Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek płynu hamulcowego ze sprzęgła


bhtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnimi czasy zauważyłem znaczne ubytki płynu hamulcowego w zbiorniczku. Przez 2 m-ce, po przejechaniu ok. 2 kkm ubyła połowa stanu. Dzisiaj auto zostało podniesione na podnośniku i zdiagnozowane miejsce wycieku. Okazuje się, że wyciek jest na obudowie sprzęgła. Padł najprawdopodobniej hydrauliczny wysprzęglik. I teraz pytanie do Was, co robić...? Czy na razie jeździć i uzupełniać poziom płynu, jakie mogą być konsekwencje jazdy z uszkodzonym wysprzęglikiem? Czy też przymierzać się do wymiany, i teraz, samego wysprzęglika, czy też również tarczy i docisku?

Oczywiście jakie są koszty takiej naprawy? Przy ewentualnej wyminie, jakiej firmy części wybrać?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik jest dosc droga czescia, chyba trzeba zrzucac skrzynie. Mechanik zobaczy sprzeglo ale zazwyczaj sie wymienia tez sprzęgło bo nie zwiększa to ceny robocizny. Wymiana taka to ok 300zl robota, wysprzęglik moze nawet ok 500zl (taki koszt jest np do opla, forda, nie wiem jak Qq ale myślę ze podobnie) kosztować (ja kupowałem Sachs) . Tanich nie kupuj bo to sie msci.

 

Odnośnie czy wymieniać, z tym jest powiązany uklad hamulcowy wiec sam sobie odpowiedź czy to pilne.. Ja bym wymieniał od razu

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie uszczelki tylnej wału silnika,co wiązało się ze ściągnięciem skrzyni biegów .

Wysprzęglik jest do wymiany przy rozbieraniu sprzęgła /w moim qq był firmy Valeo/ , sprzęgło nie było  upaprane w oleju z silnika.

Stan sprzęgła nie dawał podstaw do wymiany.

Na koniec co najważniejsze -koszt usługi Promotor Gdańsk 1000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj dowiadywałem się o koszt części. Sprzęgło LUK (docisk, tarcza, wysprzęglik) - koszt 430 pln. Co sądzicie o tej firmie? Na co jeszcze zwrócić uwagę (jakie jeszcze części / uszczelniacze wymienić) podczas wymiany sprzęgła?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tanio, LUK to b dobra firma. Bierz śmiało i wymieniaj komplet.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak piszą koledzy żeby dostać się do wysprzęglika trzeba zrzucać skrzynię , a to główny koszt robocizny to chyba wymiana samego sprzęgła nasuwa się sama .

A teraz troche z innej marki Mitsubishi Galant :)

w zeszłym roku wymieniałem wysprzeglik przy okazji wyszła jego awaria , pękła łapa /widelec czy jak to nazywają , łapa oryg. 100€ + wysprzeglik 135€ , co najciekawsze taki sam jest w Lagunie II generacji i kosztuje w serwisie 20€ !!! reparaturki na ebayu 8€ 

No ale że skrzynia była zdjęta do montażu łapy zdecydowałem sie wymienic tez komplet sprzegła czyli łożysko i tarczę .

Mech stwierdził ze kupi wszystko ,bo ma spore upusty w sklepie więc ok . 

Po wymianie autem nie dało sie jexdzic a raczej po paru kilometrach zmieniac biegów bez haczenia (niskie sprzęgło ) 

Decyzja , wymiana tarczy raz jeszcze i tu zonk , chociaż na pudełku były wszelkie hologramy potwierdzające oryginalność tarczy , to była podróba znanej drogiej japońskiej firmy 

Więc wychodzi na to że teraz to loteria , a mech na swój koszt robił sprzegło dwa razy .

Ostatecznie cały układ zamknął się na oryginalnych częściach kwotą 600€ 

PS na sprzęgle które było pierwotnie zrobiłem 80K km , nie wiem ile zrobił poprzednik , może to było pierwsze sprzegło ?

Tarcza /okładziny były jak wczoraj założone , na obudowie nie było nazwy producenta tylko wytłoczony co jakiś czas napis USA  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...