Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder Android Project


sq9mcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak działa. Tutaj nie pomogę. Potrzebujesz emulator taki jak w Connects2 aby BCM mógł reagować i prawidłowo odpowiadać na przyciskanie klawisza TRIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za link, ale obeszło się bez emulatora, arduino choć nie wiem jakim cudem przekazuje sygnał z przycisku TRIP, znaczy działa.

Zaleta tego rozwiązania to przede wszystkim koszty, no i jedno użądzenie. Zamiast kupować CarPC Joycon EXR i emulator (jakieś 300PLN) zapłaciłem około 30PLN. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi, teraz i Ja mogę się cieszyć nową zabawką w path-cie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć ert

Przy najbliższej okazji, jak będę coś zmieniać zrobię zdjęcia i postaram się wszystko opisać. Żeby nie zaśmiecać wątku aq9mcs założę nowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj szczegółowy opis jak wsadziłeś tam arduino, :wave:

Cześć

Podłączenie Arduino jest w miarę proste, ja nigdy nie miałem styczności z elektroniką a dałem radę. Prawie wszystko co jest potrzebne wyczytałem na innym forum, ja tylko zmodyfikowałem program. Link do forum: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=102305&postdays=0&postorder=asc&start=0 . Jest też tam mój wpis. Załączam poprawiony schemat, mam nadzieję że czytelny.

Jak by co to oczywiście pomogę.

Pozdrawiam

Dooddie

post-50920-0-08221600-1480068994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisz jeszcze które Arduino zostało użyte

Sparkfun ProMicro, ja użyłem klona ogólnie dostępnego na allego za 23 PLN, W linku który wstawiłem wcześniej jest wszystko, od wyboru płytki przez zainstalowanie środowiska na komputerze do zaprogramowania płytki. Gość odwali naprawdę fajny manual.

Pozdrawiam

Witam.

Dal tych którzy się przymierzają do podmiany radia na tablet.

Oprogramowanie Timur's Kernel dla nexus 7 2013 z systemem android 6.0.1, do 21 stycznia można pobrać za darmo.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Zrealizowane tani sam projekt tylko mam problem bo po odpaleniu tabletui nie wlacza się dac dopiero chwilowe twylaczenie i ponowne włączenie tabletu uruchamia daca. Nigdy za pierwszym uruchomieniem tabletu nie odpala dac . Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wygląda na to że nie rozpoznaje trybu ładowania.

Tablet od razu po podaniu zasilania laduje się, tylko nie wlacza się dac.

Chcualbym rozwiązać ten problem może z kimś na gg? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet od razu po podaniu zasilania laduje się, tylko nie wlacza się dac.

Chcualbym rozwiązać ten problem może z kimś na gg? Proszę o pomoc

Cześć

Też bym obstawiał problem z zasilaniem. Czy DAC jest wpięty do Hub-a USB aktywnego czy pasywnego (czy jest zasilany oddzielnie), czy używasz kabla OTG-Y ?. U mnie połączenia wyglądają tak jak na schemacie.

post-50920-0-06098600-1522225707_thumb.png

Pozdrawiam

Dooddie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem dac podłączony przez hub aktywny ale nic to nie zmieniło. Mam zwykły kabel otg y .

Jednak po uruchomieniu ładowania tabletu i tym samym jego wybudzeniu ,napięcie na kablu otg, gdzie wpięty jest dac jest 5v . Mimo tego jakby tablet nie wykrywal dac i trzeba na chwilę wyłączyć i włączyć zasilanie wtedy odpala się razem z dac. Osobne zasilanie dac nic tu nie da. Może ustawienia w tablecie?

Edytowane przez lowelas12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w oprogramowaniu timur-a czy urządzenie widać, wypnij dac-a i zobacz czy znika z listy urządzeń a potem podepnij i sprawdź czy się pojawi.

Może problem leży po stronie dac-a a nie tabletu.

Pozdrawiam

Dooddie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dac behringer.

Na tablet jest wgrany autodroid. W oprogramowaniu nie wiem jak sprawdzic czy go widzi ale napewno skoro gra za drugim uruchomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli masz nexus-a 2013 to znajdziesz go tu:

https://www.reddit.com/r/timurskernel/comments/51lhgf/v40_for_android_601/

Poczytaj sobie też wątek na tym forum, dużo można się dowiedzieć:

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=954064#954064

Pozdrawiam

Dooddie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy jest ktoś kto potrafi mi wgrac timur a? Mam autodroid a timura żaden informatyk nie chce się podjąć chociaż sam program jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś kto potrafi mi wgrac timur a? Mam autodroid a timura żaden informatyk nie chce się podjąć chociaż sam program jest dostępny.

Cześć

W pierwszym linku który Ci podesłałem jest timur i instrukcja jak to zrobić.

https://www.reddit.c...or_android_601/

Ale jeśli to za skomplikowane to mogę Ci pomóc jeśli bywasz w Warszawie.

Pozdrawiam

Dooddie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bywam .. juz 2 informatyków z ogloszenia nie podjęło wyzwania, teraz jeden walczy ale jeśli nie da rady może mógłbym Ci wysłać tableta ? Dogadamy się w kwestii finansowych.

Witam. . Timur wgrany jest juz ok. Tablet od razu uruchamia dac i się nie zawiesza. Dzięki za pomoc.

A jak w timurze dodać przyciski glosnosci na pasek nawigacyjny ? A autodroidzie były od razu.

Edytowane przez lowelas12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bywam .. juz 2 informatyków z ogloszenia nie podjęło wyzwania, teraz jeden walczy ale jeśli nie da rady może mógłbym Ci wysłać tableta ? Dogadamy się w kwestii finansowych.

Witam. . Timur wgrany jest juz ok. Tablet od razu uruchamia dac i się nie zawiesza. Dzięki za pomoc.

A jak w timurze dodać przyciski glosnosci na pasek nawigacyjny ? A autodroidzie były od razu.

Proszę:

https://forum.xda-developers.com/nexus-7-2013/themes-apps/mod-media-volume-buttons-navbar-car-t3180274

https://www.reddit.com/r/timurskernel/comments/3eq5iy/media_and_volume_keys_in_the_navbar_flashable/

Pozdrawiam

Dooddie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...