Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NASZE MICRY.......


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo, ja już myślałem, że tu tyle ludzi się chwali swoimi mikruskami, a tu nieee... Maciej_u z mrówą sobie dilaogują... no i niech sobie gadają.

To może wrócę do tematu:

Moja micra - K10, 1.0 LX, 5-drzwiowy, 1992r., srebrny. Kupiony w salonie w Polsce, jestem II właścicielem (od 2000r.).

Wyposażenie: koła, silnik, kierownica, fotele, kanapa... chyba wszystko.

Kupiłem z przebiegiem 54 tys., teraz ma 106, czyli wciąż niewiele. Obecnie jeździ nim moja żona, ja przesiadłem się do większego.

Auto nie do zajechania, przez ponad 4 lata żadnej awarii, wymieniam tylko to, co się zużywa w normalnej eksploatacji (wydech, klocki, paski itp, ostatnio amorki z przodu). Korniki zaczynają się dobierać do progów, ale w końcu auto ma 12 lat i nie jest garażowane.

Na trasie męcząca, bo ciasna, głośna i krótkie siedzisko fotela. Ale zjeździłem nią pół Polski.

W mieście niezastąpiona.

Nie ma lepszego auta niż K10 w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! miały być osiągi!

Mam wersję bez katalizatora, czyli wg niektórych źródeł 54 KM. Jechałem raz 155 km/h, ale nie jest to zbyt przyjemne [-X

Na trasie podróżna prędkość to 120 (oczywiście, jak nie ma dużego ruchu...). Hałas jest wtedy jeszcze do zniesienia, a względnie szybko człowiek jest u celu.

W mieście rusza spod świateł tak, że każdy się dziwi: co? silnik 1000???

Zużycie paliwa spadło o ok.10%, od kiedy jeżdżę na Pb98. Przeciętnie 6,2l/100km w mieście (w zimie 7 - gaźnikowy...), na trasie raz wyszło mi 4,9, a średnio 5,2-5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie sie udalo moja rozpedzic wg. wskazan licznika ponad 160km/h :D ale przyjemnosc z jazdy konczy sie przy ok. 140km/h potem to jest walka z utrzymaniem auta na swoim pasie i z uplywem czasu :wink: auto przyspiesza jako-tako do ok 130km/h potem reszta przyspieszenia trwa wieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k10 ma takie specyficzne naciskanie gazu zeby szybko pojechała nie mozna deptac do dechy :wink:

 

nie rozumiem, mozesz to jakoś bardziej rozwinąć :) ?

po przejechaniu pierwszego tysiąca zdjąłem noge z gazu, ale tak to cały czas do dechy !! :)

daje mi to dużą satysfakcje , jak wyprzedzam np ibize , cadeta, nie mówiąc o golfie 2,3

troche mniejsza satysfakcje daje mi pozniejsze tankowanie, wiec teraz 60 km /h i czwóreczka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k10 jaest fajnym autkiem lubiacym wieksze obroty ale jesli chcemy szybko pojechac to przy 120kmh 5bieg wrzucamy i nie dajemy gazu do dechy w miare przyspieszania dodajemy po malutku gazu fakt rozpeda sie długo od 140km, ale jak prosta droga i pousta skoniczy sie licznik a wskazówka wpadnie :wink: i poleci ok 170 kmh :twisted: mam nadzieje ze jasno napisałem :wink: A I JESZCZE JEDNO POWYRZEJ 130 Kmh AŁTKO NIE JEST EKONOMICZNE A PRZY PREDKOSCIACH POWYRZJ 150kmh NIE MA ZARTÓW NAWET PONAD 9 LITRÓW WACHY , GAZU NIE WIEM NIE KORZYSTAŁEM ZLPG W MICRZE :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nissanka Micre LX z 1991roku z silniczkiem 1,2 benzyna wyposarzenie:

Jednostka sterujaca: JVC KD-SH55R "CD"

Glosniki przod: Kicx 13cm midbass + tweetery 120W

Glosniki tylne: Lanzar 6x9 200W

subwoofer: Raveland 25cm/200W RMS

wzmacniacz: Blaupunkt GTA 2100B

Uchylne tylne szyby, choinka zapachowa na lusterku czasem fajna d*pa na siedzeniu pasarzera:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam;-) A więc tak: mój Micrus to K11 listopad 2000 koloru koralowego /pomieszanie czerwonego z pomarańczowym;-)/ podejrzewam, że po jakimś face liftingu bo mało takich jeździ /inne listwy, zderzaki, środek firmowo w kolorze nadwozia + srebrne wstawki, inne 'inne' pierdołki/ Silnik 1.4 16V przekładnia CVT moc 82 KM V-max wg. NISSANa 170 km/h ja jechałem ok. 180 i dałoby rade więcej;-) Samochód został wygrany /tak, WYGRANY/ w grudniu 2000 i dziękuje za to bo inaczej pewnie nigdy nie kupiłbym małego NISSANa;-) Dodatkowo radio BLUEPUNKT, grill z siatki /orginalny jakieś dupki ukradli/, białe kierunki boczne, znaczek SPORT na tylniej klapie;-), wirujący kwiatek o zapachu jabłka;-). I to chyba wszystko... Jeździ się super;-) Polecam wszystkim! ;-) POZDROWIENIA 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zdjęcie obok to moja Micra z tym, że po lekkim Virtual Tuningu;-) Znaczy się dodane są: lotka dachowa, ciemne szybki, alu felgi, wygładzone drzwi. Mniej więcej chciałbym aby tak wyglądała;-) Może kiedyś...? Pozdrowienia 8)

 

 

[20.11.2004] Już jest inne zdjęcie...;-)

 

PZDR 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swoją micrunie też opiszę:

rok 1991

kolor :czerwony

moc seryjna- była za mała

moc zmierzona 84,9KM troszke wyżyłowana w silniku za dużo jest zrobione aby o tym pisac w kazdym badz razie sporo pracy i pieniążków to kosztowało(ale to nie koniec przeróbek)plan założenie turbo garret t3 lub greddy +pare innych zmian mysle ze do wiosny w aucie bedzie jkaies 140-150km zastanawiam sie nad NOS-em ale boje sie ze blok mogłby tego nie wytrzymac chociaz jest przygotowany na potencjal do 250km

hamulce:brembo+ferrodo racing

alufelgi toora 15/195/40

zawieszenie sprężyny -45mm OMP + bilsteiny troszke za twarde:)+ rozpórki tył i przód.

w autku zainstalowane fotele kubełkowe bimarco w kolorze autka, kierownica momo, pedały sparco, obrotomierz z shift lightem, sportowa gałka sparco+nakładka na ręczny jacky pasy 4 punktowe sabelt.

w planach chromowana klatka.

Nagłośnienie: jednostka sterująca alpine+ 2 wzmacniacze + kondensator

w drzwiach głosniki jbl po 2szt 3drożne 20cm, tył 4 szt 3drożne 6&9 + jblgti12 Wooferek moc zmierzona 136db w audio nie planuje nic zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda beda ale narazie stoi w lakierni gdyz dołożyłem dystanse po 3 cm na strone i niestety te felgi sie nie mieszcza( tzn teraz sie mieszcza tylko sobie zrobiły miejsce na troche ostrzejszym zakrecie)takze jak juz zostanie "lekko" poszerzona i ładnie pomalowana napewno sie zdjatka pojawia!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

czasem jezdze MIcra mojej Mamy jest to 1.0 (55PS) radio alpine sprzed 10 lat :wink: 3D i to co w niej naladniejsze : piekny zielony metalik (jak zielone jabłuszko :D )V max na trasie 165km/h (w instrukcji podane 150 :P ) smieszne autko siedzi sie wysoko zawieszenie miekkie, ze czasem mam wrazenie ze jade na 2 kolach na zakretach :wink: i ten silniczek od kosiarki :D ale to auto dla kobiet 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jezdze MIcra mojej Mamy jest to 1.0 (55PS) radio alpine sprzed 10 lat :wink: 3D i to co w niej naladniejsze : piekny zielony metalik (jak zielone jabłuszko :D )V max na trasie 165km/h (w instrukcji podane 150 :P ) smieszne autko siedzi sie wysoko zawieszenie miekkie, ze czasem mam wrazenie ze jade na 2 kolach na zakretach :wink: i ten silniczek od kosiarki :D ale to auto dla kobiet 8)

 

...HMMMM.. :)

 

i tu bym popolemizował , bo ja akurat nie powiem , żeby moja K 11 1.3 była jakas miekka , na zakretach trzyma sie rewelacyjnie , silniczek ja na te gabaryty smiga rewelacyjnie (nawet kozaki w mercedesie 2.0 nie dali rady :shock: ) no moze gabaryty takie typowe dla kobiety - ale to tylko tyle - reszta jak najbardziej dla facetów...:)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jezdze MIcra mojej Mamy jest to 1.0 (55PS) radio alpine sprzed 10 lat :wink: 3D i to co w niej naladniejsze : piekny zielony metalik (jak zielone jabłuszko :D )V max na trasie 165km/h (w instrukcji podane 150 :P ) smieszne autko siedzi sie wysoko zawieszenie miekkie, ze czasem mam wrazenie ze jade na 2 kolach na zakretach :wink: i ten silniczek od kosiarki :D ale to auto dla kobiet 8)

 

...HMMMM.. :)

 

i tu bym popolemizował , bo ja akurat nie powiem , żeby moja K 11 1.3 była jakas miekka , na zakretach trzyma sie rewelacyjnie , silniczek ja na te gabaryty smiga rewelacyjnie (nawet kozaki w mercedesie 2.0 nie dali rady :shock: ) no moze gabaryty takie typowe dla kobiety - ale to tylko tyle - reszta jak najbardziej dla facetów...:)

pozdrawiam :)

 

Dokladnie Panie Ogonek ,zgadzam sie z panem w 100procentach :D a z Panem Endriu niestey sie nie zgodze 8) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Hardstyle Boy

a oto moja Micra :-)

 

- Silniczek 1.3 16v

-Wersja GX

-spojlerek na tylnej klapie

-uchylne tylne szyby ;-)

Radio sony + 6 głośnikow

-chromowany grill

-światełka koloru niebieskiego :P

Przebieg 52 K km,

rocznik '98 , z grudnia :)

-Instalacja LPG BRC

- i najlepsze- kaczorek stojący na konsoli, który spada zawsze na zakretach heheh ;)

I to chyba tyle ...to moje drugie autko..i zadowolony jestem bardzo ;] zwinne , szybkie, ładne, i wszedzie sie zmiesci ;)

 

Pozdro dla wszystkich Micromaniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...