jeszcze dociera.Czyli,jeszcze w trakcie pierwszych tys.do oleju dostają się drobiny metalu,niby filtr powinien to wyłapać,niby...a co jak nie wyłapie i w oleju taki papierek ścierny będzie pracował przez następne 17 tys,lub do końca roku?Koszt wymiany nie jest duży,a o ile głowa spokojniejsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniac olej po 3000 tys ? wiem, ze juz gdzies na ten temat pisaliscie, ale tak .... czy nie ... ?

Hej. No nie po 3000 tys km tylko  po 3 tyś.  To był żart! Ja wymieniłem po 4232 km bo nie miałem czasu wcześniej.... Spuszczony olej miał praktycznie kolor fabryczny, ale licho nie śpi. Z całej tej wymiany rozbawił(a właściwie w.....ił) mnie koszt podkładki korka spustowego oleju 9,69 zł. Są podejrzenia, że jest ze złota.

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co!? dałeś taką!? Ja bym poleciał do sklepu i kupił taką samą za 0.90 zł a tą kazał sobie zostawić,na łańcuszku powiesić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co!? dałeś taką!? Ja bym poleciał do sklepu i kupił taką samą za 0.90 zł a tą kazał sobie zostawić,na łańcuszku powiesić :D

Niestety.... Sprawę załatwiałem z marszu i nie miałem czasu na załatwianie innych. Teraz się przygotuję komplementarnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i nawet sama centrala Nissana raczyła się pofatygować z informacją na temat mojej sondy :

 

W celu rozpatrzenia Pana zgłoszenia ponownie kontaktowaliśmy się z Dealer’em VipCar w Opolu i poprosiliśmy aby w sprawie znalezienia skutecznego sposobu naprawy Pana samochodu pracownicy ASO skonsultowali się z Działem Technicznym Nissan.

Ponowna weryfikacji zgłosznego problemu wykazała usterkę sondy tlenu za katalizatorem. Przeprowadzona konsultacja ze wsparciem technicznym jako możliwą przyczynę pojawiania się usterki wskazała nieprawidłową specyfikację sondy. Zgodnie z rozwiązaniem przekazanym do serwisu  przez Dział Techniczny konieczny zakres naprawy obejmuje wymianę sondy tlenu na nową, zmodyfikowaną oraz aktualizację kalibracji modułu sterowania silnika ESM. 

W dniu dzisiejszym Dealer poinformował nas, że właśnie do serwisu dostarczono część niezbędną do dokonania naprawy i jak tylko ustalą dogodny dla Pana termin wizyty w ASO pracownicy  niezwłocznie przystąpią do naprawy Pańskiego samochodu zgodnie z zaleceniami producenta.

 

A więc ustalam termin wymiany i zobaczymy co będzie po wymianie - pożyjemy, zobaczymy i napiszę Wam co i jak :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda już w ASO wizyta umówiona na początek maja - ponoć wymiana ma całkowicie rozwiązać problem :)

Dam znać co i jak po wymianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten początek maja to pewnie po długim weekendzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 09:45, Brzyk napisał:

Nadchodzi początek maja

8 maja godzina 8.00 czas wymiany 2 godziny :)

W dniu 1.05.2018 o 10:32, tomkek1912 napisał:

Ale ten początek maja to pewnie po długim weekendzie :)

jw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Brzyk napisał:

to miało znaczyć że WSZYSCY czekamy na rezultat. :P

 

A najbardziej czekam ja :) 

od razu dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2017 o 23:30, arturdj napisał:

Faktura wyszła na niecałe 3300zł (szyba bez grzania).

 

W dniu 2.11.2017 o 14:50, dzb87 napisał:

Nieźle...

A ile liczą za szybę ogrzewaną?

U mnie chyba będą musieli wymienić na gwarancji, bo wygląda na to, że dwie ścieżki nie grzeją.

Ogrzewana z wymianą ok. 3500zł. (Zaborowski W-wa)

Zanim zdecydowałem się na wymianę przez te ścieżki, zostałem do niej zmuszony (strzał kamienia)...
Poszło z AC zamiast z gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szybach grzanych najlepiej chyba mieć auto szybę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda wymieniona na taką z X-triala , oprogramowanie zmienione - nie odczułem żadnej zmiany po tych zabiegach - teraz tylko czekać albo liczyć na to , że tym razem w końcu Nissan uporał się z problemem .

A więc - 08.05.2018 zaczynam odliczanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Czytam wątek, ale nie natrafiłem na taką przypadłość którą ostatnio u siebie zaobserwowałem. Na niższych biegach mam chwilowy zanik mocy. Chociażby dzisiaj włączam się na ruchliwej drodze o jest luka   Jedynka gaz do dechy dwójka, a on się zastawiania i po chwili załapuje. Nie długo jadę na przegląd i wspomnę o tym ale coś czuje że usłyszę ten typ tak ma. QQ mam od dwóch lat, przejechane mam 23 tyś wcześniej żadnych usterek.

Edytowane przez forever
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że masz go dwa lata powiedziałbym że masz tak jak ja Turbo dziurę

Dokładnie też tak pomyślałem. W sumie u mnie na niskich zrywa asfalt czasamu nawet na 3 biegu przy pełnym bucie

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie ale dizlu było ok 1 sek wahania.
Teraz zmieniam biegi jak dziadek ów misie tego nie czuje.
Ale gdy szybko nawet gdy jest na 4 tys też musi pomyśleć czy jest już np na 3 i może przyspieszyć hehe.
Na Śląsku w pewnym regionie nie po darmo nazywają takie samochody opa wagen. Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afrance napisał:

Dokładnie też tak pomyślałem. W sumie u mnie na niskich zrywa asfalt czasamu nawet na 3 biegu przy pełnym bucieemoji3.png

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Tylko ze to sie bie zawsze dzieje. Jak jadę normalnie czytaj bez gwałtownego depniecia na gaz to nic sie nie dzieje, ale tylko jak sie sie szykuje szybsze wyprzedzanie lub jak pisalem wcześniej włączenie do ruchu na pierwszych biegach. Dużo nie jeżdżę i na krótkich odcinkach nie ma problemu. W ostatnim tygodniu mialem 3 wyjazdy od 200 do 500 km i za każdym razem to samo jak to napisaliście turbodziura, ale czy to możliwe 24 tys przebiegu ? Poprzednim autem tez uturbionym  przejechałem 150 tys i spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...