Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czesc kupujacych zastanawia sie nad kosztami przegladow, czestotliwoscia, danymi technicznymi itd.

Mozecie pobrac instrukcje pod linkiem: http://www.filefacto...4a6adad0f2b3f/

 

1. Instrukcja Nissan Murano (po polsku, wersja europejska):

 

2. Wykaz czynnosci obslugowych:

 

2. Instrukcja serwisowa/ service manual: (uzywana przez serwisy w czasie napraw i przegladow, bardzo szczegolowe informacje normalnie nidostepne dla zwyklych uzytkownikow):

 

!!!UWAGA!!! Po sciagnieciu pliku "zip" z instrukcja serwisową, moze się pojawić pytanie o hasło, do rozpakowania pliku. Nalezy wtedy wprowadzic haslo: pdftown.com

Wszystkie pliki nalezy wypakowac do nowo utworzonego katalogu, a dalej to juz latwo... klikamy na pierwszy plik "pdf" i mamy kilka tysiecy stron a na nich samochod rozrysowany prawie co do srobki smile.gif

Edytowane przez Strider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Moi drodzy

Moja historia wyglada tak

mialem

Honde CRV 1998 bezyna przez 2 lata i jezdzilo mi sie nia dobrze

potem

Mercedesa ML320 1999 3.2 benzyna ponad rok i jest to swietny sampochod ale go sprzedalem i pomyslalem ze dobie kupie Jeepa Cherokee

kupilem Jeepa Cherokee Liberty 2006 2.8 Diesel

 

Hmm

Dzis sprzedalem ML320 i jakos mi sie tym Jeepem zle jezdzi.

Mysle ze zaden ze mnie off roadowiec wiec 4x4 to mi jest na snieg potrzebne.

I teraz pytanie do Was

zobaczylem oferte ladnego 2005 NISSAN MURANO 3.5 V6 5dr CVT

jakos tak mam wrazenie ze mi sie bedzie lepiej jezdzilo niz jeepem

przyzwyczailem sie do wygody Mercedesa

co wy na to jakie za i jakie przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak :

Mój ojciec ma jeepa grand cherokee 2005 3 litrowy diesel:) wersja limited:) jesli chodzi o wyglad zew to jeep wyglada na masywniejszy i gangsterski;] przyspieszenie w graniccach 9 sekund bo moment obrtowowy imponujacy w granicach 550 Nm

Ja jeźdze Murano i nie narzekam. Liberty w środku jest strasznie proste że można go myc myjką cisnieniową w srodku:D Murano jest bardziej ekskluzywne. a jaka to wersja murano S, Sl? zadaj jakieś pytania to postaramy sie szerzej odpowiedzieć w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszla taka lipa ze teraz mam MURANO i Jeepa

Faktycznie nie da sie porownac

MURANO to takie wypasione kombi z napedem nz 4 kola a jeep to terenowka

Ale.....

ja poruszam sie w terenie zaasfaltowanym w 99,99%

z czego w 90% po autostradach

a te 0.01% czyli podjazd pod kraweznik u tesciowej pod blokiem to sobie Muranek da rade.

poza tym na swieta w zimie jak jade do polski to jesli akurat bede mial szczescie i bedzie snieg to tez Muranek wydoli.

teraz musz przygotowac ladnie jeepa bo mam tylko 2 miejsca parkingowe przed domem a Beetle mojej zony stale zajmuje jedno.

Edytowane przez mahatma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie na powaznie nad sprzedaniem mojego Murano ze wzgledu na ta felerna nawigacje i wziecia w leasing nowego Murano pelna wersja.

Co poradzicie?

czy warto

Edytowane przez mahatma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

decydując się na Murano 2003-2005,czyli model z rynku amerykańskiego,na jakie ewentualne usterki muszę być przygotowany?

czytałem że późniejsze modele europejskie były bardziej dopracowane i lepiej wyposażone,oraz znalazłem informację ,że skrzynia CVT przy 150kkm może stwarzać problemy a przegląd i wymiana "paska" jest kosztowna.....

oraz czy są jakieś problemy z LPG do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem ściągnąć instrukcję serwisową .Może ktoś przystępnym językiem powie mi jak to zrobić bo tam coś pisze w języku „zulu gula” a ja jestem z roczników rosyjsko języcznych.

Mam wnieść jakąś opłatę czy co ? :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jondrus, nic nie musisz placic.

 

1. Klikasz na podany wyzej link z instrukcja serwisowa.

2. Otwiera Ci sie strona w j. angielskim. Pod zdjeciem Murano masz niebieska czczionka napisane "Download"

3. Klikasz "Download"

4. Przerzuca Cie na strone "rapidshare"

5. Klikasz na opcje "Free user" czyli darmowy uzytkownik.

6. Zaczyna sie odliczac czas (80 sekund). Spokojnie czekasz.

7. Po odliczeniu czasu klikasz w niebieskie kolko na srodku ekranu z napisem "download"

8. Otwiera sie okienko Windowsa, klikasz opcje "zapisz"

9. Wskazujesz lokalizacje, gdzie sie ma zapisac sciagany plik (np. na pulpicie)

10. Plik sie sciaga przez kilka minut.

11. Po sciagnieciu plik jest zarchiwizowany w formacie zip. Musisz go rozpakowac i ! wypakowac wszystkie pliki (rozdzialy) znajdujace sie w archiwum do jednego katalogu! (inaczej nie beda dzialaly wewnetrzne odnosniki). Do rozpakowania plikow jest konieczne wpisanie hasla tj. "pdftown.com". Program do rozpakowywania (winrar czy inny jaki masz zainstalowany poprosi o wpisanie hasla)

12. Zawartosc instrukcji przegladasz za pomoca Acrobat Readera. Instrukcja jest tylko po angielsku - w sumie kilka tysiecy stron.

Edytowane przez bilro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jondrus, nic nie musisz placic.

 

1. Klikasz na podany wyzej link z instrukcja serwisowa.

2. Otwiera Ci sie strona w j. angielskim. Pod zdjeciem Murano masz niebieska czczionka napisane "Download"

3. Klikasz "Download"

4. Przerzuca Cie na strone "rapidshare"

5. Klikasz na opcje "Free user" czyli darmowy uzytkownik.

6. Zaczyna sie odliczac czas (80 sekund). Spokojnie czekasz.

7. Po odliczeniu czasu klikasz w niebieskie kolko na srodku ekranu z napisem "download"

8. Otwiera sie okienko Windowsa, klikasz opcje "zapisz"

9. Wskazujesz lokalizacje, gdzie sie ma zapisac sciagany plik (np. na pulpicie)

10. Plik sie sciaga przez kilka minut.

11. Po sciagnieciu plik jest zarchiwizowany w formacie zip. Musisz go rozpakowac i ! wypakowac wszystkie pliki (rozdzialy) znajdujace sie w archiwum do jednego katalogu! (inaczej nie beda dzialaly wewnetrzne odnosniki). Do rozpakowania plikow jest konieczne wpisanie hasla tj. "pdftown.com". Program do rozpakowywania (winrar czy inny jaki masz zainstalowany poprosi o wpisanie hasla)

12. Zawartosc instrukcji przegladasz za pomoca Acrobat Readera. Instrukcja jest tylko po angielsku - w sumie kilka tysiecy stron.

 

Dzięki za podpowiedz.Metodą dedukcji do tego doszedłem.Problem w tym że klikając "Free User" za chwilę pokazuje : "Error".I tak od tygodnia.

Myślałem że coś źle robię.A może jednak coś źle ?

 

UDAŁO SIĘ !!! :D

Edytowane przez Jondruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT-3000,

1/ z tego co sie orientuje, Murano byly produkowane tylko w Japonii (gdzies czytalem, ze byly tez montowane w Kanadzie(do potwierdzenia), ale na 100% nigdy nie byly produkowane w Europie (przynajmniej 1-sza generacja). (Jezeli jest ktos na tym forum, kto ma VIN zaczynajacy sie od inej litery niz "J" - czyli Japonia, to niech sie odezwie...)

2/ Wersja FWD oraz AWD byly produkowane rownoczesnie.

3/ Generalnie skrzynie CVT wytrzymuja tak jak skrzynie w innych autach. Problemy ze skrzynia mialy pierwsze egzemplarze, chyba w roku 2005 zostaly prowadzone jakies usprawnienia. Jest na ten temat w innym watku na tym forum - poszukaj.

4/ Troche o statystyce awaryjnosci CVT masz tutaj: http://nissanmurano.org/forums/poll.php?action=showresults&pollid=273

zauwaz, ze jest to chyba najpopularniejsze forum o Murano, a tylko 114 osob zglosilo problem ze skrzynia.

5/ Paska sie nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkretne odpowiedzi :)

 

dzisiaj oglądałem Murano 2006r z przebiegiem 19tys (Krosno-komis),auto z polskiego salonu,co zauważyłem?

że całe zawieszenie przód i tył ma punktowy nalot rdzy,wahacze itp (nie jest tego dużo ale zwraca uwagę)

czy to normalne w takim aucie? jak wygląda zabezpieczanie antykorozyjne w Murano nadwozia i podwozia?

czy macie jakieś spostrzeżenia i ważne informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :)

ja akurat mieszkam w Jaśle a jutro jak będę w Rzeszowie to mam w planie oglądnąć Murano w Krasne nr 16 (komis przy głównej)

no to swój czlowiek jestes:)a to murano moze koloru bordowego? jak tak to stoi juz tam 2 lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to swój czlowiek jestes:)a to murano moze koloru bordowego? jak tak to stoi juz tam 2 lata:)

srebrny metalik,ale stoi już chyba trochę czasu bo ma szare nacieki z deszczu na karoserii

i do tego nalot rdzy na zawieszeniu -co mnie niepokoi bo to 3 letnie Murano!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz wracał to mozemy sie umowic gdzie i zobaczysz moje murano:) i porownasz ze stanem tamtych:) moj jest 2005r

dzięki za inicjatywę ale jutro będę przejazdem w Rzeszowie i będę miał mało czasu do dyspozycji :(

jednak kiedy indziej chętnie oglądnę Twoje Murano-może od razu doradzisz mi jakiego mam szukać :)

Edytowane przez GT-3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak?

 

auta już nie było :(

na sąsiednich komisach też nie znalazłem żadnego Murano

 

gdzieś w opiniach na www.autocentrum.pl znalazłem informację że wersje z USA miały mocniejszy silnik i dlatego osiąga 8s do 100km/h,natomiast wersje na Europe miały mniejszą moc i moment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta już nie było :(

na sąsiednich komisach też nie znalazłem żadnego Murano

 

gdzieś w opiniach na www.autocentrum.pl znalazłem informację że wersje z USA miały mocniejszy silnik i dlatego osiąga 8s do 100km/h,natomiast wersje na Europe miały mniejszą moc i moment?

ponoć tak:) róznica jest w około 10 Km a przyspieszenie wersji usa wynosi 8,1 przy 8,9 europejkskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie usterek Murano przeszukując internet znalazłem informację że modele 2003-2004 miały wadliwe alternatory,pękały uzwojenia na stojanie.po wymianie nowego stojana problem wracał po 9-15kkm ,użytkownicy zgłaszali problem z alternatorem który najczęściej występował na mrozach.

czy macie podobne spostrzeżenia odnośnie modeli 03-04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie usterek Murano przeszukując internet znalazłem informację że modele 2003-2004 miały wadliwe alternatory,pękały uzwojenia na stojanie.po wymianie nowego stojana problem wracał po 9-15kkm ,użytkownicy zgłaszali problem z alternatorem który najczęściej występował na mrozach.

czy macie podobne spostrzeżenia odnośnie modeli 03-04?

mam murano niecale 2 latka model 04 usa 78kkm zadnych problemow z alternatorem ani podobnych nie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...