Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana tłumika końcowego


sajdi

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaopatrz się w nową uszczelkę pod flanszę, dwie nowe śruby+nakrętki/ bo stare mogą nie dać się odkręcić i ewentualnie w szlifierkę kątową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może być problemztym odkręceniem. jak zaglądnąłem pod auto tostrasznie te sruby wyglądały. środkowy tłumik też już czyba wkrótce do wymiany :) alena końcowy już czas. znalazłem taki http://allegro.pl/tlumik-koncowy-nissan-almera-tino-1-8-2-2-dci-i5429828720.html


Dzis mam wieć dostawę z nowym tłumikiem. Więc może zabiorę sie do wymiany. Jeżlili chodzi o śruby to wystarczą jakieś normalne, czy sa konieczne jakieś specjalne ze spręzynami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Miałem tłumik polskiej (chyba) produkcji po oryginalnym, który wytrzymał chyba 10 lat. W zamienniku po 3 latach zrobiła się tak dziura od góry tłumika że rękę szło wsadzić. O dźwięku wydobywającym się niego nie wspomnę.

Jak masz zamiar auto sprzedać za 2 lata to może wytrzyma ale na dłuższą metę może być problem,

Co do flansz to też się mogą rozsypać ze starości tak samo jak śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem końcowy firmy ferroz. ale przy podjęciu próby wymiany okazało się środkowy przy łączeniu z końcowym też już jest przegnity na wylot. Więc przy poważniejszej próbie wszystko by się urwało. kupuję więc i środkowy, ale mam pytanko, są dwie wersje tłumnika środkowego, długa i krótka. u mnie jest katalizator przed środkowym więc myślę że powinna być wersja krótsza. Czy dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...