Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Numery końcówki wtryskiwacza Bosch


Bart-qlka2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam nowy temat gdyż nigdzie tego nie znalazłem na forum a przewertowałem dość trochę....

Jak w tytule. Szukam oznaczeń końcówek wtryskiwaczy do Primery WP11.144 czy też po prostu P11 firmy Bosch.

Przekopałem trochę net i też nic nie znalazłem. Oznaczenia całych wtrysków są natomiast o końcówkach nie ma nigdzie mowy.

Jeżeli ktoś przerabiał temat proszę o info co, gdzie i za ile idzie kupić w tym względzie.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUMER ZEXEL 9432611638 dla Bosh

NUMER BOSCH 0434250231

 

Końcówka Firds do CD20 i CD17 ma symbol DNOSD 220 Odpowiednikiem jest końcówka o symbolu DNOSD 226, DNOSD 317, DNOSDN 220.

Nie wiem czy podejdzie ona do CD20T, bo z tego co pamiętam to świece są te same ale wtryski już nie

PS mam starą głowę ściągniętą to sprawdzę jeszcze organoleptyczniesmile.gif

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się czy gdzieś wogóle idzie to dostać?

Pytałem w IC i nie mają końcówek, mało tego mówił mi gość że Bosch Polska nie posiada tego typu końcówki.

Gdzie tego szukać i czy te zamienniki są coś warte czy szkoda zachodu i inwestować w Boscha?

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart poprawiłem numery bo mi tam pracownik namieszał(nie powiedział że to zexel)

Dostępność jest taka że te Zexela do bosha po 130 zyla brak, a Boscha z dnia na dzień w cenie 234 zeta. Cały wtryskiwacz Bosch ponad 300 zeta (oczywiście zwykły, a nie sterujący)

 

Będzie krypto reklama ale trudno. Te ceny i numery podał

BOSCH SERVICE Grzegorz Woliński

Wierzchowiska Drugie 105

21-050 Piaski, woj. Lubelskie

 

Jest to serwis co lubi czyścić portfele, a te tanie to wiesz- psy jedzą i handlarze stosują

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart poprawiłem numery bo mi tam pracownik namieszał(nie powiedział że to zexel)

Dostępność jest taka że te Zexela do bosha po 130 zyla brak, a Boscha z dnia na dzień w cenie 234 zeta. Cały wtryskiwacz Bosch ponad 300 zeta (oczywiście zwykły, a nie sterujący)

 

Będzie krypto reklama ale trudno. Te ceny i numery podał

BOSCH SERVICE Grzegorz Woliński

Wierzchowiska Drugie 105

21-050 Piaski, woj. Lubelskie

 

Jest to serwis co lubi czyścić portfele, a te tanie to wiesz- psy jedzą i handlarze stosują

 

No nic, w czwartek jadę do kolegi posprawdzać te wtryski i się okaże co i jak bo w poniedziałek z kolei jadę na czyszczenie nastawnika i ustawienie wszystkich parametrów.

Z tego co ja się dowiedziałem to wtrysk do TD ma numer DNOSD 324.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A na jakie ciśnienie ustawić wtryskiwacze w turbo dieslu? na takie same jak w silniku wolnossącym? wiecie coś bo nie mogę znaleźć danych, trochę w tym siedzę i ustawiałem w wolnossącym na bodajże 126-137bar , końcówki jakieś takie po ok 40zł dnosdn220, pyliły pięknie i p10 chodziła praktycznie 2 lata na nich b.ładnie do wypadku... teraz mam p11 td dobrze chodzi ale bym kiedyś sprawdził ich z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla p10 to dobrze ustawiales . Natomiast dla p11 od 10.1997r i takze dla p11.144 oczywiscie 2.0td cisnienie wtrysku dla wtryskiwacza wynosi dla nowego 148-159 atm,natomiast dla uzywanego 153-163atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie na odwrót? dla nowych jest większy zakres i wyższe ciśnienie bo się przez pierwsze kilkadziesiąt godzin dopracowywują , takie stare mogę zdokładnościa do 5bar ustawić, byle by pyliły, ale serdeczne dzięki kiedyś sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ze nie . Jesli masz dostep do manuala dla p11.144 to w plku eccd20 pdf na stronie 147 masz podane wartosci cinienia dla nowego i uzywanego. Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Szukalem ale nie znalazlem wiec pisze tu :)

Czeka mnie wymiania wtrysku sterującego Zexel'a problem jest w tym, ze w moim samochodzie prawdopodobnie byl wymieniany silnik. A serwis sprawdza czesci po nr nadwozia. To ze powiem, ze Zexel to im nic nie mowi, bo w systemie widza wylacznie nr wtrysku i sami nie wiedza ktory to ktory. Pan w serwisie tlumaczyl mi np, ze boscha byl o dwoch nr. (jakies tam zmiany weszly we wtrysku od pewnego roku). Najprosciej byloby zdemontowac wtrysk i porownac nr. Ale gdy to zrobie to unieruchomie sobia Primke na poltora tygodnia a jest mi potrzebna na jazde do pracy i na uczelnie, wiec slaby pomysl. W dodatku podobno przewody paliwowe lubia sie ukrecic :/ Wiec jak zdemontuje wtrysk to juz od razy chce tam zamontowac nowy.

Przechodzac do sedna sprawy, mam dwa nr. wtrysków:
16600-5c900 ---> 766 zł
16600-5c925 ---> 2165 zł

Po cenie sie domyslam, ze ten drugi to zexel, ale na domysl to... Potrzebuje faktów i konkretow :)
Ma ktos z Was mozliwosc sprawdzenia tego, badz odpowiednia wiedze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten nr ma być? mam w ręce wtryskiwacz sterujący zexela i na obudowie niema żadnych kodów / cyferek itp

 

a przewody przelewowe to faktycznie delikatnie odkręcaj i dokręcaj bo lubią iść razem z nakrętką, więc o ukręcenie nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego oznaczenia? Troche dziwne, na kazdej czesci jest nr, nawet na wkladzie lusterka. Moze sie zatarly gdzies albo zabrudzily?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...