Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do 1.6 Turbo


porsuerte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymianę oleju w moim Juke'u. Zasięgnąłem informacji, iż producent sugeruje olej 5W30, jednak jest to nie do końca najlepszy z najlepszych olej. Jaki olej najlepiej sprawdziłby się w tak wysilonym silniku?


Czy ma ktoś w tym temacie wiedzę? Ponawiam pytanie ponieważ zbliża się umówiony serwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 to wymysł K..i szatana .

Zalej M1 5W50 i zobaczysz jak silnik będzie pięknie pracował  i większa ochrona silnika i łożysk turbiny :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porsuerte: zależy od tego jak jeździsz - ja zalałbym 5w40, bo lubię przycisnąć, ale chyba na tor się nie wybierasz ;)
celowałbym w Mobila, albo Motula. Elf (zalecany przez Nissana) nie jest też złym wyborem.

Najlepszą ochronę do silników turbo zapewniają oleje Royal Purple, ale ich cena jest hm... dyskusyjna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 to wymysł K..i szatana .

Zalej M1 5W50 i zobaczysz jak silnik będzie pięknie pracował  i większa ochrona silnika i łożysk turbiny :spoko:

Nie napisałeś jeszcze o właściwościach czyszczących szanowny Edwardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwości czyszcząco-płuczące ta oliwa ma wspaniałe szczególnie przydatne po używaniu kiepskich olei  :)

Przecież chłopakowi nie doradzę wlać jakiegoś badziewia co udaje super olej  :D

A pewnie nie jeździ jak emeryt z tym swoim 1.6DIG-T czasem lubi pocisnąć a oleje co udają dobre już klękają przy kręceniu :wacko:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda silnika na tą oliwę co ją k i szatan zmajstrowały aby silniki zbyt długo nie pracowały  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda silnika na tą oliwę co ją k i szatan zmajstrowały aby silniki zbyt długo nie pracowały  :P

Idąc tym tokiem myślenia, jeśli zmienię wymysł k i szatana na ten olej co polecasz, to są szanse że zrobię drugie 200000km ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to wszystko zależy od sprawności danego silnika im wcześniej zalany tym lepiej jak u mnie w moich silnikach  :)

A jak silnik padaka to co pomoże dobry i śprawdzony olej w niczym!

Oczywiście nie twierdze że twój silnik to padaka  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu użyj proszę znaków interpunkcyjnych w odpowiednich miejscach, gdyż inaczej sens zdania jest wątpliwy, a tym razem mądrze piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burning z tymi znakami to będzie ciężko  :(

Bo ja tylko skończyłem- wieczorową podstawówkę  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego Mobil skoro ma produkt, który przedłuża pracę silników i trzyma je w świetnej formie dłużej niż zalecane, nie robi jakiejś masywnej kampanii reklamowej? Nie chcą zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dzwoniłem i pytałem to odpowiedz była taka że oni nie widzą potrzeby reklamowania produktu bo mają dobrą sprzedaż produktów w Polsce!

Ale kiedyś było dużo reklam w TV i w warsztatach o Polska tandetna reklama z Hołkiem  

 

Co do silników lotniczych, to jak pracowałem na Okęciu to ekipy serwisowe uzupełniały olej, bo te silniki przepał miały niesamowity  i zawsze był to Mobil1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Samochodem jeżdzę stosunkowo spokojnie. 90% to miasto, do i z pracy razem 10 km. Większość jazdy odbywa się w trybie ECO, gdyż wydaje mi się najbezpieczniejszy dla silnika, do którego nie mam zaufania i obawiam sie o jego trwałość.

 

Nie ukrywam jednak, ze tryb Sport daje ogromną frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To jaki olej byłby najlepszy, jaka marka? Co proponujecie i jaką oliwę zalewacie do swoich 1.6 DIG-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie 5W30 zalewaj 5W40 bądź 5W50 jak pałujesz ja garuje to zalewam 5W50 :P  

5W40 Shell Ultra albo śprawdzony M1 5W50 .

O i bym zapomniał dobry filtr oleju np Mann 67/1 .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki olej byłby najlepszy, jaka marka? Co proponujecie i jaką oliwę zalewacie do swoich 1.6 DIG-T?

W związku z masakryczną ilością podróbek olejów znanych firm postanowiłem przejść na oleje ENEOS, nie wybierałem wersji najlepszej ( SUSTINA) wybrałem Premium Ultra i zgodnie z zaleceniami producenta 0w20. Takimi olejami zalewają i Mazda i Suzuki . Przejechalem 12000 od wymiany- zero ubytku, silniczek pracuje o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę kolejny kolega, który "poszedł" w ten olej.

Też go mam w swojej kosiarce, tyle że 5W40. :spoko:

Pomijając jakość tego oleju (która wydaje się być OK), to czy jesteś pewien, że dobrałeś dobrą lepkość do swojego silnika? :|

0W20, fiufiu. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z masakryczną ilością podróbek olejów znanych firm postanowiłem przejść na oleje ENEOS, nie wybierałem wersji najlepszej ( SUSTINA) wybrałem Premium Ultra i zgodnie z zaleceniami producenta 0w20. Takimi olejami zalewają i Mazda i Suzuki . Przejechalem 12000 od wymiany- zero ubytku, silniczek pracuje o.k.

 

A na jakim oleju jeździłeś wcześniej zanim zalałeś 0w20? Myślałem o jakimś 5w40 a teraz sam już nie wiem :blink: . Planuję kupić taki-->http://liquimoly.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=48&virtuemart_category_id=8&Itemid=75

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W nie wlewa się przy łańcuchu bo nadmiernie się napinają i niszczą !!!!

GhostDriver widzę że nie meczysz silnika i skłaniasz się ku 5W40  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaki olej zaleca producent do tego silnika, ale z 0W20 byłbym ostrożny.

Na zagranicznych forach Juke można znaleźć mnóstwo wpisów na temat padających rozrządów w tym silniku, często już po przejechaniu kilkudziesięciu tysięcy km i może to być związane ze stosowaniem niewłaściwych olejów.

W Stanach Zjednoczonych chyba nawet skończyło się na pozwie zbiorowym wystosowanym przez użytkowników przeciwko Nissanowi i wymieniali silniki w ramach akcji serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ryzykował, zaleję 5w40 LiquiMoly. A co myślicie o zastosowaniu płukanki do silnika przed wymianą oleju?

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...