Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Które wahacze polecacie : Febi czy 555?


rafp11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeżdże na 555,podobno jakością nie odbiegają zbytnio od oryginałów,a koszt ok 180 zeta[poszukaj na forum jest ktośkto takie załatwia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już któryś rok z rzędu jeżdżę na wahaczach 555 i ... co roku muszę je wymieniać bo zaczynają stukać :-( Niestety sypią się na naszych wspaniałych drogach, a już warszawskie drogi biją chyba wszelkie rekordy dziur i wybojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a już warszawskie drogi biją chyba wszelkie rekordy dziur i wybojów.

 

 

Zapraszam do Lublina to Ci sie odechce jazdy.

 

Możemy zrobić zawody, zaprowadzę Cię na taką ulicę, że od samego patrzenia na te dziury plomby z zębów same wyskakują ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a już warszawskie drogi biją chyba wszelkie rekordy dziur i wybojów.

 

 

Zapraszam do Lublina to Ci sie odechce jazdy.

 

Możemy zrobić zawody, zaprowadzę Cię na taką ulicę, że od samego patrzenia na te dziury plomby z zębów same wyskakują ;-)

 

a Ty tylko do nas przyjedź nawet nie będziemy musieli Ciebie nigdzie zaprowadzać................. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a już warszawskie drogi biją chyba wszelkie rekordy dziur i wybojów.

 

 

Zapraszam do Lublina to Ci sie odechce jazdy.

 

Możemy zrobić zawody, zaprowadzę Cię na taką ulicę, że od samego patrzenia na te dziury plomby z zębów same wyskakują ;-)

 

a Ty tylko do nas przyjedź nawet nie będziemy musieli Ciebie nigdzie zaprowadzać................. :lol:

 

 

KOSA potwierdzam u nas to naprawde sa straszne dziury i to wszedzie, nie trzeba ich szukac, a jak poszukac to mozna takie znalezc ze na kazdym dolku zastanawiasz sie czy urwiesz kolo czy nie, czy zachaczysz podwoziem czy nie. Hehehehehe.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSA potwierdzam u nas to naprawde sa straszne dziury i to wszedzie, nie trzeba ich szukac, a jak poszukac to mozna takie znalezc ze na kazdym dolku zastanawiasz sie czy urwiesz kolo czy nie, czy zachaczysz podwoziem czy nie. Hehehehehe.

 

To witaj w klubie :lol: Myślisz, że tylko Ty masz poligon na jedni? ;-)

Zapytaj innych z Wawy.

 

Ja co prawda w Lublinie jeżdżę obwodnicą z Wawy, głównie na Zamość, albo ląduje na Czechowie, więc po drodze nie stwierdziłem dziur, a wręcz przeciwnie nową nawierzchnię, bo od 100 lat ta obwodnica była z dziurami i bez jednolitego asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witaj w klubie :lol: Myślisz, że tylko Ty masz poligon na jedni? ;-)

Zapytaj innych z Wawy.

Jeśli ktoś by pytał mnie, to potwierdzam. Dziura na dziurze że strach jechać. Mojej mamie "udało się" kiedyś urwać koło na takiej jednej :evil: Dlatego staram się po Wawie jeździć komunikacją miejską :roll: ..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które lepsze i trwalsze? I gdzie kupić najtaniej?

 

postaram sie dla odmiany na temat....

 

555 po 2 mcach od wymiany na przegladzie pan stwierdzil ze sie konczy. trudno polecic. febi nie znam

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda w Lublinie jeżdżę obwodnicą z Wawy, głównie na Zamość, albo ląduje na Czechowie, więc po drodze nie stwierdziłem dziur, a wręcz przeciwnie nową nawierzchnię, bo od 100 lat ta obwodnica była z dziurami i bez jednolitego asfaltu.

 

Jedyna co nie ma w niewj dziur choc nie wiem czy juz i na niej sie nie spotka poprawek :D:D:D:D:D

 

P.S. Co do wachaczy to ja wybralbym Febi, bo ponoc 555 jest wiele podrobek a ja osobiscie ostatnio zalozylem jakies niemieckie ale nazwy dokladnie nia pamietam. Najwazniejsze aby mialy tulejki obrotowe.

 

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie juz spokój z tymi dziurami. Przecież wielu z nas jezdzi po całej Polsce, a nie tylko po Wawie czy Lublinie i każdy wie jakie jamy czasem mozna spotkac.

Wracając do tematu, pisałem już że 555 są OK i jak wynika z późniejszych postów prawdopodobnie trafiłem na oryginały i to na Allegro.

Wniosek 555 - jak trafisz, a Febi - ciągniemy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak odroznic oryginal 555 od nieoryginalu ? Na swoim mialem wybite 555 pudelko z hologramem kupione od normalnego sprzedawcy (nie z aukcji) i byly problemy (reklamacja uwzgledniona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji gatki na temat wahaczy chcalem zapytac (moze ktos z was mial takie przejscia). mainowicie - jakis miesiac temu wymianialem gorne wahacze na nowe (555, kupione ze sklepu) i o ile lewy jest w porzo to prawy zaczol strasznie skrzypiec na wertepach. Jak myslicie czy to reklamowac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji gatki na temat wahaczy chcalem zapytac (moze ktos z was mial takie przejscia). mainowicie - jakis miesiac temu wymianialem gorne wahacze na nowe (555, kupione ze sklepu) i o ile lewy jest w porzo to prawy zaczol strasznie skrzypiec na wertepach. Jak myslicie czy to reklamowac,

 

Ja przesmarowałem to zwykłym smarem łt i jest wporządku.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche obawiam sie ze kaza mi wymontowac czesc, oni ja gdzies dalej przesla, i termin reklamacji to 14 dni roboczych co czyni unieruchomienie auta na 3 tygodnie

 

Dlatego ja jak wymienialem to zostawiłem sobie stre wachacze w piwnicy w razie jakbym musial reklamowac.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesmarowałem to zwykłym smarem łt i jest wporządku.

Pozdrawiam

 

ale rozbierales i smarowales w srodek tulejki ?

 

Dlatego ja jak wymienialem to zostawiłem sobie stre wachacze w piwnicy w razie jakbym musial reklamowac.

 

Też mam stare, ale taka zabawa to 30 (nowy na stary) + 30 (stary na nowy). troche nie mam warunków pod blokiem zeby samemu robic przekladke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie górnych wahaczy lewy zaczął walić. Pojechałem do warsztatu, gdzie je wcześniej wymieniałem. Bez problemu mechanik mi wymienił, pojechał z nim do sklepu i przywiózl nowy. Ale u mnie były montowane w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febi to z tego co wiem porządna firma (równolegle sprzedawane są przez Febi amory Bilstein). Wydaje mi się też, że w niektórych niemieckich autach zawieszenie Febi jest montowane na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...