Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana fabrycznego radia


funyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wygląda Ciekawie i ta cena :)

możesz podac mi więcej szczegółów takich jak :

 

1. instalowałeś sam

2. da sie podłączyć do obsługi z kierownicy

3. jak rozwiązałes sobie kamerkę cofania

4. jakieś zdęcia po zainstalowaniu

 

no i Twoje wrażenia z obsługi

 

trochę tego ale temat mnie porwał.... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. instalowałeś sam

2. da sie podłączyć do obsługi z kierownicy

3. jak rozwiązałes sobie kamerkę cofania

4. jakieś zdęcia po zainstalowaniu

 

 

Ad. 1 Instalowałem sam ale instalacja kosztuje 150 zł wiec lepiej chyba skorzystać ja nie mogłem czekać a to trzeba się umówić wcześniej

 

Ad. 2 Kierownice da się podłączyć ale to kolejne 450 zł bo trzeba moduł dokupić + instalacja

 

 

Ad. 3 Kamerkę normalnie w tym radiu jest ona przewidziana wiec podłączyłem po prostu - koszt kamerki takiej pod zderzak to 150 zł

 

 

Ad. 3 fotki zrobię przy okazji, wrażenia ok tylko z AUTOMAPĄ sa jeszcze problemy niemożna ściszyć, ponoć w kolejnej wersji ma być poprawiona automapa i będzie ok, inne mapy do nawigacji działają ponoć bez problemu tylko automapa bo na windowsie oczywiście ma problemy.

 

 

Dodam jeszcze tylko, że jak byś chciał sam montować to kup sobie przelotki do radia na ISO oraz przelotkę do anteny by nie ciąć kabli. Ja teki kupiłem i bez problemu powpinało się jak w oryginale.

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tdulinicz

Ad. 1 Instalowałem sam ale instalacja kosztuje 150 zł wiec lepiej chyba skorzystać ja nie mogłem czekać a to trzeba się umówić wcześniej

 

Ad. 2 Kierownice da się podłączyć ale to kolejne 450 zł bo trzeba moduł dokupić + instalacja

 

 

Ad. 3 Kamerkę normalnie w tym radiu jest ona przewidziana wiec podłączyłem po prostu - koszt kamerki takiej pod zderzak to 150 zł

 

 

Ad. 3 fotki zrobię przy okazji, wrażenia ok tylko z AUTOMAPĄ sa jeszcze problemy niemożna ściszyć, ponoć w kolejnej wersji ma być poprawiona automapa i będzie ok, inne mapy do nawigacji działają ponoć bez problemu tylko automapa bo na windowsie oczywiście ma problemy.

 

 

Dodam jeszcze tylko, że jak byś chciał sam montować to kup sobie przelotki do radia na ISO oraz przelotkę do anteny by nie ciąć kabli. Ja teki kupiłem i bez problemu powpinało się jak w oryginale.

 

Witaj - a czy montaż przeprowadzany jest bezposrednio przez ten sklep, czy jest jakis warsztat, ktoremu mozna to (z zaufaniem) zlecic?

Pozdrawiam!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Na australijskim forum X-Traila jest instrukcja ze zdjęciami - oczywiście po angielsku: http://www.australianxtrail.com.au/files/Audio_Install.pdf O ile się nie mylę, autor wymieniał radio w T30 po liftingu.

Edytowane przez Netoperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie to wszystko wygląda, a ten kombajn zdaje się idealnie pasować zamiast odtwarzacza w T30 (zmieniarka, kaseciak, radio)... jedyne co mnie smuci to fakt tej dopłaty za możliwość używania pilota w kierownicy i dlatego nawet nie myślę na razie o zamianie.

 

Jednak było by miło gdybyś w wolnej chwili zrobił dobre zdjęcia i się z nami podzielił bo to na prawdę bardzo interesująca kwestia jak to się prezentuje :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - a czy montaż przeprowadzany jest bezposrednio przez ten sklep, czy jest jakis warsztat, ktoremu mozna to (z zaufaniem) zlecic?

Pozdrawiam!

T.

 

Jak tylko złapie wolną chwile to te fotki zrobię. Co do pytania to nie w sklepie oni mają zaufany warsztat, który montuje tam różne takie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tylko złapie wolną chwile to te fotki zrobię. Co do pytania to nie w sklepie oni mają zaufany warsztat, który montuje tam różne takie wynalazki.

 

chciałem przypomnieć o zdjęciach :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zeszło mi z tym,i fotkami ale lepiej późno niż wcale - przepraszam kolegę zabiegany byłem.

 

http://picasaweb.google.com/wojtgor/NAVIHEAVEN?feat=directlink

 

Witam,

a czy "to" rozmawia z przyciskami w kierownicy?

Fajnie to wygląda. a ten 'dekielek' do czego służy?

Pozdrówka

V.

 

Edit: doczytałem wyzej... przyciski można skonfigurować poprzez dodatkowy moduł.

V.

Edytowane przez PltnikVratko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość klakier2606

podepne sie tu.czy jak mam wbudowane i oryginalne navi ponizej kaseciak nissan czy da sie jakos wsadzic tam takiego typu radio co kolega zamontowa???? bo myslalem o czyms takim http://allegro.pl/dedykowane-nissan-qashqai-x-trail-od-artax-t2s-i1300552589.html

Edytowane przez klakier2606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ramka od wersji z navi jest inna- trochę mniejsza(i przyciski ma w ramce). Ta bez navi (fabrycznego) ma 2 din więc tam się to zmieści. Moim zdaniem powinna pasować zamiennie jedna i druga- na necie dostępne od 100-150zł w górę te ramki.

Radyjko niezłe!!! Masa funkcji i Win 6

Bym się skusił gdyby nie ta naprawa auta która prawie dwa takie radyjka kosztowała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jestem posiadaczem od niedawna Nowego Nissana X-trail kupiony( w tym roku 2012 ) bez nawigacji, zdecydowałem jednak że sprawię sobie dedykowaną ale nie wiem czy ta będzie pasować? http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=372 jeśli tak to super. Proszę jednak o poradę jak to ustrojstwo zamontować, głównie chodzi mi o demontaż fabrycznego radia i panelu. Podziwiam wojtgora za montaż w swoim autku Naviheaven, oglądałem zdjęcia i widzę że wszystko jest identycznie jak u mnie w aucie - chodzi o te półki na górze i dole, nie mam pojęcia jak to zdemontować i czy to co wpisałem w linku wpasuję. Serdecznie dziękuję za pomoc i wszelkie porady.

Sądzę że co dedykowane to będzie mi grało jak należy - obiecuję zdjęcia z mojej pracy, może się przydadzą bo chyba takowych brakuje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i serdecznie dziękuję - jednak ta wyżej wymieniona instrukcja dotyczy starszej wersji Nissana X -trail. Ten model co ja mam to model kupiony w tym roku, deska rozdzielcza czyli zegary są już po stronie kierowcy, ale po mojemu jak myślę to demontaż tej konosli środkowej będzie wyglądał podobnie ale nie ma się co oszukiwać trochę się boję tego ruszać bez chociaż małego wytłumaczenia, nie mam zamiaru płacić kroci za serwis skoro radio jest dedykowane, poza tym zrobię zdjęcia z całej operacji to się przydadzą komuś zapewne - więc ponawiam prośbę - jak ruszyć tylko te plastiki bo resztę to chyba potłączę bo w komplecie jest i polska instrukcja i schemat, liczę też na to że to będzie metoda odłączenia kostek i podłączenia nowych, wmonotwania anteny gps i teraz tak problem następny to kamera cofania, w moim modelu (Nissan X-trail SE ) jest w lusterku a to dedykowane ustrojstwo ma mozliwość podłączenia kamery ale co z kablem - albo pociągnąć nowy, albo będzie coś wpakowane jakiś lewy kabel luźny pod tymi plastikami lub w kostce, albo odłączać od lusterka i przeciągnąć do dedykowanego ( to chyba już wyższa szkoła ) zobaczę, sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądać....ech wiem że może nie powinienem ruszać jak się nie znam i zdaję sobie sprawę że może coś schrzanię (oby nie) ale jak się uda to będzie to pomocne dla innych poza tym serwis to kosiarze kasy i wogóle..........

 

Odważyłem się jednak ruszyć panel, delikatnie trzeba podważyć panel po obu stronach normalnie - palcami :) zatem czekam na przesyłkę dedykownaego radia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawidcobra,te radyjka nie dość,że kiepsko wygląda w realu,to jeszcze jest kosmicznie drogie jak na chińczyka, na allegro kupisz je 600zł taniej.http://allegro.pl/de...2489082301.html

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzebię kotleta. Proszę o informację w jaki sposób można wymienić fabryczne radio w X-Trailu ? (rocznik 2003).

Tzn. ściślej - jak wyciągnąć radio.

Kupiłem X-ksa od klubowicza i niestety jest tam obecnie tylko kaseciak. Chciałem zainstalować radio z CD/MP3 

z obsługą telefonu.

 

Wygląda to tak jak w załączniku.

 

 

post-66534-0-80781800-1366823364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię kotleta. Proszę o informację w jaki sposób można wymienić fabryczne radio w X-Trailu ? (rocznik 2003).

Tzn. ściślej - jak wyciągnąć radio.

Kupiłem X-ksa od klubowicza i niestety jest tam obecnie tylko kaseciak. Chciałem zainstalować radio z CD/MP3 

z obsługą telefonu.

 

Wygląda to tak jak w załączniku.

 

Witam użytkownika X-a! Wymontowanie radia jest bardzo proste, aby dostać się do mocowania radia należy zdjąć panel widoczny na zdjęciu na zasadzie rwania pociągnąć do siebie, wcześniej jednak z tego co sobie przypominam należy otworzyć kieszenie (miejsce gdzie chłodzi się butelki z napojami) znajdujące się po obu stronach panela i wykręcić śruby mocujące wewnątrz, wymieniając radio proponuję zakupić na allegro za kilka zł gotową przejściówkę specjalnie przygotowaną dla X-a nie ma wtedy konieczności kombinowania z połączeniem nowego radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie po wymianie jestem ale tam żadne firmowe wstawiłem NAVIHEAVEN DVD, TV, RAdio, camera cofania do tego, MP3, divix itd...

 

http://www.naviheaven.pl/index.php?p53,na-7296gps

kolego moze przesłabyś jakieś fotki jak wygląda nowe radyjko po wstawieniu bo z tego lnka nic nie można otwrzyć bruner09@gmail.com z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkownika X-a! Wymontowanie radia jest bardzo proste, aby dostać się do mocowania radia należy zdjąć panel widoczny na zdjęciu na zasadzie rwania pociągnąć do siebie, wcześniej jednak z tego co sobie przypominam należy otworzyć kieszenie (miejsce gdzie chłodzi się butelki z napojami) znajdujące się po obu stronach panela i wykręcić śruby mocujące wewnątrz, wymieniając radio proponuję zakupić na allegro za kilka zł gotową przejściówkę specjalnie przygotowaną dla X-a nie ma wtedy konieczności kombinowania z połączeniem nowego radia

Dzięki wielkie, nie chciałem nic połamać.

Co do posta wyżej - naviheaven na-7296gps. Stary model stąd link nie działa - odpowiedziałeś na post z 2010 roku :)

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moze przesłabyś jakieś fotki jak wygląda nowe radyjko po wstawieniu bo z tego lnka nic nie można otwrzyć bruner09@gmail.com z góry dzięki

dawałem już te linki ale proszę bardzo

 

https://plus.google.com/photos/102959324459703947110/albums/5535315690943241569

 

 

Ja tego sprzętu już nie polecam niema aktualizacji oprogramowania choć miało być, po za tym nawigacja nie wspołpracuje z zestawem głośnomówiącym i jak rozmawiasz przez tel do navi naparza ciągle że ciężko rozmawiać bo wtedy jest za głośna, mają teraz jakiś nowy model, możę to jest lepsze od tego co ja mam, po za tym TV analogowa w wawie już nie działa za chwile nigdzie nie będzie.

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnosnie zmiany radyjka

Mam Xtraila z końca 2008 r mam firmowe radyjko z MP3 + sterowanie w kierownicy czy mozna bez przeróbek zamienic to radyjko na firmowe z nawigacją? teoretycznie w tym roczniku na zamówienie mozna było takie zamówić ale podobno w autach gdzie było zwykłe radio z MP3 i zminiarka nie ma instalacji dla monitora , ponoc sa inne kostki i brak swiatłowodu po którym podobno podłaczona jest kamera  ( szczeże to watpie aby kamera było po swiatłowodzie  no ale nie wiem więc zapytowywyuje :)) czy ktos może to potwierdzić?

mam jeszcze jedno pytanie z inne beczki a mianowicie czy mozna i jesli tak to w jaki sposób podłaczyc zamykanie szyberdachu do centralnego zamka?Chodzi mi o to aby przy zamykaniu auta pilotem zamykał sie zarówno szyberdach jak równieżwszystkie uchylone szyby, czy wtsraczy dokupic modół komfortu? i czy samo dokupienie modułu wystarczy to znaczy czy w aucie jest wyprowadzona cała instalacja pod ten modół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem ogarnąć tego typu temat w innym aucie, ale może pomogę.

1. Przede wszystkim wyjmij radio, zobacz jakie jest podłączenie (kostki) i porównaj kostki z nowym.

Co do nawigacji to zapewne będziesz potrzebować do zestawu jeszcze antenę GPS no i oczywiście mapy.

2. Co to znaczy "nie ma instalacji do monitora" ? Rozumiem, że chodzi o kamerę cofania ?

Nie chcę wróżyć z fusów, ale skoro nie masz kamery to przypuszczam, że "kabla" do takowej

również nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...