Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

360km i juz łozysko sprzęgła?


MarcinJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm,

 

360 km na liczniku... wyjezdzam z garazu na luzie do tylu, puszczam sprzeglo a z pod maski coś rzęzi. Wygląda mi to na łożysko oporowe sprzęgła. Oj, bedzie wojna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli slychac takie terkotanie, ktore ucicha po wcianieciu sprzegla to faktycznie moze to byc lozysko oporowe.

 

Raczej nie - w kilku poprzednich autach tak miałem, a w Fordach taki terkot-szum był nawet głośniejszy. I nigdy nic nie było popsute - po prostu ten typ tak miał.

Może w jakichś starszych auta tak było, nie wiem: w Note też jak wcisnę sprzęgło to jest ciut ciszej (słyszalne raczej głównie na zewnątrz) niż jak jest "wyłączone". Od początku tak było i przez blisko 30.000 tak jest.

Już bardziej bym się doczepiał do takiego nagłego "zrywania-szarpania" podczas ruszania autem na zimnym silniku i nieumiejętnym puszczaniu sprzęgła... - ale IMO ten typ tak ma: TTTM. ;)

 

P.S. I pewnie... nie będzie wojny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

chodzi o to, że coś tam szumi zdecydowanie głośniej po puszczeniu sprzęgła. Nie ma żadnego szarpania, zrywania itp. Zobaczymy co powiedzą. Nastawiam się na TTTM ;)

 

Ale i tak zrobimy z ojcem lekkie larmo - opony. Dostałem zimówki 185tki, podczas, gdy do mojego modelu 1.4 przewidziane są, i na homologacji też, 175tki. Kolesie w salonie twierdzili, ze auto ma homologacje na 185tki - ja tego nie widzę. W sumie to taka walka o pietruszkę... ale co nas nie zabije... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji (2 zakłady oponiarskie no i dane techniczne samochodu) wynika, ze owszem, 185tki są ale dla Note w wersji Diesel oraz z silnikiem 1.6. Dobra, obadamy co mi powiedzą - dam znać. Mam tylko nadzieje, ze to Wy macie racje, a nie ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdzam z garazu na luzie do tylu, puszczam sprzeglo a z pod maski coś rzęzi. Wygląda mi to na łożysko oporowe sprzęgła. Oj, bedzie wojna...

przecież łożysko oporowe działa jak wciskasz sprzęgło :!!:

Jezeli slychac takie terkotanie, ktore ucicha po wcianieciu sprzegla to faktycznie moze to byc lozysko oporowe.

no proszę Cie dylson czuy Ty czytasz co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

u mnie tez jest glosno jak puszcze sprzeglo... ale u mnie sprzeglo juz jest na wykocnzeniu i zasadniczo trzaby cale wymienic... takze jak mas tak jak pisza to pewnie lozysko xD;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

U mnie jak ruszam autem po postoju to podczas zmiany z 1 na 2 bieg jest lekki walniecie (odglos metaliczny). W serwisie powiedzieli, ze to lozysko oporowe, probowali regulowac, ale nic to nie daje.

 

Problem w tym, ze chyba ten element nie zostal przez inzynierow japonskich ( o sorry FRANCUSKICH) dobrze dopracowany, bo serwis twierdzi, ze oni moga wymienic, ale i tak do nich wroce za jakis czas, bo.... TEN TYP TAK MA........ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze to nie ESP. To scisle zwiazane z pedalem sprzegla jest. a moze jestem przewrazliwiony po twingo. musialbym z innym note porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie łożysko oporowe dotyka cały czas słoneczka :) i jeżeli słychać zmianę dżwięku przy nacisku na pedał to może to być ,albo łożysko oporowe(mniej roboty)albo łożyska na wałku atakującym(rzadziej,ale nie zazdroszczę roboty) :kosci: Osobiście w moim jest pod tym względem ciszaaaaaa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na spocie się zjawimy notami :?: - pierwszy piątek każdego miesiąca - Ikea Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogło by to być,tylko ilu nas jest,sk,so,sd,sr, :?:a może jeszcze inni :?: dla jednych to może być ciekawe,dla innych,niezobowiązujące,ale spotkać się można,poznać co za frant kryje się pod nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja bym się pisał. A może któryś z właścicieli Note z okolic Rudy Śląskiej (was79, ) ;) znalazłby chwilke dla mnie żeby porównać pracę tego sprzęgła ze swoim? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem dziś w Katowicach z samochodem testowym. Ewidentnie nic nie chrobotało podczas, gdy w moim coś było. Na piątek jestem umówiony na sprawdzenie dogłębne na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy aby nie 'terkoce' tylko jak jest nierozgrzany? :027: Ja jednak nauczony doświadczeniem prosiłbym o sprawdzenie osłon i zawieszenia tłumika. Raz też już tak miałem, a teraz szykuje się poprawka przy najbliższym przeglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Hmm, ja bym się pisał. A może któryś z właścicieli Note z okolic Rudy Śląskiej (was79, ) znalazłby chwilke dla mnie żeby porównać pracę tego sprzęgła ze swoim?
jaha podjedz na godule to sie posprawdzmy ale nie mam notka xD :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

 

serwis twierdzi, ze to nie łożysko, tylko po prostu tak pracuje skrzynia biegów. Na dowód odpalili inny nowy samochód i było dokładnie to samo. Dla mnie to po prostu dziwne, kilka samochodów ''pod ręką'' mam i żaden nie wydaje głośniejszych dźwięków przy puszczeniu sprzęgła. Miejmy nadzieję, że to nie będzie żaden element ''akcji serwisowej'' :|

 

Aha - opony mam 175tki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notek,czy u ciebie też tak pracuje skrzynia biegów jak u Marcina :?: masz już trochę przejechane,ja też niedawno odebrałem Nota i jest totalna cisza w tym względzie :!: A poza tym co za przyjemność z jazdy jeżeli ma mi coś terkotać :027: Przecież po to wyprodukowali to cudo aby dawało satysfakcję a nie sprawiało problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym samym. Wiesz, po prostu w innych samochodach tego nie spotkałem i dlatego się trochę zainteresowałem tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Twingo 94 po wymianie sprzęgła - cisza

Peugeot 306 '95 - Cisza

VW T5 - 2002 rok (chyba;) )- cisza

Audi A6 - rocznik 2000 - cisza...

Złoty Nissan Note- próbny z Zielonego Zaułka w Chorzowie - cisza.

Mój Note - rzęzi

Gotowy do wyjazdu w salonie inny Note - rzęzi

 

I ja mam być tu mądry ;) No nic, na razie jeżdżę bo nie przeszkadza mi to, ale będę obserwował i, w razie czego, podjade do ASO znów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...