Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, forever napisał:

Tylko ze to sie bie zawsze dzieje. Jak jadę normalnie czytaj bez gwałtownego depniecia na gaz to nic sie nie dzieje, ale tylko jak sie sie szykuje szybsze wyprzedzanie lub jak pisalem wcześniej włączenie do ruchu na pierwszych biegach. Dużo nie jeżdżę i na krótkich odcinkach nie ma problemu. W ostatnim tygodniu mialem 3 wyjazdy od 200 do 500 km i za każdym razem to samo jak to napisaliście turbodziura, ale czy to możliwe 24 tys przebiegu ? Poprzednim autem tez uturbionym  przejechałem 150 tys i spokój. 

To zależy od Twojego stylu jazdy - osobiście nie mam problemu o którym piszesz ale to dlatego, że zmieniam biegi w ten sposób aby ominąć i wyeliminować turbodziurę . Jeżeli startuję od pierwszego biegu to dwójkę i kolejne biegi wrzucam po przekroczeniu 4 tyś obrotów tak aby po zmianie biegu obrotu nie spadły poniżej 3,2-3,3 tyś . Jak się zbieram do wyprzedzania to nie mam oporów z redukcją o dwa a nawet trzy biegi - np. jadę 90 km/h na piątym biegu to redukcja na trzeci i but - auto idzie do przodu bez zastanowienia i bez przymulania.

Osobiście mogę powiedzieć , że gdyby nie moje kłopoty z sondom lambda to bym na sam silnik złego słowa nie mógł powiedzieć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że chwila wahania jest zawsze ale na wysokich obrotach mniejsza.
Wiadomo jak masz 2 k to musi się wykręcić. I dojść do 2,5.
W mniejszym 1,2 kręci cały czas

Natomiast co zauważyłem wczoraj co do start stopa.
Mam w mieście przejazd na którym stoi się po 10 minut.
Tam czasem używam ss.
I jak wyłączył to po 3 minutach wierzył silnik i już się nie włączył przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jaki olej , oprócz zalewanego przez ASO Shella - polecacie do tego silnika? chodzi o 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś znalazł zamiennik lub odpowiednik tej najdroższej podkładki miedzianej do korka olejowego w 1.6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zbyszek1971 napisał:

ELF FULL-TECH 5W-30

a ELF Evolution 900 SXR tez moż ebyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bo nie posiada specyfikacji producenta RN0720. A taka jest wymagana w przypadku naszych silników.Szukaj olejów właśnie z tą specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2018 o 12:51, Pavllo napisał:

a czy ktoś znalazł zamiennik lub odpowiednik tej najdroższej podkładki miedzianej do korka olejowego w 1.6?

Nr  OEM podkładki : 11026-01M02 lub 11026-01F10. Odpowiedniki łatwo znaleźć i w internecie.

Edytowane przez PiotrXY
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 15:37, zbyszek1971 napisał:

Nie bardzo, bo nie posiada specyfikacji producenta RN0720. A taka jest wymagana w przypadku naszych silników.Szukaj olejów właśnie z tą specyfikacją.

Specyfikacja RN0720 jest do Diesla z DPF/FAP.

Do 1.6 DIG-T może być np. Shell Helix Ultra 5W30 (ACEA A3/B4 i RN0700).

Na pewno olej do 1.6 DIG-T musi być olej zgodny z ACEA A3/B4 oraz RN0700 - zgodnie z instrukcją obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djlamas napisał:

Specyfikacja RN0720 jest do Diesla z DPF/FAP.

Do 1.6 DIG-T może być np. Shell Helix Ultra 5W30 (ACEA A3/B4 i RN0700).

Na pewno olej do 1.6 DIG-T musi być olej zgodny z ACEA A3/B4 oraz RN0700 - zgodnie z instrukcją obsługi.

Specyfikacja RN0720 jest nowsza i można ją stosować również w silnikach benzynowych.A z tego co pamiętam to w instrukcji jest właśnie wymieniona specyfikacja RN0720.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zbyszek1971 napisał:

Specyfikacja RN0720 jest nowsza i można ją stosować również w silnikach benzynowych.A z tego co pamiętam to w instrukcji jest właśnie wymieniona specyfikacja RN0720.

 

Odnośnie olei do Nissana nie znalazłem informacji, aby obligo stosować oleje ze specyfikacją Renault. Odnośnie  klas olei jakie poleca Nissan (oczywiście firmy Nissan) to tabelka w załączeniu

NISSAN LUBE CHART 2017.pdf

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem instrukcje i... Nie wiem skąd macie info o tych normach. Tam tylko pisza, że zalecaja 0w20,a jak nie to dobrać Lepkość wg zakresu temeperatur... Nic o normach nie ma... 

Tak wiec chyba kupię jakiegoś motula 5w30...bo ten shell af 5w30 nie przemawia do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2018 o 07:19, Pavllo napisał:

Otworzyłem instrukcje i... Nie wiem skąd macie info o tych normach. Tam tylko pisza, że zalecaja 0w20,a jak nie to dobrać Lepkość wg zakresu temeperatur... Nic o normach nie ma... 

Tak wiec chyba kupię jakiegoś motula 5w30...bo ten shell af 5w30 nie przemawia do mnie

Jak silnik od Reno to ma spełniać normy Reno, taka logika za tym stoi :D dlatego większość wali tego Elfa, który jest taki sobie nowoczesny za to w ASO ma cenę jak dobry syntetyk poza :o ale stosowną normę dla tce ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, polonus napisał:

Jak silnik od Reno to ma spełniać normy Reno, taka logika za tym stoi :D dlatego większość wali tego Elfa, który jest taki sobie nowoczesny za to w ASO ma cenę jak dobry syntetyk poza :o ale stosowną normę dla tce ma :D

A czy silnik 1.6 DIG-T  MR16DDT  jest od Reno :(

Edytowane przez PiotrXY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu w wielu serwisach leja shella professional af 5w30,który chyba normy reno nie ma (sam mam taki zalany zgodnie z info z serwisu) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PiotrXY napisał:

 

A czy silnik 1.6 DIG-T  MR16DDT  jest od Reno :(

Jest Japoński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PiotrXY napisał:

 

A czy silnik 1.6 DIG-T  MR16DDT  jest od Reno :(

Tutaj większość ma 1.2 i esktrapoluje. Poza tym pewnie w Reno ten 1.6 też występuje to już bankowo jakąs normę RN podpięli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszła kaszkaja 200 na S3 - oczywiście tylko kawałek dla sprawdzenia:)

Na piątym biegu niecałe 5 tys obrotów - lekko poszła by jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie moja tyle nie pójdzie...ma dopiero 60km...dziecko jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobilem do 215 (Niemcy). 

Ogólnie do 190 idzie gładko, potem trzeba chwile czekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, miałem testowego 1.2 i z palcem... Tfuuu noga na gazie 170 leciał bez problemu, więcej nie testowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JACKO29 napisał:

Na razie moja tyle nie pójdzie...ma dopiero 60km...dziecko jeszcze :D

Jacko29 widzę że czarna bestia jest już w Twoich rękach :)a żona mi dopiero co mówiła że jeszcze czekacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaliśmy bo serwis nie był zbytnio ruchliwy,dopiero moja interwencja odnośnie oferty wydanej przez centralę w Budapeszcie a która była do 20 lipca dała im trochę rozpędu,i tak czekałem prawie 4h na wydanie samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...