Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zimowe opony


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka proszę o pomoc, jakie wybrac zimowe opony do QQ Visia 1,6 , mam kilka propozycji 215/65/R16:

Fulda Kristal

Dunlop SPWinter Sport 3D

Continental Winter Contact TS810 ts 770

Barum Polaris 2

Uniroyal MS Plus 66

Goodyear UG Performance ????

a może macie jeszcze jakieś lepsze propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem QQ na 17 calowych felgach aluminowych z oponami letnimi Bridgestone. Zastanawiałem się jakie wybrać na zimę. Ale ostatecznie kupiłem 4 zimowe opony Fulda Kristal 215/65/R16 i 4 felgi aluminowe 16 calowe. W sumie zapłaciłem mniej aniżeli kupowałbym na zimę same opony 17 calowe. A tak to mam komplet na zimę chociaż 16 calowe. Według dostępnych opinii w internecie Fulda na zimę jest całkiem przyzwoita. A biorąc stosunek jakość/cena to nie mam wątpliwości, że zrobiłem dobrze. Ciekawią mnie opinie innych użytkowników Fuldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie planowałem Uniroyalle ale okazało sie, że trzeba długi czekać, więc zdecydowałem się na troszke droższe Dunlopy.

Jeździ się na nich bardzo dobrze, mam wrażenie, że nawet lepiej niż na letnich Bridgestone.

 

Osobiscie odradzam Barumy i Fuldy - przy tyn rozmiarze warto kupić coś minimum ze sredniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem QQ na 17 calowych felgach aluminowych z oponami letnimi Bridgestone. Zastanawiałem się jakie wybrać na zimę. Ale ostatecznie kupiłem 4 zimowe opony Fulda Kristal 215/65/R16 i 4 felgi aluminowe 16 calowe. W sumie zapłaciłem mniej aniżeli kupowałbym na zimę same opony 17 calowe. A tak to mam komplet na zimę chociaż 16 calowe. Według dostępnych opinii w internecie Fulda na zimę jest całkiem przyzwoita. A biorąc stosunek jakość/cena to nie mam wątpliwości, że zrobiłem dobrze. Ciekawią mnie opinie innych użytkowników Fuldy.

 

Też jestem przed zakupem zimówek i muszę zapytać "Kori53", gdzie kupiłeś opony i felgi alu w tak - jak rozumiem - przystępnej cenie. Możesz jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 16 aluminiowe Al Expo "made in germany" oraz opony Fuldy również "made in germany" kupiłem w oddziale firmy Fota podczas pobytu w Gdyni. Kosztowało mnie to w sumie 2.700 zł, przy czym cenę musiałem negocjować. Uważam, że jest rozsądna - z pewnością taniej niż w salonie. Myślę, że jak dobrze poszukasz, to również inne firmy mogą mieć w podobnej cenie lub nawet nieco mniej, ale trzeba się wykazać skuteczną dbałością o swój interes.

 

Też jestem przed zakupem zimówek i muszę zapytać "Kori53", gdzie kupiłeś opony i felgi alu w tak - jak rozumiem - przystępnej cenie. Możesz jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie planowałem Uniroyalle ale okazało sie, że trzeba długi czekać, więc zdecydowałem się na troszke droższe Dunlopy.

Jeździ się na nich bardzo dobrze, mam wrażenie, że nawet lepiej niż na letnich Bridgestone.

 

Osobiscie odradzam Barumy i Fuldy - przy tyn rozmiarze warto kupić coś minimum ze sredniej półki.

 

Widzę, że kolega jest znawcą opon, tyle tylko, że nie podaje żadnych argumentów "za" i "przeciw". Autorytatywnie stwierdza, że odradza Barum i Fuldę - i to powinno innym wystarczyć. Osobiście nie jeździłem na oponach Barum, ale miałem już zimowe zarówno Dunlopy jak i Fuldy. Uważam, że się sprawdzają - mają dobrą przyczepność i nie są głośne w porównaniu z innymi. Bieżnik sprawdza się dobrze na śniegu - na lodzie tak jak wszystkie (nie ma kolców, potrzebny łańcuch). Kupiłem Fuldę, bo tak jak wcześniej wspominałem, stosunek cena/jakość uważam za rozsądny i nie uważam, że jest to opona z niższej półki. Tym bardziej, że to oryginał "made in germany". Natomiast na moich letnich 17 calowych oponach Bridgestone widnieje napis "made in poland" - co oczywiście nie świadczy, że są gorsze. Tyle tylko, że nie wyprodukowano ich w macierzystej fabryce. To takie moje uwagi do opinii kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega jest znawcą opon, tyle tylko, że nie podaje żadnych argumentów "za" i "przeciw". Autorytatywnie stwierdza, że odradza Barum i Fuldę - i to powinno innym wystarczyć. Osobiście nie jeździłem na oponach Barum, ale miałem już zimowe zarówno Dunlopy jak i Fuldy. Uważam, że się sprawdzają - mają dobrą przyczepność i nie są głośne w porównaniu z innymi. Bieżnik sprawdza się dobrze na śniegu - na lodzie tak jak wszystkie (nie ma kolców, potrzebny łańcuch). Kupiłem Fuldę, bo tak jak wcześniej wspominałem, stosunek cena/jakość uważam za rozsądny i nie uważam, że jest to opona z niższej półki. Tym bardziej, że to oryginał "made in germany". Natomiast na moich letnich 17 calowych oponach Bridgestone widnieje napis "made in poland" - co oczywiście nie świadczy, że są gorsze. Tyle tylko, że nie wyprodukowano ich w macierzystej fabryce. To takie moje uwagi do opinii kolegi.

 

Specjalistą jestem w innej dziedzinie... podałem tylko swoją subiektywną ocenę.

 

Barumy w rozmiarze 15` miałem w poprzednim aucie (Megane II) - przejeździłem na nich 4 sezony zimowe i moja opinia jest tak że są głośne, szybko się zuzywają a na sniegu zachowuja sie bardzo źle (słaba przyczepność) - i wiem, że nigdy więcej nie kupie już opon Barum.

 

Fuldy 13` miałem w drugim aucie (Twingo) i generalnie na pewno cichsze od Barum i zachowanie na śniegu troche lepsze ale sądzę, że wynika to z mniejszego rozmiaru.

 

Dunlupy w QQ w porównaniu z tymi dwoma oponami sprawują się o klasę lepiej w kazdym elemencie i to pomimo wiekszego rozmiaru.

 

Tak czy inaczej zimą lepiej mieć opony zimowe niż nie mieć.... no chyba, ze ktoś jeździ tylko po mieście to można sie zastanawiać.

Edytowane przez raffall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Od dwóch sezonów zimowych jeźdzę na oponach Dunlop Winter Sport 3D. Moim skromnym zadniem opona rewelacyjna, super przyczepność na śniegu, cicha, nie "znika" w zatrważającym czasie super Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku testach, które ukazały się w internecie oraz prasie, jedne z lepszych ocen dostaje opona Continental Winter Contact TS 380, ale niestety jakoś nie mogę znaleźć czy ten właśnie model produkują dla felg 17". Czy ktoś z Was ma może takie opony w swoim QQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie?!

Dzisiaj rozmawiałem z dealerem na temat opon i felg. Poinformował mnie, że felg stalowych 16" nie można montować do QQ+2 z silnikiem benz. 2.0, bo są większe hamulce i się nie mieszczą w feldze. Czy spotkaliście się z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie?!

Dzisiaj rozmawiałem z dealerem na temat opon i felg. Poinformował mnie, że felg stalowych 16" nie można montować do QQ+2 z silnikiem benz. 2.0, bo są większe hamulce i się nie mieszczą w feldze. Czy spotkaliście się z tym?

 

Nie wiesz może czy dotyczy to również 2,0 dCi ? mam zamiar kupowac takie felgi na opony juz czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz może czy dotyczy to również 2,0 dCi ? mam zamiar kupowac takie felgi na opony juz czekam.

 

Witam

Ja jeszcze czekam na swojego QQ+2 2.0 benzyna. Chyba sprzedawca ma rację. W ulotce jest zaznaczone, że felgi 16 są dostępne w QQ+2 w wersjach silnikowych 1.5 i 1.6 natomiast w 2.0 zarówno benzyna i dci 17 i 18. Natomiast w broszurze do QQ nie ma już takiego rozgraniczenia. Tak więc pozostaje zweryfikowanie tych informacji u kilku sprzedawców oraz uzyskanie uzasadnienia takiego stanu rzeczy.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam . Dzisiaj dostałem informacje od swojego delaera ze 16 niepasuja do qq+2

--------------------------------------

A teraz zaprzeczam:)

 

Dzwoniłem do Nissana w Wa-wie do serwisu i powiedzieli mi ze 16 pasuja....

Cena stalowych felg w salonie 780,00 zł netto 195,00zł/sztuka wydaje mi się rozsądnią ceną.

 

Prosił bym najlepiej kogos o informacje kto już zmieniał koła albo jeździ qq_2 na 16 calowych felgach

Edytowane przez SNOOKPOMAND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serwisy, dzięki za profesjonalizm i jednakową wiedzę o QQ/+2

 

Co do ceny to mają taniej niż w necie? Znalazłem 255 brutto.

W Szczecinie proponują za 342 brutto, ale teraz jest promocja 3 za 4 to wychodzi 256,5.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/propozycja: NIE ODRADZAĆ marki opon tylko KONKRETNY model.

2/przy napędzie 4x4 trochę mniejsze znaczenie ma jakość opon

w audi quattro cały czas jeździłem na przecietnych dębicach

a np w 200 KM dośc szybkiej lagunie (233 kmh)jeździłem na dość drogich michelinach pilotach

ale turlając sie SUVem można pozwolić sobie na opony 2 klasy niżej.

3/proponuję rozważyć zakup opon całorocznych.

 

Ja jeżdżę na cooper discoverer 235/16 M+S przez cały rok.Mają przejechane ok 53 tys km

i 5 mm bieżnikaa nie jeżdżę delikatnie i mają długą drogę na upalna horwację z przyczepą.

Wytrzymaja spokojnie do nastepnej zimy.

Miedzy bajki wkładam opinie ,ze taka opona nie jest dobra ani na lato ,

ani na zimę.

Opony świetnie sprawdziły się na śniegu i w błocie.

Przynajmniej jeśli chodzi o ten model opony.

Zalety tego rozwiazania:

jedyny kłopot to przekładanie :przód tył ,nie martwiąc sie

czy juz zmieniać czy jeszcze nie :dribble:

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kolejną wiadomość...

 

Dzwoniłem do kolejnego serwisu i powiedział mi że stalowe 16 pasują do qq+2 napewno ( ponieważ własnie w tym momencie co do niego dzwoniłem powiedział że jest w trakcje zmiany w qq+2 ). Niestety nie był mi w stanie podać wymiarów felg jakie montują tylko numer katalogowy..... Co do aluminiowych 16 powiedział ze nie niewie czy pasuja ponieważ nie montował takich

 

Umówiłem się na wymiane felg do qq+2 za 2440,00zł netto w tym felgi stalowe plus opony pirelli scorpion ice and snwo 215/66/R16 Po przegrzebaniu internetu cena zakupu i wymiany była by taka sama....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SNOOKPOMAND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...