Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Wymiana fabrycznego radia na inne


jotjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie dostaniesz tego z nonamem. Wybierz coś z Clariona, Kenwooda, Pioneera. Każdy jest godny polecenia. Będzie roboty przy zakładaniu bo trzeba mieć przejściówki+moduł. No i rzadko pasują w konsolę. Trzeba dorabiać mocowania z blachy, nawiercać czasem radio (u mnie w clarionie VX401E).

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam clariona nx302e. Navi działa bardzo dobrze (igo primo z dostępnymi aktualnymi mapami w necie). Dźwięk znacznie lepszy niż fabryczny Clarion. Montaż prosty- wszystko pasowało. Wystarczy przykręcić bez kombinowania. Do sterowania z kierownicy dokupowałem jakiś niedrogi adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się po burzliwych poszukiwaniach, przemyśleniach i telefonach w końcu zdecydowałem się kupić urządzenie wielofunkcyjne plus kamerka cofania i moduł do sterowania przyciskami w kierownicy, pół soboty zajęło mi montowanie całego ustrojstwa. Pierwsze odczucie bardzo pozytywne wszystko płynnie śmiga muzyka gra bardzo fajnie, kamerka działa jak należy, navigacje odpalałem na razie tylko z Google maps ale do tego muszę udostępnić neta z komórki. Fakt radio jest no name ale pożyjemy zobaczymy.

post-106898-0-60025300-1502047278_thumb.jpg

post-106898-0-87265100-1502047298_thumb.jpg

post-106898-0-57412200-1502047319_thumb.jpg

post-106898-0-91604400-1502047349_thumb.jpg

post-106898-0-89967900-1502047371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...Fakt radio jest no name ale pożyjemy zobaczymy.

Co znaczy no-name ?? Żadnej nazwy, producent też nieznany?? Z tyłu też nikt się do niego Nie "przyznał"?

Innym zainteresowanym podobną wymianą, takie szczegóły mogły by pomóc.

Może jakiś link do oferty z której skorzystałeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę link do akcji
http://allegro.pl/nawigacja-android-6-radio-2-gb-32-gb-2din-zpl-i6907774495.html
Link do aukcji z modułem
http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-nissan-quashqai-navara-i6455059033.html
Od razu pisze że trzeba zamienić w kostce ISO przewód żółty z czerwonym ponieważ radio ma odwrotnie zasilanie plus stały i plus po stacyjce. Przy zakupie tego modułu z adapterem trzeba podać model i rocznik auta. W komplecie jest jedna kostka z trzema przewodami w tym wypadku biały czarny i brązowy trzeba je odpowiednio zlutowac z przewodami z radia (key-1,key-2,masa) banalnie proste wszystko jest świetnie opisane.
Kolejne to link do aukcji z adapterem do anteny
http://allegro.pl/adapter-antenowy-nissan-pulsar-almera-juke-maxima-i6891922111.html.
Link do aukcji z kamerą cofania
http://allegro.pl/uniwersalna-metalowa-kamera-cofania-12v-ntsc-i6878493347.html
Kamerka ma wyprowadzony przewód sygnałowy i jeden przewód czerwony (plus lampy cofamia) , który biegnie aż do radia( należy podłączyć do różowego przewodu z kostki radia oznaczonego rewers in) i zasilający który należy podłączyć pod lampę cofania.
Jak coś to chętnie służę pomocą :).

Edytowane przez Andrzej G
Teraz to pewnie zainkasujesz kilka plusów - pierwszy ode mnie, pomimo, że temat mnie nie dotyczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obwodzie obiektywu kamery trzeba delikatnie uszczelnić bo wytrzyma tylko rok. Robię to gumą butylową.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy no-name ?? Żadnej nazwy, producent też nieznany?? Z tyłu też nikt się do niego Nie "przyznał"?

Innym zainteresowanym podobną wymianą, takie szczegóły mogły by pomóc.

Może jakiś link do oferty z której skorzystałeś ...

W tym przypadku warto zasiegnąc języka u kogos z branży.

Prawie cała elektronika i tak pochodzi przeważnie z Azji i często jest tak- no-name to niemal to samo co sprzet z renomowanym znakiem a braku tego znaku to oznacza tylko sporo nizsza cenę za ten sam produkt.

Tak samo jest z wieloma produktami.Np.olej silnikowy z czesto reklamowanym i znanym znakiem fabrycznym ,swoje kosztuje ,bo producenci koszt reklam wkladaja w cene końcową.

A ten sam olej mozna kupic znacznie taniej,najczesciej w duzych marketach pod znakiem sklepu .

Aby sie w tym dobrze orientowac ,po prostu trzeba szukac informacji .A kto szuka -to znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja nawet w 101 %. Nigdzie nie napisałem, że no-name, to "be".

Zacytowany wyżej mój tekst był tylko prośbą do kol. Fiacior o podanie jakichś namiarów na sprzęt, który nabył - po co inni mają "odkrywać Amerykę", skoro kol. Fiacior już przetarł szlak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cała elektronika wokół nas jest made in china nasze telefony,telewizory , sprzęt rtv..... Dlatego co za różnica z logo czy bez eee tam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cała elektronika wokół nas jest made in china nasze telefony,telewizory , sprzęt rtv..... Dlatego co za różnica z logo czy bez eee tam

Różnica jest -owszem ale głównie w cenie.

Poza tym nie którzy użytkownicy maja lepsze samopoczucie kiedy sprzęt  jest z logo uznanego producenta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent elektroniki może być jeden, ale elektronika, którą wytwarza na pewno nie jest na tym samym poziomie jakościowym sztuka za sztuką, stąd nołnejmy, marki popularne i premium.

Ziemniaka też możecie kupić luzem albo odważonego w siatce, a jak jesteście po wypłacie, to i na umytego starczy. ;)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Chciałbym pociagnąć trochę temat. Jestem właśnie przed kupnem stacji multimedialnej. Mój wybór padł na Gms 6751 luxury http://www.gms.pl/pl/_sp/186/gms_6751_luxury__hdmimhl/

Posiadam fabryczne radio z zmieniarką: CY11C.

Może być problem z podłączeniem?

Jakie złącza dobrać?

Czy nie będzie problemu ze sterowaniem z kierownicy?

Czy jest możliwość wykorzystania oryginalnego mikrofonu zamiast podłączania tego że stacji zewnętrznego na kabelku?

Jak coś później wrzucę zdjęcia tylnego panelu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bardzo szybki.Jeśli posiadam model ze zmieniarką na 6 cd czy jest jakieś problem by go podmienić na radio z navi. Czy to zagra czy radio jest przypisane pod kompa i nie zagadać???

Oczywiście też z X'sika tylko z dużym wyświetlaczem.

Oczywiście też z X'sika tylko z dużym wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na Pioneera AVH. Potrzebna jest przejściówka anteny z din na ISO, kostki Nissan na ISO oraz odrazu dobrałem moduł sterowania w kierownicy. Wszystko działa, komp, sterowaniem w kierownicy. Jedynie nie miałem czasu zająć się fabrycznym mikrofonem,ale wiem że można go podpiąć, oczywiście potrzebna jest przejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z dobraniem tego modułu sterowania kierownicy. Chodzi o wtyczkę do gniazda J201 TEL/NAVI odpowiedzialnego za sterowanie z kierownicy. Nie widzę na rynku żadnej wiązki z modułem sterowania z kierwonicy która by pasowała do tej wtyczki  :(

nn8si8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Gdzieś widziałem informację, że po wymianie radia na niefabryczne nie działa sterowanie komputerem z kierownicy. Czy to obejmuje tylko lewą stronę kierownicy czy także prawą czyli obsługę tempomatu ?

Lewa mi i tak nie działa (przetarta wiązka) i nie jestem do niej jakoś przywiązany, ale bez tempomatu to nie chcę jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...