Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TUNAP 163


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja byla wlascicielka stosowala Tunap 163 i na wypasie zostawila mi butelke tego specifiku.Auto jest tez wyposazone w lubryfikacje (instalacja BRC)

Pytanie co sadzicie o stosowaniu Tunap 163 (wlewa sie do baku Pb) czy lubrifikacja i Tunap to dobry pomysl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubra jest  bo byla tu od poczatku i raczej pozostanie.

A tunap bardzo mnie zaciekawil , taki dodatek do Pb moze byc ciekawy kiedy auto zimne jedzie na Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tunap bardzo mnie zaciekawil , taki dodatek do Pb moze byc ciekawy kiedy auto zimne jedzie na Pb.

to jest dodatek do LPG a nie PB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunap 163 wlewa sie do baku Pb

Tunap 164 "wstrzykuje" sie do baku lpg

Oczywiscie 163 stosuje sie w silnikach ktore maja zamontowane lpg/cng to mialem na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano tak, jak masz to wlej ale jak masz specjalnie kupować hmm to zależy od ceny ja kupuję STP dodatek dwa razy w roku bo tak tankuje auto, pełen kocioł na zmianę sezonów paliwowych, wchodzi mi 70L i wtedy dolewam czegoś jak nie zapomnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem to w pakiecie jak kupilem auto...Wiec skoro ona (wlascicielka) uzywala tego specifiku do silnika to ja nie bede gorszy :)

Dodatkowo dala mi butelke do lubry firmy Intec ktory podobno jest najlepszy (cala lubra to firma Intec wiec co maja zarekomendowac ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, problem z właścicielką mógł byc taki, że niekoniecznie wiedziała o co chodzi :D a ja już się nasłuchałem takich opowieści :D

przykład:

podjechał do mnei gość ostatnio taką samą Ody jak ja mam, podobno wywala checka powyżej 4000obr no to mówię, zerknę, :D to co zastałem w aucie, (Ody ma V6 3,5L i 250KM ) miedź fi6, reduktor - silwer :D ale  właściciel twierdzi, że pali mu tylko 10.5L/100km :D do tego nie ma problemów, poza tym jednym i nauczył sie jeździć do 3500obr :D ten samochód pali więcej paliwa niż On podał :D LPG a kolektor był nawiercony jak na zdjęciu :D 2015-04-01 12.29.23.jpg

 


dodałem większe zdjęcie :D 

2015-04-01 12.29.23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, auto odpala jakby szybciej...A moze to placebo :)

W kazdym razie nie zaszkodzi,wedlug tego co jest tam napisane i wedlug obliczen to na 1/2 baku Pb 150ml powinno byc ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placebo :D ale dodatki sa OK, bo w sumie chodzi też o to aby utrzymać PB w dobrym stanie, jak masz podarowane to lej bo szkoda wylać jak będziesz miał kupić sam to poszukaj alternatywy cenowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Podpinam się pod temat.

DINO powiedz proszę jaki stosować dodatek do gazu oraz do benzyny.

Co polecasz z czystym sumieniem.

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do LPG nic nie daję do PB jakiś dodatek ze stacji bo zawsze tankuję pełen kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...