Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Customowy kolektor SR20 by MacG


MacGayver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że czas założyć nowy temat z kolektorem mojej produkcji. To tak żeby cała treść była w jednym miejscu. :rolleyes:

Makolektor stage2 gotowy :D Z pomocą Ryby i jego auta przygotowany kolejny mój wyrób kolektoropodobny :D Nazwałbym go MacSSAC ale się źle kojarzy :D

Myślę że można rozpocząć seryjną produkcję :D

 

f1c0d5f3a5c83499.jpg

 

0f7ac34c35994864.jpg

 

7fa8705c73c90d6c.jpg

 

899b8eee42134e55.jpg

 

3c6cbd8a4134624c.jpg

 

504705dd5f2acdf1.jpg

 

06fdc43d2b50e4e1.jpg

 

babd0fe039ec88c4.jpg

 

56ce065e4c2e4db7.jpg

 

35c1135aa809916d.jpg

Edytowane przez MacGayver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Brawo STARY !!

W wolnej chwili wpadam do was do Łodzi testować kolektora na swoim blisko 230Konnym Sunnym z SR20VE być może uda się przełamać te magiczną barierę i udowodnić że Polak potrafi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to na mało profesjonalną robotę chałupniczą która ma niewiele wspólnego z dobrym kolektorem do silnika wolnossącego. Spawy wyglądają fatalnie, mam nadzieję że będą chociaż dobrze i długo trzymać, musisz nad tym popracować ;)

 

Ciekawe co powie hamownia podczas porównania z tym chinolem ssac którym się wszyscy zachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to na mało profesjonalną robotę chałupniczą która ma niewiele wspólnego z dobrym kolektorem do silnika wolnossącego. Spawy wyglądają fatalnie, mam nadzieję że będą chociaż dobrze i długo trzymać, musisz nad tym popracować ;)

 

Ciekawe co powie hamownia podczas porównania z tym chinolem ssac którym się wszyscy zachwycają.

robota chałupnicza? to na pewno :rolleyes:

mało profesionalna? no cóż, nie da się ukryć że robot tego nie spawa ani ploter nie wycina flansz :rolleyes:

czy będzie pękać tak jak SSAC? szczerze w to wątpie :rolleyes:

a czy wypadnie lepiej niż SSAC? to już wiadomo że lepiej, przynajmniej w kwestii koni :rolleyes:

 

a co najwazniejsze jest DOBRE BO POLSKIE B)

 

Tak wygląda porównanie mojego kolektora w pierwszej odslonie z kolektorem rurowym od Primery GT / Sunny GTi

 

jakieś pytania? :rolleyes2:

post-4949-1277153176,1936_thumb.jpg

Edytowane przez MacGayver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota chałupnicza? to na pewno :rolleyes:

mało profesionalna? no cóż, nie da się ukryć że robot tego nie spawa ani ploter nie wycina flansz :rolleyes:

czy będzie pękać tak jak SSAC? szczerze w to wątpie :rolleyes:

a czy wypadnie lepiej niż SSAC? to już wiadomo że lepiej, przynajmniej w kwestii koni :rolleyes:

 

a co najwazniejsze jest DOBRE BO POLSKIE B)

 

jakieś pytania? :rolleyes2:

 

 

Przy większej ilości egzemplarzy może jednak warto zamówić flansze CNC ?

Ładne spawanie Migomatem jest wbrew pozorem dość trudne, ale do nauczenia. Może pomyśl o spawaniu kolektora metodą TIG?

 

Ale faktycznie, dobre bo polskie lepiej zostawić $$ u nas niż kupować w ChRL, w razie problemów można wszytsko załatwić, poprawki też pewnie w grę by wchodziły. A to jest za***isty plus.

 

Ten wykres to po zamontowania kolektora? Które kreski to które bo legendy do kolorów brak. Te fioletowe są fajne, silnik idzie dużo lepiej górą!

Edytowane przez tomiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższe to oczywiście mój kolektor. Także przyrost niecałe 10KM i 5NM względem z tego co mówił Kuba, że SSAC ma przyrost około 6-7KM i 5NM :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolektor obronił się na hamowni i muszę przyznać że jednak jest to całkiem dobry kolektor do silnika wolnossącego! Co nie zmienia ze nad estetyką wykonania trzeba popracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja specjalnie jadę do Łodzi do chłopaków na test tego kolekotra wzgledem SSAC a się poziomujemy polatamy i po sprawdzamy przy okazji - trzeba promować co polskie iść na przód a nie tylko gotowce pobierać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema siema. masz oryginalny kolektor z gti. Ten customowy zacząłem już robić nie na swoim aucie, także po zmianie kolektora będziesz miał gratis około 10KM i 5NM jeszcze xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema siema. masz oryginalny kolektor z gti. Ten customowy zacząłem już robić nie na swoim aucie, także po zmianie kolektora będziesz miał gratis około 10KM i 5NM jeszcze xD

Kiedy kolejne testy ... na razie tylko w jednym aucie kolektor siedział trzeba zobaczyć jak wyjdzie na modowanym silniku a szczególnie z rozluźnionym wydechem. Nie powiem z chęcią zobaczył bym na swoim wykresie ponad 170 kucy :P i ponad 200 nm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz że inni będą polepszać fury i moc podnosić a ja będę w miejscu stał? :D hehe Prima musi jeździć jakoś a ja najdzwyczaj szybko się przyzwyczajam do mocy :D

 

Już mnie nosi normalnie i z chęcią bym swój opylił :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marko99999

siema siema. masz oryginalny kolektor z gti. Ten customowy zacząłem już robić nie na swoim aucie, także po zmianie kolektora będziesz miał gratis około 10KM i 5NM jeszcze xD

 

 

kolego, czy można składać już zamówienia, moja p11.144 chciała by mnieć takowy pod maską. Mieszkam w Łodzi i mógłbym przetestować na SR20DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za listę. Musze wiedzieć ile flansz zamówić. Wpisujecie kto jest chętny. Koszt między 650-700zł - kwestia ilości chętnych. Cene ostateczną podam po zamknięciu listy. Od razu prosiłbym o PW z Imieniem, nazwiskiem oraz nickiem. Zamówienia realizowane będą w kolejności uzupełniania listy.

Pozdro

MacG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neptunie !!

Swój kolektor z VE sprzedaj PumieRST a sobie wrzucaj MCGywerowego !!

 

Widzisz jak Coobcio dobrze kmini :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze kminisz... jak tylko Puma chcę to zdemontuje mu ten kołek VE.

 

Na Makolektor czekam i czekam i czekam :whistle: zobaczymy kiedy Macu się zlituje :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wszystkie potrzebne elementy już zamówione, czekam na odbiór i trzeba się brać za robotę :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wszystkie potrzebne elementy już zamówione, czekam na odbiór i trzeba się brać za robotę :devil:

 

 

Witaj, jestem z Łodzi spotkałem ostatnio kolege który miał zamontowany w primie kolektor wydechowy twojej produkcji, spodobał mi się bardzo, jaki byłby koszt takiego sprzętu i czas wykonania. pozdro Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...