Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa T30


aabb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to parę sztuk tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój się kwalifikuje :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój się kwalifikuje :angry: .

 

Mój niby rocznikowo też.

Ale mojego numeru VIN na liście brak. Może to są samochody sprzedane wyłącznie w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego też brak bo ja mam niemca, a tu są nr. vin aut z polskich salonów. Mimo to rocznik rocznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I UWAGA: w serwisie powiedzieli, że mój sie nie kwalifikuje a na liście jest!!!!!!!

 Klienta zbędą, a poduchy przehandlują na boku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie wciąż twierdzą, że pomimo listy mój x się nie kwalifikuje bo oni mają swoją listę...!!!

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażądaj pisemnej odmowy wykonania akcji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką od nich


Subject: Raport IronPort UKW: [WARNING: A/V UNSCANNABLE. / Niemozliwe bylo przeskanowanie tej wiadomosci.]problem z serwisem

 

"Szanowny Panie.

                Z danych dostępnych w systemie gwarancyjnym Nissan, który jest dla nas podstawą do podjęcia działań naprawczych jednoznacznie wynika, że Pana pojazd na dziś nie jest objęty jakąkolwiek akcją techniczną. W związku z tym na razie nie mamy podstaw do podjęcia działań naprawczych. Poniżej zamieszczam print z systemu gwarancyjnego Nissan Europe." i dalej podpis szefa serwisu


UOKIK twierdzi, że to rzetelna lista

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ją dawalem w Swarzędzu do Szpota i trwało ok. 5h bo jeszcze mi wymieniali rurę wlewu. Myślę że sama poducha to ok 1,5h

Edytowane przez Drewno666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no jutro UOKIK da znać co z moim vinem, czy sie kwalifikuje czy nie


no i się dowiedziałem z UOKIK, że mój jest na liście ale Nissan nie ogłosił jeszcze akcji serwisowej i mnie powiadomi indywidualnie jak ogłosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronach UOKIK pojawił się oficjalnie plik z listą VIN, który załączam poniżej.

 

Lista_nr_VIN_Nissan_20150525.zip

 

Na wszelki wypadek podaję także odnośnik do oryginalnego pliku

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=16490

 

 

Na liście niestety są tylko numery VIN samochodów oficjalnie wprowadzonych na rynek polski.

Znalazłem numer dla T30, który kupiłem w salonie w Polsce, ale dla drugiego T30, którego sprowadziłem z Niemiec już numeru brak.

 

 

 

Skoro jesteśmy już przy kampaniach serwisowych to załączam także starsze listy dla T30:

uokik_zal_ogl_niebezp_prod_-_nissan_20130514.pdf

uokik_zal_ogl_niebezp_prod_-_nissan_20141219.pdf

oraz ich odnośniki

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=15881

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=13246

 

Niestety żadna z tych kampanii serwisowych nie opisuje jej przyczyny - podaje jedynie fakt jej zgłoszenia do UOKIK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj lnk do opisu akcji uokik bo nie mogę znaleźć co?

uokik już robi dym ale jest dość słabe w tym działaniu. Napisz do nich maila tak jak ja to zobaczysz o co chodzi...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam odpowiedź z lokalnego Aso. W skrócie "Pan nie słucha uokik my w Nissan tylko znamy prawdę i żadnej z akcji nie ma na Pana aucie"

Czekam na odpowiedź z Warszawy.

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj lnk do opisu akcji uokik bo nie mogę znaleźć co?

 

A jednak udało się znaleźć, wcześniej wyskoczyły mi tylko pliki.

 
 
 
Edytowane przez gkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to my znamy od lata: napisałeś, że pojawił się tak jakby pojawił się dziś....

 

Dobra źle się wyraziłem.

Podałem namiary na stare informację o których wszyscy wiedzą, a ponieważ już wiedzą to nie wypada o tym więcej pisać.

 

 

Osobiście uważam, że wątek z nazwą "Akcja serwisowa T30" powinien być przyklejony i w pierwszym wątku mieć wymienione wszystkie dostępne akcje serwisowe z odnośnikami do odpowiednich dokumentów/urzędów, a dopiero dalej powinna się toczyć dyskusja. Każdy kto pierwszy raz trafia na forum powinien to widzieć. Wiele osób może nie mieć świadomości, że posiadając już 10-ci letni samochód jeszcze może coś mieć w nim wymienione/naprawione za darmo. W końcu akcje serwisowe dotyczą naszego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem zaproszony na akcję serwisową ( wymiana modułu poduszki powietrznej) ale nici z tego :devil: . Gostek powiedział że mam za krótką wiązkę kabli ( ponoć pierwszy raz się z tym spotkał). Ma się dowiedzieć gdzieś tam o co biega i umówić mnie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj otrzymałem list z informacją, że mam zgłosić się do ASO, w celu sprawdzenia poduszki powietrznej pasażera. Zadzwoniłem do ASO, i dostałem propozycję przyjazdu w dniu jutrzejszym na akcję serwisową. Coś widać drgnęło w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...