Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - Felgi 18 cali


artur07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar stać się posiadaczem QQ 1.6 w wersji I-Way, jedyny niepokój co do wyboru tej wersji wyposażenia wzbudzają we mnie 18 calowe felgi, bardzo ładne ale..... opona o profilu 55 zapowiada raczej mało komfortową jazdę po naszych dziurawych drogach. Mogę oczywiście zamówić wersję Acenta i doposażyć ją w okno dachowe i NC, QQ będzie stał na felgach 17 cali z oponą o profilu 60, czyli mogę spodziewać się odrobinę lepszego komfortu jazdy.

Najchętniej sprawdziłbym to osobiście, ale wszystkie auta testowe w Warszawie obecnie stoją na felgach 16 cali z oponą o profilu 65 (zimóki) i musiałbym czekać do wiosny, aby odbyć jazdę testową na 18 calowych kołach. Nie chcę czekać do wiosny z testami i zamówieniem, bo wtedy QQ odbiorę po wakacjach.

Mam pytanie do posiadaczy QQ na 18 calowych felgach, czy jest duża różnica w komforcie jazdy podczas pokonywania naszych dróg jadąc na 18, w porównaniu z 16 (podejrzewam, że na takich felgach macie założone zimówki).

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

z obliczeń wynika, że różnica w wysokości opony miedzy 17 a 18 to tylko 1cm (129mm do 118,25mm)

ponadto średnica całego koła jest przy 18stkach większa o ok 1,5cm, (felga rośnie o 2,5 cm, a opona maleje tylko o 1cm), na pewno dużo zależy też od zamontowanych opon, ja bym brał 18, lepszy wygląd - większa felga i większe całe koło "szczelniej" wypełniają nadkole i prowadzenie jst dużo lepsze na zakrętach, minimalna różnica w wysokości opony 18 do 17, profil 55, ale przy stosunkowo szerokiej oponie, więc wys opony wynosi prawie 12cm, czyli więcej niż np w mojej byłej corolli 2001, 175/65 r14 (113,75)

Dużo zależy też od samego zawieszenia w danym aucie, dużo drogich limuzyn jeździ całkiem komfortowo na dużo niższych profilach. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie widze (az sams sie zdziwilem) zadnej roznicy pomiedzy 17 a 18...bynajmniej jesli chodzi o komfort. Moje auto to QQ przed lf.

Co wiecej, zdecydowanie lepiej prowadzi mi sie QQ na 18 niz 17...jest pewniejszy, bardziej stabilny.

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie te same obawy przed zakupem. Po odebraniu samochodu i przejechaniu kilku kilometrów mi przeszło. Obecnie jestem na zimówkach 16" i może faktycznie jest nieco bardziej miękko, ale zdecydowanie przy 18" nie mogę narzekać na brak komfortu, ten profil wcale nie jest taki niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczowe info.

Czyli będzie I-Way w kolorze "cień nocy". Tylko czy z pakietem chrom? Te chromowane listwy na drzwiach wyglądają mocno kiczowato.

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczowe info.

Czyli będzie I-Way w kolorze "cień nocy". Tylko czy z pakietem chrom? Te chromowane listwy na drzwiach wyglądają mocno kiczowato.

 

Pozdrawiam,

Artur

Tez mi sie wydawalo ze wygladaja kiczowato...i beznadziejnie i co by tam jeszcze nie dodac..

Dzisiaj, coraz bardziej zaczynaja mi sie podobac i od jakiegos czasu wlasnie sie do nich przymierzam. Widzialem w realu tj na miescie QQ wlasnie z tymi listwami. Fajne. Fakt, nie mial chromowanych klamek a jedynie te listwy i moze dlatego nie bylo "przerostu formy nad trescia"..nie wiem, bynajmniej w takim set up-ie wygladal fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Ponieważ podobny wątek już jest więc skorzystam z okazji. Właśnie straciłem swoją Kaśkę bo jakiś wesoły kierowca miał fantazję i wjachał we mnie na czołowe zderzenie. Auto zostało skasowane przy przebiegu 8000 km. Pozostały mi jedynie koła letnie na oryginalnych felgach 18" z oponami Continental. Przebieg tych kół około 5000km, stan bardzo dobry. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zdecydowanie sprzedam. Niestety nowej Kaśki sobie już nie kupię, ponieważ moja sytuacja finansowa bardzo się zmieniła. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem telefonu 513 860 602, cena będzie dosyć atrakcyjna.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie obawiaj się 18 są super, jeżdżę na takich i naprawdę bardzo dobrze się prowadzi, QQ ma takie zawieszenie że niski profil (choć wcale nie taki niski) nie robi problemu a wręcz przeciwnie lepiej się prowadzi. osobiście polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ponieważ podobny wątek już jest więc skorzystam z okazji. Właśnie straciłem swoją Kaśkę bo jakiś wesoły kierowca miał fantazję i wjachał we mnie na czołowe zderzenie. Auto zostało skasowane przy przebiegu 8000 km. Pozostały mi jedynie koła letnie na oryginalnych felgach 18" z oponami Continental. Przebieg tych kół około 5000km, stan bardzo dobry. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zdecydowanie sprzedam. Niestety nowej Kaśki sobie już nie kupię, ponieważ moja sytuacja finansowa bardzo się zmieniła. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem telefonu 513 860 602, cena będzie dosyć atrakcyjna.

Pozdrawiam Marek

kolego nie obawiaj się 18 są super, jeżdżę na takich i naprawdę bardzo dobrze się prowadzi, QQ ma takie zawieszenie że niski profil (choć wcale nie taki niski) nie robi problemu a wręcz przeciwnie lepiej się prowadzi. osobiście polecam

Prowokacja? Jeśli nie , to zalecam czytać całe posty ;)

 

R.I.P.

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja? Jeśli nie , to zalecam czytać całe posty ;)

 

R.I.P.

 

a nie pomyślałeś, że stachz odpowiadał na 1 post, a nie na post bezpośrednio nad nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, bo tak post dzień po dniu , a ten pierwszy to sprzed roku , ale ok. W takim razie warto patrzeć na daty postów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie obawiaj się 18 są super, jeżdżę na takich i naprawdę bardzo dobrze się prowadzi, QQ ma takie zawieszenie że niski profil (choć wcale nie taki niski) nie robi problemu a wręcz przeciwnie lepiej się prowadzi. osobiście polecam

No tak , 18" zaboli dopiero przy wymianie opon na nowe - są duużo droższe od 16" i 17" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , 18" zaboli dopiero przy wymianie opon na nowe - są duużo droższe od 16" i 17" !

 

z tym ,że są dużo droższe niż 17" to przesada ale w porównaniu do 16" to tak (ale tak samo jest między 16" a 17")

 

co do felg 18" w QQ to bym się nie zastanawiał :) samochód prowadzi się lepiej nie mówiąc o wyglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar stać się posiadaczem QQ 1.6 w wersji I-Way, jedyny niepokój co do wyboru tej wersji wyposażenia wzbudzają we mnie 18 calowe felgi, bardzo ładne ale..... opona o profilu 55 zapowiada raczej mało komfortową jazdę po naszych dziurawych drogach. Mogę oczywiście zamówić wersję Acenta i doposażyć ją w okno dachowe i NC, QQ będzie stał na felgach 17 cali z oponą o profilu 60, czyli mogę spodziewać się odrobinę lepszego komfortu jazdy.

Najchętniej sprawdziłbym to osobiście, ale wszystkie auta testowe w Warszawie obecnie stoją na felgach 16 cali z oponą o profilu 65 (zimóki) i musiałbym czekać do wiosny, aby odbyć jazdę testową na 18 calowych kołach. Nie chcę czekać do wiosny z testami i zamówieniem, bo wtedy QQ odbiorę po wakacjach.

Mam pytanie do posiadaczy QQ na 18 calowych felgach, czy jest duża różnica w komforcie jazdy podczas pokonywania naszych dróg jadąc na 18, w porównaniu z 16 (podejrzewam, że na takich felgach macie założone zimówki).

Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Artur

Cześć,

Właśnie jestem po zmianie zimówek 16 na letnie 18 więc na gorąco spostrzeżenia między jednymi a drugimi.

16 zimówki cichutenkie i nie czujesz żadnych poprzecznych pełomów na ulicy.

18 letnie przy obecnie stosowanym profilu bieżnika są głośne przy 80 km już je bedziesz słyszał ( zimówki wogóle nie słyszysz przy tej predkości) Wyczujesz poprzeczne przełamania w jezdni na tych oponach, ale samochód bardzo pewnie trzyma się w zakrętach i dodaje uczucie lekkości samochodu zachecajac do dynamicznej jazdy.( przy założeniu sliknik 2,0 benzyna lub 2,0 diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie jestem po zmianie zimówek 16 na letnie 18 więc na gorąco spostrzeżenia między jednymi a drugimi.

16 zimówki cichutenkie i nie czujesz żadnych poprzecznych pełomów na ulicy.

18 letnie przy obecnie stosowanym profilu bieżnika są głośne przy 80 km już je bedziesz słyszał ( zimówki wogóle nie słyszysz przy tej predkości) Wyczujesz poprzeczne przełamania w jezdni na tych oponach, ale samochód bardzo pewnie trzyma się w zakrętach i dodaje uczucie lekkości samochodu zachecajac do dynamicznej jazdy.( przy założeniu sliknik 2,0 benzyna lub 2,0 diesel.

Hm... to ciekawe bo ja również jestem po zmianie 16" zimówek na letnie 18" i jeśli chodzi o komfort i akustykę to - odziwo - 18" wypadają znacznie korzystniej! Są cichsze i jeździ się na nich bardziej komfortowo. Brzmi absurdalnie ale takie są moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to ciekawe bo ja również jestem po zmianie 16" zimówek na letnie 18" i jeśli chodzi o komfort i akustykę to - odziwo - 18" wypadają znacznie korzystniej! Są cichsze i jeździ się na nich bardziej komfortowo. Brzmi absurdalnie ale takie są moje odczucia.

Synkro, czas na update w dziale "Galeria naszych QQ"..:-) A co do komfortu to na 18' jezdzi mi sie zdecydowanie lepiej niz na 17'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 zimówki cichutenkie i nie czujesz żadnych poprzecznych pełomów na ulicy.

 

Jakiej firmy masz zimówki? Chyba od tego między innymi zależy cichość i komfort.

Ja mam Goodride zimowe asymetryki i jak najszybciej chciałem doczekac wiosny- są niesamowicie głośne.

Letnie continentale 17" również asymetryki są o niebo cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz zimówki? Chyba od tego między innymi zależy cichość i komfort.

Ja mam Goodride zimowe asymetryki i jak najszybciej chciałem doczekac wiosny- są niesamowicie głośne.

Letnie continentale 17" również asymetryki są o niebo cichsze.

 

Opony zimowe przy tych dodatnich temperaturach robia sie bardzo miekie i dlatego takie odczucie ze sa cichsze i pochłaniaja nierównosci. Problem w tym ze traca swoja przyczepność i należy je szybko zmienić. Mam 18" koła i uważam ze to własnie na osiemnastkach autko prowadzi sie lepiej, stabilniej. Moze to tylko moje odczucie. Ważna sprawa jest ciśnienie w oponach. Dobrze jest sie zaopatrzyc w dobry miernik cisnienia. Kupiłem w markecie jakis kompresor do pompowania opon. Napompowałem tył do 2,1 a przód do 2,3 bara tak jak wskazywała skala na kompresorze i jakie było moje zdziwienie gdy sprawdzilem cisnienie miernikiem elektronicznym. Tył zamiast 2,1 miał 2,3 a przód zamiast 2,3 miał 2,6. Na takich "kamieniach" napewno bedzie sie źle jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz zimówki? Chyba od tego między innymi zależy cichość i komfort.

Ja mam Goodride zimowe asymetryki i jak najszybciej chciałem doczekac wiosny- są niesamowicie głośne.

Letnie continentale 17" również asymetryki są o niebo cichsze.

 

Witam,

Opony były założone marki:Dunlop SP Winter Sport 4D 215/65 R16 98 H

 

pozdrawiam

Kłap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś z kolegów forumowiczów kupował/interesował się podobnymi felgami ? - pytam w sensie doświadczeń z felgami od tego sprzedawcy

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2267011892

 

Produkcja pewnie chińska, ale firma ma w miare sporo pozytywów. Generalnie szukam felg 17 a'la i-way (tyle że z grafitowymi wstawkami między 'szprychami' zamiast czarnych), bo mam komplet opon letnich 17' bridgestone dueller

 

Mam już komplet 17ek aluminowych 'standardowych' dla acenty ale na nich siedzą zimowe nokiany wr g2

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość tumekch80

Witam. Mam mozliwość kupna felg w rozmiarze 8.5 x 19 et40 235/35 niski profil mnie nie przeraza, bo juz nie raz miałem przy autach tak niski profil. Mam tylko konkretne pytanie: jaki profil powinien byc przy 19calach żeby bie było zadnych przekłamań? Czy ktoś z Was jeździ qq na dziewietnastkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod poniższym adresem można porównywać koła różnych rozmiarów.

 

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

Rozmiar opon na felgi 19" to wg mnie 215/50/19. Różnica wskazań względem 18" to 0,6% czyli taka sama jak pomiędzy oryginalnymi 17" i 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak czekamy na foto po zakupie. Nie widziałem jeszcze QQ na kołach większych niż 18. Oczywiście oprócz zdjęć w necie, ale tam nie wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...