Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja, odgrzybianie przez...


Gość Pepelus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pepelus

Hej.. Studiowałem ostatnio forum w poszukiwaniu wskazówek jak odgrzybić klimatyzację. Wszystkie sposoby które podajecie z zastosowaniem środków odgrzybiających polegają na wprowadzeniu ich do otworów wentylacyjnych natomiast ja natknąłem się na preparat marki Wurth, który wprowadza sie do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika! Gdzie w Almerkach jest ten przewód?!

Nie wiem który sposób mam wykorzystać, choć ten ostatni wydaje mi się bardziej sensowny! Co o tym myślicie?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy pedału gazu w tunelu jest zaślepka.Zdejmij ją i masz przewód odprowadzający wodę,zdejmujesz z krócca i od dołu wprowadzasz przewód rozpylacza.uważaj tylko żeby nie zaczepić o elementy wewn. parownika.

To najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na odgrzybienie parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepelus

Dziękuję Rak777..

Jeszcze jedno małe pytanie?!

Czy oprócz tego będzie jeszcze konieczne odgrzybienie przy pomocy drugiego środka od strony wylotów?! Czy to już załatwi sprawę czyszczenia?! Jak myślicie który sposób jest skuteczniejszy.. Bo że bezpiecznieszy i najprostszy już wiem który:) .. To będzie moje pierwsze odgrzybianie więc wybaczcie za dyletanctwo?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz tego będzie jeszcze konieczne odgrzybienie przy pomocy drugiego środka od strony wylotów?!

Jakiego innego środka ? Chyba nie sądzisz że do nawiewów jest inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepelus

NIe wiem czy jest inny.. Ale jedne mają instrukcję aby wpuszczać je w nawiew a ten co podałem, do przewodu odprowadzającego.. Może ich konsystencja w związku z tym jest inna..W związku z tym moje poprzednie pytanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja przyłączę się do pytania, czy w to ujście z parownika można bez obaw wpsikać pianki albo inne spraye do odgrzybiania klimy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemdasz

Jesli chodzi o odgrzybianie to proponuje za pomoca ozonu. W moim miescie koszt takiej uslugi to 100 zl. Akcja trwa okolo godziny, a efekt jest niesamowity. Znikaja wszelkiego rodzaju zapachy wlacznie z zapachem papierosow. Z tego co sie orientowalem jest to najskuteczniejsza metoda.

 

pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepelus

No przemdasz powiem Ci że mnie zaintrygowałeś tą formą odgrzybiania!! :) Popatrze jakie są ceny w Krakowie. Napewno jest to skuteczniejsze niż wszystkie preparaty.

Może wie ktos gdzie w Krakowie można wykonać tą usługę!?

 

Zorientowałem się już w tej sprawie... Jeśli byłoby to komuś potrzebne!? Firma w Krakowie która wykonuje usługę ozonowania znajduje się na ul. Głowackiego 56 a koszt wynosi 60 zł. :) Chyba się tam przejadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za adres Pepelus. Ostatnio odgrzybiałem sam preparatem z MojeAuto, ale mam wrażenie, że pomogło tylko trochę :/

 

A i daj znać jak wrażenia po kuracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się do dyskusji :) co do odgrzybiania klimy i wpuszczania preparatu prosto do parownika to ja zawsze tylko w ten sposób postępuję i jeszcze nic się nigdy nie stalo a wpuszczam tam piankę średnio raz na 2 miesiące bo grzyby to lubię w lesie zbierać :)

Czy ktoś w wawie ew w okolicach może kogoś polecić z tym ozonem? chętnie bym sie przejechał żeby sprawdzić tą technologię :) co prawda problemów nie mam żadnych ale 60zł nie pieniądz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega byl na takim odgrzybianiu toyota corolla i powiem wam ze na poczatku mowi rewelka, nie bylo nic czuc. Ale po miesacu zapach znowu wrocil. Podobno facet kltory mu to robil powiedzial ze czasami trzeba kilka razy tak odgrzybic. Po tych zabiegach pojechal na odgrzybianie metoda tradycyjna tzn facet wpuscil srodek przez przewod do parownika i jezdzi juz 4 m-c i nic nie czuc. Wiec polecam (z wlasnego doswiadczenia tez) wymiane filtra odgrzybienie kanalow + parownik przez przewod i macie spokoj napewno na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepelus

Prawdopodobnie zależy od stężenia, przy jakim zostanie wykonane odgrzybianie..Mimo wszystko nie zaszkodzi wypróbować tej metody(zwłaszcza że jestem od niedawna właścicielem Almerki, i niestety nie wiem kiedy była ostatnio odgrzybiana) A i w tym samym czasie środek do parownika zastosuję.. To i tak wyjdzie mniej niż w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Hej.. Studiowałem ostatnio forum w poszukiwaniu wskazówek jak odgrzybić klimatyzację. Wszystkie sposoby które podajecie z zastosowaniem środków odgrzybiających polegają na wprowadzeniu ich do otworów wentylacyjnych natomiast ja natknąłem się na preparat marki Wurth, który wprowadza sie do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika! Gdzie w Almerkach jest ten przewód?!

Nie wiem który sposób mam wykorzystać, choć ten ostatni wydaje mi się bardziej sensowny! Co o tym myślicie?!

 

Pozdrawiam

ja zawsze łącze obie metody. na początku odgrzybiam wyloty powietrza,tylko ostrożnie ze środkowymi nawiewami! potem wjazd na kanał i wale preparat do odprowadzenia skroplin.

taki zabieg robiłem wlasnie wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. Studiowałem ostatnio forum w poszukiwaniu wskazówek jak odgrzybić klimatyzację. Wszystkie sposoby które podajecie z zastosowaniem środków odgrzybiających polegają na wprowadzeniu ich do otworów wentylacyjnych natomiast ja natknąłem się na preparat marki Wurth, który wprowadza sie do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika! Gdzie w Almerkach jest ten przewód?!

Nie wiem który sposób mam wykorzystać, choć ten ostatni wydaje mi się bardziej sensowny! Co o tym myślicie?!

 

Pozdrawiam

ja zawsze łącze obie metody. na początku odgrzybiam wyloty powietrza,tylko ostrożnie ze środkowymi nawiewami! potem wjazd na kanał i wale preparat do odprowadzenia skroplin.

taki zabieg robiłem wlasnie wczoraj

 

Właśnie uważajcie na Radio ktoś już pisał na forum że zalał radio odgrzybiaczem(spłynęło ze środkowych nawiewów) :/ i spalił końcówki mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Hej.. Studiowałem ostatnio forum w poszukiwaniu wskazówek jak odgrzybić klimatyzację. Wszystkie sposoby które podajecie z zastosowaniem środków odgrzybiających polegają na wprowadzeniu ich do otworów wentylacyjnych natomiast ja natknąłem się na preparat marki Wurth, który wprowadza sie do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika! Gdzie w Almerkach jest ten przewód?!

Nie wiem który sposób mam wykorzystać, choć ten ostatni wydaje mi się bardziej sensowny! Co o tym myślicie?!

 

Pozdrawiam

ja zawsze łącze obie metody. na początku odgrzybiam wyloty powietrza,tylko ostrożnie ze środkowymi nawiewami! potem wjazd na kanał i wale preparat do odprowadzenia skroplin.

taki zabieg robiłem wlasnie wczoraj

 

Właśnie uważajcie na Radio ktoś już pisał na forum że zalał radio odgrzybiaczem(spłynęło ze środkowych nawiewów) :/ i spalił końcówki mocy

 

no mnie sie tak stalo! wszyscy sie śmiali a po jakimś czasie fachowiec Miskowi tez prawie uśmiercił radyjko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze jaka konsystencję mają te środki,pianka czy płyn kiedyś w Clio to robiłem preparatem firmy WURT i z pojemnika wylało się kupę płynu zalało całą puszkę filtra przeciwpyłkowego (dobrze ze radio było daleko bo podzieliłbym los kol.vqsoft1 ;) )

myślałem że to będzie spray chyba że był jakiś felerny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
a powiedzcie mi jeszcze jaka konsystencję mają te środki,pianka czy płyn kiedyś w Clio to robiłem preparatem firmy WURT i z pojemnika wylało się kupę płynu zalało całą puszkę filtra przeciwpyłkowego (dobrze ze radio było daleko bo podzieliłbym los kol.vqsoft1 ;) )

myślałem że to będzie spray chyba że był jakiś felerny :/

 

heh te preparaty to po rozprężeniu maja postać gęstej piany! która z czasem zamienia sie w wodę - i to ona załatwiła mi radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepelus

A ja sie musze przyznać że byłem dzisiaj wykonać ozonowanie :D Myślę że przyniosło zamierzony skutek (nie ma tego dziwnego zapachu który pojawiał się przed "zabiegiem") nic więcej powiedzieć nie mogę.. choc ciekaw jestem jak w tym momencie wyglądają przewody?!

 

Mimo wszystko chcę zastosować jeszcze czyszczenie piankowe (przede wszystkim dlatego że nie wiem jak przed kupnem mojej Almerki było to respektowane).. Co do dotarcia do przewodu odprowadzającego (bo raczej tędy będę wprowadzał piankę) to czy muszę dostać sie pod samochód w związku z tym (nie mam kanału, a nie wiem czy daleko tak dojdę..jak coś stane na jakimś krawężniku :) ) Jaki środek polecacie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze jaka konsystencję mają te środki,pianka czy płyn kiedyś w Clio to robiłem preparatem firmy WURT i z pojemnika wylało się kupę płynu zalało całą puszkę filtra przeciwpyłkowego (dobrze ze radio było daleko bo podzieliłbym los kol.vqsoft1 ;) )

myślałem że to będzie spray chyba że był jakiś felerny :/

 

heh te preparaty to po rozprężeniu maja postać gęstej piany! która z czasem zamienia sie w wodę - i to ona załatwiła mi radio :)

 

no właśnie u mnie była tylko woda zero pianki a wymieszałem dokładnie pewnie był felerny ten preparat :/

dzięki za odpowiedź

 

73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy muszę dostać sie pod samochód w związku z tym

Nie, po prawej stronie od pedału gazu jest zaślepka, za nią jest gumowa rurka, którą musisz ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie może jakieś gdzieś foty gdzie i co trzba zdjąc zeby dostać się do tego parownika?? tam od tego pedalu gazu?? chociaz dokladny opis gdzi i jak to wyglada.

 

z ory wilelkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomo79, ja niestety Ci nie pomogę bo sam jeszcze nie zabierałem się za tą operację. Czekam na środek (ha własnie dostałem przesyłkę) :) Póki co nie zaglądałem w okolice pedału. Ale byłoby faktycznie miło gdyby ktoś kto już to wykonywał powiedział co i gdzie ściągnąć.. Nie chciałbym czegoś schrzanić! :)

 

No i już jestem po operacji. Sprawa jest bardzo prosta i banalna. Ściągnięcie osłonki plastikowej zaczynamy od prawej strony, ciągnąc do siebie, jak już wyskoczy z zatrzasków ciągniemy w prawą stronę. Przewód gumowy ściągamy z metalowej rurki i teraz można wprowadzać środek.

 

BTW..Ten Wurth SeBasto nie jest w postaci pianki lecz jest to ciecz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW..Ten Wurth SeBasto nie jest w postaci pianki lecz jest to ciecz?!

 

więc jednak wszystko było OK :one:

 

[ Dodano: Nie 10 Cze, 2007 15:19 ]

czy macie może jakieś gdzieś foty gdzie i co trzba zdjąc zeby dostać się do tego parownika?? tam od tego pedalu gazu?? chociaz dokladny opis gdzi i jak to wyglada.

 

z ory wilelkie dzieki

 

oto fotki

klima3gz1.jpg

klimarc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nic odkrywczego nie dodam, ale...

w tym preparaciku co ja dorwalem zapodaje sie pianke w srodkowe nawiewy a po kilku min wlacza sie dmuchawe ale tylko na szybe, moze dzieki temu nie leci syf na radio

 

pewnie mnie ktos zbluzga za pisanie glupot ale u mnie zadzialalo, smrodek zniknal a radyjko dziala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...