Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Światła pozycyjne przód - wymiana żarówek na LED


berater
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś zasadzki przy wymianie ?

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o przód, to żadnych. Jedynie łapki można zabrudzić, jak pod maską niezbyt czysto.

 

Za to tył? Pierwszy raz spotkałem się z takim mocowaniem lampy. Po odkręceniu śrub mocujących lampa trzyma się na kilku (2-3, nie pamiętam) bolcach, wciskanych w gumowe gniazda w karoserii (każdy pod innym kątem, a lampa dosyć długa). U mnie wymiana żarówki STOP zakończyła się pęknięciem brzegu lampy w kilku miejscach (na wysokości owych zaczepów (bolców), pomimo że robił to "wykwalifikowany mechanik w warsztacie" :thumbsdown:

Edytowane przez frantic_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zwróciłeś uwagę. Już tytuł poprawiny. Chodziło o przód.

Z tego co piszesz, to wyjął, włożył. Bez specjalnych brewerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód - trochę gimnastyki szczególnie ja ktoś ma duże ręce (można zdemontować wlew płynu z jednej a plastikowy dolot z drugiej strony). Tył masakra ja dla odmiany urwałem te kretyńskie plastikowe bolce szczególnie że wymieniałem żarówkę na mrozie, chciałbym pogadać z debilem który to wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak trochę demontażu będzie z tym przodem. Ja mam wielkie łapy, jak podolski złodziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkości dłoni nie wziąłem pod uwagę.

Ja nie miałem z tym problemu, a wymieniałem kilkakrotnie (eko-żarówki, mało kosztują=krótko świecą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki postojowych mam sprawne, ale chcę wymienić na LED W5W T10 w kolorze zimnym białym.

Drażni mnie kolor fabrycznych żarówek postojowych, szczególnie w zestawieniu z ksenonami.

Chyba, że jest dopuszczalne prawnie, automatyczne wyłączenie postojowych w momencie włączenia mijania.

Wtedy można byłoby dać sobie spokój z wymianą i poszukać automatu, który je wyłączy. 

Ale chyba będzie to przerost formy nad treścią.

Łatwiej wymienić żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Świecą tak, jakby miały za chwilę zgasnąć. Ja przeszedłem na światła do jazdy dziennej i postojówek rzadko teraz używam.

Ale pomysł zacny. Napisz jaki efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 rodzaje. Będą próby.
27f54a4e4e8d901bm.jpg
 

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam tę samą wątpliwość. Dlatego kupiłem kilka rodzajów do prób.

Boję się, że będą za mocno świeciły i zwrócą uwagę diagnosty.


Na razie Panowie kicha. Dałem z tych trzech najsłabszą. Jednak temperatura 5500K jest zbyt wysoka. Zbyt niebieski kolor. Na razie zostawiłem, ale szukam dalej coś bardziej zbliżonego temperaturą do ksenona, czyli 4300K.

06f6c196310b2bb7m.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że będą za mocno świeciły i zwrócą uwagę diagnosty.

 

Jak świecą mocno, to może wykorzystać je jako DRL? Same plusy takiego rozwiązania aż do wizyty w stacji diagnostycznej/kontroli na drodze (tutaj wątpię, żeby się dopatrzyli). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję bersterowi, gdyż i mnie te ledo świecące ogniki drażnią.

Jak wypracujesz rozwiązanie, chętnie skorzystam.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim X-trailu probowalem chyba wszystkie diody led jakie u nas sa dostepne i niestety nie znalazlem zadnych ,ktorych barwa swiatła była zbliżona do ksenona.

Wszystkie swiecą róznymi odcieniami koloru niebieskiego .

Normalna postójowka świeci na żółto ,więc na razie to juz tylko kwestia gustu własciela auta -czy postojowki chce miec o żółtej barwie czy niebieskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety, oryginalne są za żółte, a ledy są za niebieskie. Trudno trafić.

post-87274-0-40767700-1472900210_thumb.jpgpost-87274-0-63084500-1472900242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"de gustibus non est disputandum"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powiedział, bo nie miał pojęcia, jaki rodzaj i odcień był fabrycznie. Interesował się wyłącznie światłami, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników drogi, czyli mijania długimi, kierunkowskazami i przeciwmgielnymi. Gdybym założył postojowe migające, czerwono niebieskie, to pewnie by się zainteresował :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Przepaloną żółtą widziałeś, a białej lub niebieskawej już byś nie zauważył ? Muszę to przemyśleć. :coffeenews:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej funkcjonalności trzeba mieć jeszcze garaż. Nie wiem, czy budowa garażu w tym celu, nie byłaby przesadą. :ball:

Ale chrzanimy trzy po trzy. Jak zielony tu wpadnie, to wywali te nasze głupoty w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żółtki i chwalę sobie. Chińskie ledy po pewnym czasie mają tendencje mrugać jak stroboskop.

W swoim zmienilem postójówki na ledy jeszcze w 2013 r.

Nic sie nie dzieje,poza tym ,ze wczesniej było światło w kolorze zółtym a teraz jest w niebieskim.

Ale w gruncie rzeczy cel wymiany był inny i nie do końca jestem zadowolony ,bo wymieniajać zwykłe żarówki na ledy chciałem aby  światło  było  mocniejsze a jego  i barwa zbliżona do barwy swiatła xenonów.

Rózne diody  led wkladałem ale nie udało mi znaleśc  takich ,ktore by odpowiadały moim oczekiwaniom.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...