Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Wymiana fabrycznego radia na inne


jotjot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł do sterowania radiem w kierownicy, a nie tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za objaśnienie bo posty przedpiśców były tak zdawkowe, że ciężko się było zorientować (szczególnie, że jak pisałem przyciski z lewej strony kierownicy czyli te od radia i tak mi nie działają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

Mam pytanie dotyczące zmiany radia fabrycznego CY11C na wersję fabryczną z nawi, wyświetlaczem i kamerą cofania.

1. Czy X bez zamontowanej takiej fabrycznej nawigacji i kamery cofania ma przygotowane wszelkie wiązki (w desce, w klapie bagażnika etc.) i inne rzeczy niezbędne do zamontowania takiego zestawu, czy wymaga to jakiś kombinacji alpejskich ? 

2. Czy potrzebne są jakieś moduły / przejściówki etc. aby takie radio było w 100% obsługiwane z kierownicy ? 

3. Czy takie radio z nawi ma też bluetooth i będzie bez problemu funkcjonowało z fabrycznym zestawem głośnomówioącym, który jest teraz zamontowany i połączony z tym radiem CY11C ? 

4. Czy nie ma problemu żeby zdemontować i wymienić obecną ramkę radia CY11C ze schowkiem, na oryginalną ramkę pod radio z nawi ? 

5. Czy ogólnie cały taki zabieg jest czasochłonny i skomplikowany (czytaj drogi) w jakimś serwisie zajmującym się montażem radia ? 

6. Czy macie do polecenia jakieś serwisy w Warszawie lub okolicy ? 

7. Czy jest w ogóle sens się w to bawić, czy np. takie radio fabryczne z nawi jest o d.... rozbić i lepiej kupić jakieś niefabryczne, które jakościowo będzie dużo lepsze ? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

Hotman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 11.03.2018 o 21:46, hando_83 napisał:

Mam mały problem z dobraniem tego modułu sterowania kierownicy. Chodzi o wtyczkę do gniazda J201 TEL/NAVI odpowiedzialnego za sterowanie z kierownicy. Nie widzę na rynku żadnej wiązki z modułem sterowania z kierwonicy która by pasowała do tej wtyczki  :(

nn8si8.jpg

 

Hondo czy udało ci się rozwiązać problem?

W dniu 14.04.2018 o 21:18, berater napisał:

Moduł do sterowania radiem w kierownicy, a nie tempomatu.

 

W dniu 13.04.2018 o 20:16, maver27 napisał:

Potrzebny moduł i wszystko działa.

Berater Maver możecie napisać jaki moduł obecnie borykam się z tym samym problemem.

 

Edytowane przez jerzypo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć kupiłem QQ fajne autko tylko mam nawigację tą z dvd daszek na desce pytanie można go zamienić na to nowsze a górny ekran usunąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie znam się kompletnie na takich rzeczach i się zastanawiam czy jeżeli bym zmienił oryginalne radio z nawigacją i kamerą cofania na takie najzwyklejsze, tanie z androidem to będzie to działało? Wiem że do sterowania z kierownicy potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 09:48, borge napisał:

to jest dzial T31 a nie QQ

To jest mega pomocna odpowiedź!!

W dniu 8.05.2019 o 19:32, marek.m73 napisał:

Nie znam się kompletnie na takich rzeczach i się zastanawiam czy jeżeli bym zmienił oryginalne radio z nawigacją i kamerą cofania na takie najzwyklejsze, tanie z androidem to będzie to działało? Wiem że do sterowania z kierownicy potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak sterowanie z kierownicy działa dopiero po zainstalowaniu dodatkowego modułu przynajmniej w moim radiu BLOW AVH-9900.

Co do kamery cofania fabrycznej to prawdopodobnie da się ją podpiąć pod chińczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jerzypo napisał:

To jest mega pomocna odpowiedź!!

 

 

Tak sterowanie z kierownicy działa dopiero po zainstalowaniu dodatkowego modułu przynajmniej w moim radiu BLOW AVH-9900.

 

Co do kamery cofania fabrycznej to prawdopodobnie da się ją podpiąć pod chińczyka.

Sa radia ,ktore pasują od razu.

Np.te:

https://pl.aliexpress.com/item/KiriNavi-dla-Nissan-X-Trail-T31-10-4-ekran-dotykowy-Android-7-1-SAMOCHODOWY-ODTWARZACZ-DVD/32903921975.html?spm=a2g17.search0604.3.37.52f61ccfBFiJav&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_6_10065_10068_10890_319_10546_317_10548_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_537_536_10843_10059_10884_10887_321_322_10103%2Csearchweb201603_51%2CppcSwitch_0&algo_pvid=bec238f1-0342-4c7e-9992-0897e23f4054&algo_expid=bec238f1-0342-4c7e-9992-0897e23f4054-5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piotrek3 napisał:

Sa radia ,ktore pasują od razu.

 

Był bym ostrożny z montowaniem takich wynalazków. Zrobiłem to w qq+2 i miałem problem bo radio dedykowane niby działało ale przyciski nie wszystkie działały co więcej radia było tak marnej jakości że dramat.

Ja w swoim T31 zamontowałem BLOW AVH-990 - nie jest to może model topowy ale już zbieram się od dwóch miesięcy żeby opisać i wrzucić zdjęcia (zrobię to jutro).

Radio BLOW -AVH-990 znalazłem w serwisie ale drogo za 750 do tego kamera cofania w ramce 150 i montaż 350 wszystko wyszło razem 1200. ponadto trzeba było za 200 zamontować dedykowany do T31 moduł sterowania z kierownicy i niestety nie działa mi przycisk słuchawka do obsługi telefonu.

 

Moje subiektywne odczucia z użytkowania radia są mieszane dlaczego:

Na plus przemawia na pewno fakt że BLOW posiada 3 wejścia USB co pozwala na podłączenie np w schowku modemu GSM przez co mam zawsze internet w radiu i Yanosik jest zawsze online. kolejnym plusem jest kamera cofania której nie miałem i jest bardzo przydatna podczas manewrowania samochodem który rozmiarami przypomina bazylikę w Licheniu. Radio samo w sobie jest jak radio jak gra radio Z to gra wszystko zależy od zasięgu. Ale jak jakde w dłuższą trasę gdzie na pewno zgubie rozgłośnie radiowe to włączam radio internetowe a to w połączeniu ze stałym dostępem do internetu gra czysto.

Co do jakości dźwięku to się nie będę wypowiadać bo nie jest skrzywimy na tym punkcie. Dźwięk się wydobywa z głośników dla mnie w jakości w pełni zadowalającej. nie jest to Harman Kardon ani Boze ale ja i tak nie czuje różnicy.

Minusem ogromnym wręcz dyskwalifikującym to radio jest fakt iż radio nie posiada możliwości podłączenia zewnętrznego mikrofonu przez co rozmowy prowadzone prze zemnie z wbudowanego mikrofonu są katorgą dla moich rozmówców, mój głos ucieka jest nie zrozumiały i to nie dlatego że seplenię czy właśnie jem kebaba tylko dlatego że jakość mikrofonu jest tak marna że gdyby Charles Wheatstone pierwszy konstruktor mikrofonu wiedział jak małe chińczyki spartolą jego dzieło w przyszłości to pewnie zajął by się hodowlą baranów albo uprawą marchewki. - Obecnie próbuje obejść ten problem próba zainstalowania mikrofonu zewnętrznego na USB, niestety android 7.1 nie wykrywa go jako urządzenia plug and play i nie wykorzystuje go do prowadzenia rozmów (jeżeli jest ktoś kto mi w tym pomoże stawiam mu browara i to nie jakiegoś harnasia czy nocne kuflowe tylko jakiegoś prawilnego belgijskiego Leffe albo coś w podobie.). Ten minus jest tak wielki że nie mogę polecić nikomu tego radia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @jerzypo

Fajnie opisane :) Bardzo przydatny taki opis, dzięki temu wiem że jednak nie warto ryzykować z tańszymi modelami, dla mnie bardzo ważny jest zestaw głośnomówiący i kamera cofania, przyzwyczaiłem się do tych rzeczy, to musi działać bez zarzutu, dodatkowym atutem byłaby możliwość uruchomienia Automapy żeby wykorzystać duży wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marek.m73 napisał:

 @jerzypo

Fajnie opisane :) Bardzo przydatny taki opis, dzięki temu wiem że jednak nie warto ryzykować z tańszymi modelami, dla mnie bardzo ważny jest zestaw głośnomówiący i kamera cofania, przyzwyczaiłem się do tych rzeczy, to musi działać bez zarzutu, dodatkowym atutem byłaby możliwość uruchomienia Automapy żeby wykorzystać duży wyświetlacz.

ciesze się że mogłem ci pomóc, jak napisałem kamera cofania działa bez zarzutu głośnomówiący w ogóle, zwróć uwagę przy zakupie na to żeby sprzedawca ci zamontował bo jak nie będą działać przyciski z kierownicy to możesz reklamować że nie jest zgodne z umową jeżeli oczywiście sprzedawca powie że będą działać i koniecznie zewnętrzny mikrofon może uda się podłączyć ten niisanowski on działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Minusem ogromnym wręcz dyskwalifikującym to radio jest fakt iż radio nie posiada możliwości podłączenia zewnętrznego mikrofonu przez co rozmowy prowadzone prze zemnie z wbudowanego mikrofonu są katorgą dla moich rozmówców....

Mam pomysł na zainstalowanie w miejscu nissanowskiego (daewoo) radia 2din jakieś tańsze radio z apple carplay/android auto. Zależy mi na sterowaniu z kierownicy i zestawie głośnomówiącym, ew. w przyszłości na kamerze cofania. I tu pytanie do kolegi @jerzypo - zestaw działa na fabryczym sufitowym mikrofonie z nissana? Bez problemu dało się podpiąć fabryczny mikrofon do radia 3ciego producenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sorry że tak nie odpowiedziałem od razu ale ja napisałem wyraźnie że mi się nie udało bo moje radio nie obsługuje zewnętrznego mikrofonu ale wydaje mi się że mikrofon jak mikrofon ma dwa przewody i kwestia dorobienia wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

W moim x trail t 31  2.5 benzyna Wymieniłem radio fabryczne Clarion CY11C

Zainstalowałem chińczyka z androidem  model 8227l demo za 190 zł i przejsciówke za 16,30 z chin  i sterowanie w kierownicy śmiga bez żadnego adaptera  można sobie zaprogramować jak się chce jedyny słaby punkt to wbudowany mikrofon ale nad tym popracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzuć zdjęcia i linki
Ja myslę nad jakimś radiem z dużym LCD ~1000zł ale słucham bardzo często płyt CD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15,95 zł  30%OFF | Nowy 1 zestaw 16Pin samochodowy panel główny adapter do wiązki przewodów Radio samochodowe stereo złącze zasilania dla Nissan OEM Radio samochodowe uprząż
https://s.click.aliexpress.com/e/O8e9wTfvZ

176,64 zł  51%OFF | Hikity z systemem Android 2din radia samochodowego GPS Navi WIFI multimedialnych MP5 odtwarzacz Radio samochodowe 2 Din 7 ''ekran dotykowy Bluetooth FM samochodowy Audio Stereo
https://s.click.aliexpress.com/e/lPr6HggEP

Dźwięk jest lepszy od fabrycznego ale niestety jest to wersja bez CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio które kupiłem oczywiście rozebrałem i na płycie głównej były  +i - dla mikrofonu pomimo że radio ma wbudowany mikrofon centralnie nad tymi stykami jest otwór  w który można zamontować gniazdo jack 3.5 

Zamontowałem gniazdo i do oryginalnej wtyczki podłączyłem wtyczkę jack tylko na mikrofon trzeba podać napięcie 5v  które podpiąłem z gniazda USB w radiu. I mikrofon śmiga jak w oryginale.Gdzies na forum jest rozpiska wtyczki mikrofonu 5v podaje się pod styk z opisem microphone ACC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się jutro do wymiany fabrycznego radia z nawigacja w X-sie. Jakie kol wiek wskazówki odkręcenia centralnej konsoli i wyjęcia radia wraz z ekranem mile widziane :)  a jak mieszkasz gdzieś w pobliżu to i piwko mogę zaoferować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...