Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan wzywa do serwisu właścicieli murano


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe. 179 aut kupionych w Polsce a co z autami kupionymi po za granicami Polski?

 

Jak sprawdzić ten model silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama informacja jest na stronie UOKIK:, razem z lista numerow VIN, ktorych w Polsce dotyczy usuniecie usterki.

http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpiecz..._o_/art292.html

Akurat moje auto bylo kupione w Polsce i znalazlem swoj VIN na liscie. Dzwonilem juz do serwisu z zapytaniem o co chodzi, na razie wzieli moje dane i maja oddzwonic.

 

Na www.nissanmurano.org czytalem, ze ludzie mieli problemy z dziwnym zachowaniem samochodu przy przyspieszaniu (brak przyspieszenia lub opoznine reakcje na nacisniecie pedalu, falowanie obrotow, brak mozliwosci osiagniecia wyzszej predkosci itd.). Oczywiscie pierwszym pomyslem jaki sie nasuwa jest awaria przekladni CVT, natomisat w wielu przypadkach okazalo sie, ze problemem jest nieszczelnosc w ukladzie doprowadzajacym powietrze do silnika. DOstawalo sie "lewe" powietrze i w resultacie komputer wariowal. Zdaje sie, ze chodzilo o luzy w miejscach zaznaczonych na tym obrazku: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4f5319e12e8fa1a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

:zly: :(: no właśnie a co z naszymi autkami zza wielkiej wody?my mamy to robic na własny koszt ? z tego co czytałem to dośc niebezpieczna ta usterka :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest na liście.

Tak się zastanawiam, czy te problemy, które opisywałem w poście o skrzypiących plastikach nie wynikły z ujawnienia się tej wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzwonili do mnie z ASO, potwierdzili akcje naprawy usterki i maja odezwac sie w ciagu tygodnia z zaproszeniem do serwisu.

 

Jack99 - nie sadze, zeby to milao wplyw na Twoj problem ze skrzypieniem plastikow.

Pisales, ze Twoje auto jest tez na liscie - kontaktowales sie z ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilro, :)

Ze skrzypieniem plastików na pewno nie...

W tym poście przy okazji napisałem o problemie:

"Samochód trafił do serwisu, bo coś mu dolegało z silnikiem: do pewnego momentu (2000 RPM, prędkość ok, 80 km/h) nie przyśpieszał mimo wyższych obrotów i zaświecił kontrolkę silnika, po czym zaczął normalnie jechać. Ale kontrolka świeci już na stałe...

Zleciłem im także sprawdzenie tych plastików, zobaczymy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack99, z tego c napisali na stronie UOKIK, twoj problem z przyspieszeniem moze byc zwiazany z ta usterka:

"(...) w niektórych samochodach Nissan Murano (Z50) i Teana (J31), wyposażonych w silniki VQ23/35DE, wyprodukowane od 17 października 2002 do 11 stycznia 2008 stwierdzono wadę w przewodzie dolotu powietrza do silnika. Część ta może zostać rozłączona z rezonatorem, co może spowodować niestabilność biegu jałowego lub osłabienie zdolności przyspieszana, a nawet zgaśnięcie silnika podczas jazdy.(...)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako totalny laik motoryzacyjny zadam pytanie - gdzie sprawdzić jaki ja mam silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy silniku, jak podniesiesz klape to powinien być shemat i tam napisane jest jaki silnik.

 

wiem że gdzieś to widziałem i zdaje mi sie że to tam własnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romanista, nie masz co sprawdzac! W kazdym Murano do 2008 (czyli model Z50) byl montowany tylko i wylacznie jeden silnik tj. VQ35DE.

Ten sam silnik, z tym samym symbolem, ale z niewielkimi modyfikacjami jest montowany takze od roku 2008+, czyli w modelu Z51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze wszystkie murano powinny pojawić sie w serwisie anie wybrane?

z tych info oficjalnych wynikało ze to część tylko pojazdó nadaje sie do wymiany tych przewodów. 179 czy ile tam było podane to wszystko co sprzedali w Polsce od 2002 do 2008???

 

czy ktoś z "amerykańców" zgłaszał sie już w tej sprawie do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romanista, bylem w kontakcie z serwisem w Gdansku. Odzwonili do mnie po 2 dniach i potwierdzili, ze Nissan bedzie przeprowadzal akcje wymiany lub naprawy jakiegos elementu ale na razie nie dostali wytycznych od Nissan Polska co tak naprawde maja wymienic i na czym polega usterka. Tak wiec, poki co nie ma co do nich dzwonic bo i tak nie wiedza o co dokladnie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilro, chodzi o to czy np ja mimo ze nie kupilm auta w polskim salonie bede mogl pojechać na tą akcje.....najprawdopodobnie koledze romaniście o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz BESEL_, chodzi mi oto czy wersje "nie polskie" też będą objęte bezpłatną naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romanista, BESEL_, - ta sama akcja dotyczaca wymiany/ naprawy dolotu powietrza zostala ogloszona w USA na stronie NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration): http://www-odi.nhtsa.dot.gov/recalls/resul...&refurl=rss

Generlanie, jest to pierdulka polegajaca na uszczelnieniu dolotu powietrza, link do fotki z tym elementem wkleilem kilka postow wyzej.

 

Sadze, ze musielibyscie w Waszych ksiazkach serwisowych sprawdzic warunki gwarancji, tj. czy obowiazuje ona tylko w USA czy jest" ogolnoswiatowa". Na Waszym miejscu zaczalbym od skontaktowania sie z Nissanem w Polsce. Na stronie www.nissan.pl jest formularz kontaktowy (sam uzywalaem, nawet szybko odpowiadaja) http://metafaq.nissan.pl/templates/nissan/...929VIT6FDTJ05I4

 

 

Przy okazji, na stronie NHTSA znalazlem wyszukiwarke wszystkich akcji serwisowych w samochodach na rynku USA. Dla zainteresowanych: http://www-odi.nhtsa.dot.gov/recalls/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie

 

 

 

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan.

 

W odpowiedzi na korespondencję elektroniczną z 25 maja 2009 r. dotyczącą kampanii serwisowej samochodu Nissan Murano wyprodukowanego na rynek amerykański, uprzejmię informuję, iż kampania taka nie może być wykonana w ramach gwarancji poniewż Nissan Sales CEE jest import_erem i gwarantem samochodów marki Nissan wyprodukowanych tylko na rynek europejski.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta Nissan, najbliższym ASO Nissan bądź zapraszamy na naszą stronę internetową www.nissan.pl

 

Mamy nadzieję, że niniejsza odpowiedź spełniła Pańskie oczekiwania.

 

Z poważaniem,

 

Aleksandra B. Njoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nadzieję, że niniejsza odpowiedź spełniła Pańskie oczekiwania.
zapewne tak!!!

 

co za ciule borowe. jeżeli wieść się rozniesie to amerykańców po Polsce lata więcej niż krajowych wiec PR-owo będą musieli podejść do tematu nieco inaczej niż Pani Ola B. Njoku

 

Ja tez napisze do nich i bezpośrednio do Zabora na Puławskiej. Ciekaw jestem co odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha, w sumie mozna bylow sie spodziewac podobnej odpowiedzi. Probowalbym sie powolac nie na gwarancje, ale na fakt, ze jest to wada konstrukcyjna samochodu oraz, ze taka sama akcja jest przeprowadzana w samochodach na rynku amerykanskim. Zgodnie z tym co jest napisane w opisie bledu, jest to wada mogaca miec wplyw na bezpieczenstwo jazdy. Oczywiscie jest to sporo przesadzone, ale tutaj trzebaby z grubej rury. Jezeli to nie pomoze to wtedy zostaje jeszcze Nissan Europe na Wegrzech, albo tez pojechac zupelnie po calosci i napisac besposrednio do Nissan Japan...

Tak czy inaczej nie przejmujcie sie tym za bardzo, bo to jest po prostu pierdulka, ktora mozna samemu usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BESEL_, no to chyba nie zostaje Ci nic innego jak pisac do USA - chocby dla zasady! Z drugiej strony, ja bym chyba pisal do Nissana w Japonii, czyli odrazu do producenta.

Przynajmniej dostales jakas odpowiedz, a ja caly czas nie mam informacji w jaki sposob usunac usterke, jezeli moj samochod jest na ich liscie, a dealer nadal nie otrzymal wytycznych co powinno byc wlasciwie naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...