Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko potwierdza, że lepiej trzymać się instrukcji. Wg specyfikacji do 1.2 właśnie należy lać 5W-40.

Wg.instrukcji obsługi str9-2 olej nissan 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do 1.6 DIG-T wlał byś 5w30 ????

Turbina tak samo dostanie w pupsko jak w 1.2DIG-T i żadne HTHS nie pomorze bo oleje 5W30 mają max 3.5 HTHS  :)

Kiedy dla mojego oleju to 4.4 HTHS!!

 

Nie, bo producent zaleca 5W40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszystkie parametry Shella się też zgadzały,więc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku już kiedyś sobie wyjaśnialiśmy temat instrukcji i wygląda na to, że została ona nieco zmieniona w kolejnym wydaniu.

Bo w mojej jak byk stoi, że do silnika 1.2 Nissan zaleca olej 5W40.

Później wrzucę skan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie namówi mnie na wlanie 5W30 i 0W20,30,40- Manix zapomniałeś że 0W niszczy łańcuch???

A i was nie namawiam do nalewania 5W50   :)

Ale jak bym miał prywatny, osobisty silnik 1.6DIG-T to bym zalał go 5W50 i nic by się nie zacementowało Colins :D

Napiszę jeszcze raz po,co ta dyskusja .

5W30 dziadostwo dobre ale dla ogrodowej kosiarki 

5W50 najlepsza ochrona i szybkość płynięcia 5W50 to nie LEPIK !!!!

Ale przecie najwięcej mają do powiedzenia ci którzy nie wlewali i  nie wlewają do różnych silników benzyna i diesel  .

Analogicznie jak Militec-1 przecie to gówno jest nie !!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku już kiedyś sobie wyjaśnialiśmy temat instrukcji i wygląda na to, że została ona nieco zmieniona w kolejnym wydaniu.

Bo w mojej jak byk stoi, że do silnika 1.2 Nissan zaleca olej 5W40.

Później wrzucę skan.

Wiem,że pozmieniane jest kilka rzeczy w instrukcji,minnymi,jest różnica w opisie o docieraniu.Już to wyłapaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie namówi mnie na wlanie 5W30 i 0W20,30,40- Manix zapomniałeś że 0W niszczy łańcuch???

A i was nie namawiam do nalewania 5W50   :)

Ale jak bym miał prywatny, osobisty silnik 1.6DIG-T to bym zalał go 5W50 i nic by się nie zacementowało Colins :D

Napiszę jeszcze raz po,co ta dyskusja .

5W30 dziadostwo dobre ale dla ogrodowej kosiarki 

5W50 najlepsza ochrona i szybkość płynięcia 5W50 to nie LEPIK !!!!

Ale przecie najwięcej mają do powiedzenia ci którzy nie wlewali i  nie wlewają do różnych silników benzyna i diesel  .

Analogicznie jak Militec-1 przecie to gówno jest nie !!!

 

Edziu a 10W60 próbowałeś ? Shell Helix Ultra Racing 10W60. Rewelacyjne parametry. Full Syntetyk. Maksymalna ochrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ranger miałem ten olej zalany fabrycznie w Almerze 10W60 Shell i po 10.000 zlałem jak 5W30 bo silnik kiepsko pracował .

Jak wlałem do almery 5w50 bajka silnik od razu odżył i dostał wigoru .

Nie 10W60 to nie jest dobry olej  :)

Bez przesady nie pałuje aż tak silników aby wlewać 10W60  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że pozmieniane jest kilka rzeczy w instrukcji,minnymi,jest różnica w opisie o docieraniu.Już to wyłapaliśmy.

 

Proszę, oto skan mojej instrukcji. Na żółto pozwoliłem zaznaczyć sobie interesujące kwestie.

Olej zalecany dla silnika 1.2 DIG-T to 5W40 przy wymianie oleju z filtrem oraz 5W30 przy wymianie bez filtra.

Jednocześnie w dalszej części instrukcji Nissan zaleca do silników benzynowych stosowanie oleju o lepkości 5W40.

post-87564-0-91972600-1431952215_thumb.jpg

post-87564-0-27497700-1431952216_thumb.jpg

 

Dodatkowo informacja dla Edka - do niektórych silników Nissan zaleca olej WYŁĄCZNIE 5W30 (na dodatek niskopopiołowy).  :devil:

Straciłbyś gwarancję zalewając taki silnik glutem 5W50. :D

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colins - źle odczytałeś tabelkę. Hihihihi nie ma innego oleju w zależności od tego, czy z wymianą filtra czy nie. hihihih :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins ja miałem na gwarancji Almere i Tiide i ich zalecenia miałem w Doopie a na żaden silnik nie straciłem gwarancji do jej końca a sami mi wlewali M1 5w50 :D

I za każdym razem kiedy dawałem swój olej do reki to po zobaczeniu co ma wlewać się uśmiechali i mówili pan wi co dobre  :)

Almera producęt zalecał  10w60 a Tiida producent zalecał 5w30 ,Colins mnie koło..... lata te ich zalecenia :P

Stider co ja poradzę że bym zalał 1.6DIG-T mym śprawdzonym olejem i żeby się zesrał to nic by nie klękło w silniku   :)

Stider M1 5W50 bardzo szybko się rozgrzewa jesienią i zimą bo u mnie ogrzewanie jest włączone na grzanie zima i jesienią bo jestem ciepłolubny.

Ale ja nie ruszam z zimnym nie rozgrzanym silnikiem . 

Dla mnie to nie pojęte 1.2 idzie 5W40 a 1.6 5W30  te Renault to nieźle namieszali w olejach !!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colins - źle odczytałeś tabelkę. Hihihihi nie ma innego oleju w zależności od tego, czy z wymianą filtra czy nie. hihihih :rofl:

Owszem, może się walnąłem. Co nie zmienia faktu, że Nissan nie wiedzieć czemu rozgranicza wymianę oleju na tą z filtrem i bez filtra. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ku......debile są bo kto wymienia olej a filtra nie??????

Debil wie że trzeba wymienić filtr oleju a Renault nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins ja miałem na gwarancji Almere i Tiide i ich zalecenia miałem w Doopie a na żaden silnik nie straciłem gwarancji do jej końca a sami mi wlewali M1 5w50 :D

I za każdym razem kiedy dawałem swój olej do reki to po zobaczeniu co ma wlewać się uśmiechali i mówili pan wi co dobre  :)

Almera producęt zalecał  10w60 a Tiida producent zalecał 5w30 ,Colins mnie koło..... lata te ich zalecenia :P

Stider co ja poradzę że bym zalał 1.6DIG-T mym śprawdzonym olejem i żeby się zesrał to nic by nie klękło w silniku   :)

Stider M1 5W50 bardzo szybko się rozgrzewa jesienią i zimą bo u mnie ogrzewanie jest włączone na grzanie zima i jesienią bo jestem ciepłolubny.

Ale ja nie ruszam z zimnym nie rozgrzanym silnikiem . 

Dla mnie to nie pojęte 1.2 idzie 5W40 a 1.6 5W30  te Renault to nieźle namieszali w olejach !!

Eduardo, piszesz o starych silnikach, zaprojektowanych w zeszłym wieku, które i na Selektolu by pojechały.

Twój problem jest taki, że nie potrafisz dostosować się do nowoczesnej motoryzacji i szerzysz herezje kiedyś tam wyuczone, zasłyszane czy wypraktykowane.

Przyznam, że mi też nie do końca podobają się te wszystkie nowinki. Jednak chociaż próbuję się dostosować lub je zrozumieć, a nie tkwić w przekonaniach ze średniowiecza niczym mocherowa babcia. :D  ;)

To Ku......debile są bo kto wymienia olej a filtra nie??????

Debil wie że trzeba wymienić filtr oleju a Renault nie???

Na szczęście w serwisach nie pytają tylko wymieniają filtr z marszu. W końcu 130 zł za kawałek harmonijki z papieru piechotą nie chodzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak nowinki to nie wymień filtra oleju jak producent dopuszcza to zobaczysz ile silnik po wymianie oleju pociugnie  :D

Colins ty idź lepiej zobacz ile ci oleju przybyło  :D

Ja dziś filtr kabinowy wymieniłem to tera mogę pełną piersią oddychać  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że piszecie o silnikach 1,6.

Na to forum zagląda 5% wszystkich użytkowników QQ 1,6Did-T i zaczyna mieć wątpliwości. Cała reszta przestrzega zaleceń producenta i z pewnością oni będą żyć dłużej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wychodzę z założenia, że należy trzymać się zaleceń producenta i tyle w temacie.

Edziowi tymczasem sprezentuję nowego QQ z silnikiem 1.6 DIG-T, zapasem oleju M1 5W50 i beczułką Militeca.

W zamian będzie zdawał nam relacje ze swoich ekstrawaganckich eksperymentów. :devil:

Oczywiście najpierw muszę wygrać w lotto, ale to tylko kwestia czasu więc szykuj się Edwardzie. :whistle:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto skan mojej instrukcji. Na żółto pozwoliłem zaznaczyć sobie interesujące kwestie.

Olej zalecany dla silnika 1.2 DIG-T to 5W40 przy wymianie oleju z filtrem oraz 5W30 przy wymianie bez filtra.

Jednocześnie w dalszej części instrukcji Nissan zaleca do silników benzynowych stosowanie oleju o lepkości 5W40.

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

 

Dodatkowo informacja dla Edka - do niektórych silników Nissan zaleca olej WYŁĄCZNIE 5W30 (na dodatek niskopopiołowy).  :devil:

Straciłbyś gwarancję zalewając taki silnik glutem 5W50. :D

Widziałem Colins.Tam gdzie Ty masz(i inni też) 5W40 ja mam 5W30

Ciekawe,jak by do tego podszedł nissan w przypadku awarii jednostki,a stwierdziliby ,że to wina oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wychodzę z założenia, że należy trzymać się zaleceń producenta i tyle w temacie.

Edziowi tymczasem sprezentuję nowego QQ z silnikiem 1.6 DIG-T, zapasem oleju M1 5W50 i beczułką Militeca.

W zamian będzie zdawał nam relacje ze swoich ekstrawaganckich eksperymentów. :devil:

Oczywiście najpierw muszę wygrać w lotto, ale to tylko kwestia czasu więc szykuj się Edwardzie. :whistle:

Dziękuje Colinsie bo większość jak wygrywa w Lotto to wypina się na ludzi !

Trzymam za ciebie kciuki abyś wygrał  :spoko:

Widziałem Colins.Tam gdzie Ty masz(i inni też) 5W40 ja mam 5W30

Ciekawe,jak by do tego podszedł nissan w przypadku awarii jednostki,a stwierdziliby ,że to wina oleju :D

Nie Nissan-Renault  powie że to z winny klienta bo zły olej nalał  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonie jestem tego taki pewien,zwłaszcza ,że jest czarno na białym wydane przez Nissana!

No ale zostawmy już te olejowe tematy bo zaśmiecamy właściwy i powoli wkrada się złośliwość...niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy leje co uważa i dajmy już spokój olejom


Niech każdy leje co uważa i dajmy już spokój olejom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trza uważać co się leje do własnego prywatnego silnika ,byle tylko nie lać dziadostwa co udaje olej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie pojęte 1.2 idzie 5W40 a 1.6 5W30  te Renault to nieźle namieszali w olejach !!

Może dlatego, że 1.2 DIG-T to silnik HR12DDT, zaś 1.6 DIG-T to MR16DDT?

Ty Edku posiadasz wolnossącą odmianę silnika HR - dokładnie HR16DE, zatem konstrukcyjnie bliższy jest Ci 1.2 DIG-T.

 

MR to innej konstrukcji blok silnika - produkowany pod naprężeniem, ciekawostką techniczną jest także (chyba po raz pierwszy zastosowany w seryjnej produkcji) offset na wale.

Sądzę, że inżynierowie produkujący tak zaawansowaną technologicznie jednostkę wiedzą, co do niej nalewać - przy założeniu normalnego użytkowania.

Co do różnic w instrukcji - sądzę, że można podpytać. Może były różne rewizje silnika? Między różnymi rocznikami SR20DE, czy VQ35DE także były pewne różnice konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy taka rada jest słuszna na forum motoryzacyjnym :P

No może nie jest słuszna,ale nie w tym temacie ! To jest o 1.6 motorku,a o olejach jest chociażby tutaj:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/47549-jaki-olej-do-qashqaia/?hl=%2Bjaki+%2Bolej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Burning do którego MR bliżej mojemu HR ale na moi oleju toć on cudnie pracuję  :)

Bo na poprzednim to kiepsko oj głośno i słabo pracował .

Wiem że rodzina HR jest mało awaryjna a szybciej trzeba szklanki wymieniać na 5W30 a to droga impreza!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...