Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TIIDA 1.6 OLEJ


Gość madman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od czwartku "zalany" silnik Castrolem SLX Professional III 5W30. A tak swoją drogą, to strasznie ze mnie zdarli - prawie 500 zł. Następnym razem pojadę do Odysseya na Jagiellońską - sami mi powiedzieli, że u nich jest taniej niż na Górczewskiej (no cóż, nie muszą spłacać nowego salonu sprzedaży...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od czwartku "zalany" silnik Castrolem SLX Professional III 5W30. A tak swoją drogą, to strasznie ze mnie zdarli - prawie 500 zł. Następnym razem pojadę do Odysseya na Jagiellońską - sami mi powiedzieli, że u nich jest taniej niż na Górczewskiej (no cóż, nie muszą spłacać nowego salonu sprzedaży...)

 

ale chyba nie zapłaciłeś 500 pln za sam olej ??

 

ja do wszystkich poprzednich aut lałem MOBIL 1 5W50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ,MOTUL 8100 X-clean 5W-40 C3 5L.,za 180 zeta plus filtr i sam wymieniłem. wyszło 50%ceny a.s.o.(chcieli za wymianę ,olej i filtr 450zł)

p.s.olej do dCi musi mieć specyfikację ACEA -C3.jest tylko kilka takich produktów na rynku więc specjalnego wyboru nie ma.

http://www.bazarek.pl/produkt/0/275333/mot...w-40-c3-5l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od czwartku "zalany" silnik Castrolem SLX Professional III 5W30. A tak swoją drogą, to strasznie ze mnie zdarli - prawie 500 zł. Następnym razem pojadę do Odysseya na Jagiellońską - sami mi powiedzieli, że u nich jest taniej niż na Górczewskiej (no cóż, nie muszą spłacać nowego salonu sprzedaży...)

 

ale chyba nie zapłaciłeś 500 pln za sam olej ??

 

ja do wszystkich poprzednich aut lałem MOBIL 1 5W50

 

Nie, te prawie 500 zł to olej, filtr, uszczelniacze, robocizna itd. Sam olej (4,5 litra) kosztował 380 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sam wymieniłem

... i sam wpisałem sobie wymianę do książki gwarancyjnej :D

a niby po co? 1)wymiana po dotarciu nie obowiązkowa.2)filtr orginał.nie ma śladu że było coś wymieniane.3)olej mamy prawo wymienić sami jak mamy na to ochotę.Więc ironia nipotrzebna i bezpodstawna ale jak chcesz płacić 200zł więcej za pieczątkę-proszę bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ironia nipotrzebna i bezpodstawna

ironia nie zamierzona, więc się nie ma co obrażać,

ale w swoim poście nie byłeś łaskawy wspomieć, że była to wymiana nie wynikająca z potrzeby przeglądu okresowego

ja zrobiłem taką ponad planową wymianę oleju również, bo po pierwsze zawsze tak robiłem z nowymi samochodami a po drugie kupiłem auto z 2007 roku, gdzie nie wiadomo co do niego wlano w fabryce, a poza tym olej miał juz dwa lata,

miałem swój olej i filtr, a zapłaciłem w ASO za wymianę 50 złotych wraz z wpisem do książki gwarancyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380 pln za 4,5 litra oleju?, czyli 84 pln za litr?. Pomijam chora cene za litr, ale do tiidy 1,6 wchodzi 3,8 litra i ani wiecej. Mi w Rzeszowie w ASO wmawiali, ze wchodzi 5 litrow jak sie pytalem o cene przegladu. Podziekowalem. Zrobiłem w innym ASO /nie nissanowskim/ wlali mi zalecany olej shell helix 5W30, ktory sam kupiłem za 168 PLN 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odrobiłem lekcję" i na następną wymianę oleju jadę z własnym olejem i na pewno do drugiego serwisu Odyssey'a - o tym już zdaje się pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do tiidy 1,6 wchodzi 3,8 litra i ani wiecej

w instrukcji piszą, że razem z filtrem 4,5 litra

jak wymieniali u mnie to weszło mniej więcej 4,25 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr oleju do Tiidy, Versy 1.8 polecacie? Konkretnie typ i gdzie można kupić w internecie. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr oleju do Tiidy, Versy 1.8 polecacie? Konkretnie typ i gdzie można kupić w internecie. Pozdrawiam

Mrand

naprzykład:

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur...tlg_c001_flag=1

kliknij na strzałkę i masz wszystkie filtry :)

a choćby tu możesz kupić:

 

http://moto.allegro.pl/item651356915_filtr...hqai_tiida.html

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr oleju do Tiidy, Versy 1.8 polecacie? Konkretnie typ i gdzie można kupić w internecie. Pozdrawiam

Mrand

 

jest na allegro (chyba 25 pln) jak i w sklepach motoryzacyjnych internetowych filtr oleju firmy MAAN FILTER o oznaczeniu W67/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do tiidy 1,6 wchodzi 3,8 litra i ani wiecej

w instrukcji piszą, że razem z filtrem 4,5 litra

jak wymieniali u mnie to weszło mniej więcej 4,25 litra

racja powinno wejść od 4,2-do 4,5 w zależnosci od poziomu na bagnecie jaki preferujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Odrobiłem lekcję" i na następną wymianę oleju jadę z własnym olejem i na pewno do drugiego serwisu Odyssey'a - o tym już zdaje się pisałem.

 

No tak. Ale jak spytałem (w Łodzi) czy mogę z własnym olejem przyjechać, to powiedzieli ,że trzeba będzie podpisać oświadczenie, że rezygnuję z gwarancji w razie awarii silnika z powodu oleju. Poważna sprawa.

Jak ludzie dają sobie radę w takim ceed'ie. 7 lat udręczania się z serwisem, który za każdym razem zamiast coś poprawić to rozwala za grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa bo nigdzie nie mogłem znaleźć co bylo wlane w fabryce. W książce gwarancyjnej jest tylko pieczątka przy serwisie zerowym.

Dzwoniłem kilka razy do sprzedawcy i uzyskiwalem na zmiane odpowiedzi 5W40 lub 10W40....

 

W końcu (po 4 tys km) wlałem Mobil 1 5W50 - weszło równo 4 litry (ale silnik 1,8), minimalnie poniżej maximum na bagnecie.

Koszty: olej 156, filtr 48 (oryginał z ASO z napisem "Almera" ;) . Całość operacji 234 zł.

 

Fajnie autko śmiga.

Na razie nic się nie dzieje, więc rzadko tu zaglądam ;-))))))

pozdrawiam

nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janissan

[Jaki filtr oleju do Tiidy, Versy 1.8 polecacie?

 

jest na allegro (chyba 25 pln) jak i w sklepach motoryzacyjnych internetowych filtr oleju firmy MAAN FILTER o oznaczeniu W67/1

 

 

Podobno VERSA i TIIDA mają inne filtry. Nie wie ktoś czy to jest prawda - sprawdzało to paru gości od wymiany oleju. A olej w instrukcji mam 5W30 ale leje 5W40 tyle że ja mam benzyne 1,8 (to tak a propos innego postu)

Edytowane przez janissan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale jak spytałem (w Łodzi) czy mogę z własnym olejem przyjechać, to powiedzieli ,że trzeba będzie podpisać oświadczenie, że rezygnuję z gwarancji w razie awarii silnika z powodu oleju. Poważna sprawa.

Jak ludzie dają sobie radę w takim ceed'ie. 7 lat udręczania się z serwisem, który za każdym razem zamiast coś poprawić to rozwala za grubą kasę.

Obowiązujące w Polsce europejskie rozporządzenie GVO (od niespełna pięciu lat) wprowadziło więcej wolnej konkurencji w motoryzacji. Właściciele aut na gwarancji nie są zobowiązani do serwisowania ich wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Oczywiście, bezpłatną naprawę gwarancyjną można wykonać tylko w ASO, ale już obowiązkowy przegląd możemy zlecić nieautoryzowanemu warsztatowi.

polecam artykuł:

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Czy-naprawde-trzeba-jechac-do-ASO-Spradzamy-gdzie-mozna-zrobic-przeglad-gwarancyjny-,24045,1.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obowiązujące w Polsce europejskie rozporządzenie GVO (od niespełna pięciu lat) wprowadziło więcej wolnej konkurencji w motoryzacji. Właściciele aut na gwarancji nie są zobowiązani do serwisowania ich wyłącznie w autoryzowanych serwisach.

 

Do tego dochodzi ubezpieczenie AC które wymaga jakichkolwiek ingerencji w auto tylko w autoryzowanym serwisie (co też ostatnio ludzie chcą zgłosić do KE jako niezgodne z rozporządzeniem).

 

W teorii - tak mamy prawo serwisowac auto nawet u wujka gienia z sąsiedztwa, ale w praktyce auto nie serwisowane w ASO będzie traktowane jako w najlepszym wypadku tylko "bite", w najgorszym "przekrocony licznik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi ubezpieczenie AC które wymaga jakichkolwiek ingerencji w auto tylko w autoryzowanym serwisie (co też ostatnio ludzie chcą zgłosić do KE jako niezgodne z rozporządzeniem).

 

W teorii - tak mamy prawo serwisowac auto nawet u wujka gienia z sąsiedztwa, ale w praktyce auto nie serwisowane w ASO będzie traktowane jako w najlepszym wypadku tylko "bite", w najgorszym "przekrocony licznik".

przeczytalem uważnie o.w.ac i nigdzie nie mam takowego zapisu!!!mam ubezpieczenie w benefii.a ty skąd ten zapis wziełeś???? bo byłem ubezpieczony w kilku firmach ale o czymś takim pierwszy raz "słyszę"po drugie ,wymiana oleju w innej firmie nie jest ingerencją w samochód.:)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem uważnie o.w.ac i nigdzie nie mam takowego zapisu!!!mam ubezpieczenie w benefii.a ty skąd ten zapis wziełeś???? bo byłem ubezpieczony w kilku firmach ale o czymś takim pierwszy raz "słyszę"po drugie ,wymiana oleju w innej firmie nie jest ingerencją w samochód. :)

 

Mam to zapisane w:

OWUL (Millenium) oraz w OWU AC w PZU. Jakiekolwiek naprawy mają być przeprowadzone w ASO - w wypadku AC pod rygorem braku "dofinansowania" przez ubezpieczyciela (w wielkim skrócie).

 

Odnośnie wymiany oleju - ok tu się zgadzam (chociaż przy jakichkolwiek problemach ubezpieczyciel może się wypiąć że olej był wymieniany nie w ASO więc odszkodowania nie wypłaci bo wypadek z winy użyszkodnika), ale napisałem ogólnie - o pełne serwisowanie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to zapisane w:

OWUL (Millenium) oraz w OWU AC w PZU. Jakiekolwiek naprawy mają być przeprowadzone w ASO - w wypadku AC pod rygorem braku "dofinansowania" przez ubezpieczyciela (w wielkim skrócie).

 

Odnośnie wymiany oleju - ok tu się zgadzam (chociaż przy jakichkolwiek problemach ubezpieczyciel może się wypiąć że olej był wymieniany nie w ASO więc odszkodowania nie wypłaci bo wypadek z winy użyszkodnika), ale napisałem ogólnie - o pełne serwisowanie pojazdu.

 

Ale chodzi o naprawy wynikłe ze szkód objętych AutoCasco a nie z normalnej eksploatacji. Nie popadajmy w skrajności bo zaraz się okaże że wytarty mieszek od gałki zmiany biegów też pod naprawę podchodzi i kupa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno VERSA i TIIDA mają inne filtry. Nie wie ktoś czy to jest prawda - sprawdzało to paru gości od wymiany oleju.

 

z mojej wiedzy i wg informacji od jednego z dealerów versa i tiida mają takie same filtry oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

380 pln za 4,5 litra oleju?, czyli 84 pln za litr?. Pomijam chora cene za litr, ale do tiidy 1,6 wchodzi 3,8 litra i ani wiecej. Mi w Rzeszowie w ASO wmawiali, ze wchodzi 5 litrow jak sie pytalem o cene przegladu. Podziekowalem. Zrobiłem w innym ASO /nie nissanowskim/ wlali mi zalecany olej shell helix 5W30, ktory sam kupiłem za 168 PLN 4 litry.

 

zrobiłeś w innym ASO nie nissana - ciekaw jestem jak z gwarancją

ja się zastanawiam jak to jest w tych nieautoryzowanych ale markowych firmach, które mają dobre wyposażenie a nawet przewyższające ASO pod względem np: przeglądów klimatyzacji.

a te przepisy GVO to mit.

ASO zawsze może coś podważyć nawet jak znany mechanik pan Henio dobrze wykona wszystko. Nawet jeśli zakład jest wyposażony we wszystko, to zechcą specyfikacji jakie punkty obejmował przegląd i coś się nie pokryje z jakąś specyfikacją ASO i gwarancja utracona.

A my będziemy mimo to zadowoleni bo po kieszeni tak nie dostaniemy jak w ASO, ale i zarazem w...k na gwaranta.

Nawet jak zaczniemy czegoś dochodzić nawet w sądach to już z góry można na klęskę się szykować bo wiadomo ile u nas sprawy trwają.

Nawet jak w Sztrasburgu wygramy nie wiadomo czy nadal po tym gwarancja będzie.

 

A GVO tylko do 2010 i nie wiadomo co dalej.

Nawet rzecznik praw konsumenta nic nie może w w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...