Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] żółta kontrolka


czester15.30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pecha micra K12 20 000 km. , jeszcze nie cały rok na gwarancji i zapaliła się żółta kontrolka silnika i nie chce gasnąć . Jutro będę dzwonił do serwisu i umawiał się na następny tydzień .

Co to może być ? Czyżby łańcuszek ?

Odłączać akumulator i sprawdzać czy zgaśnie ?

Czy czekać do wizyty w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj niech sprawdza moze nic a moźe coś poważnego. Jest ponad 2000 kodów błędów więc trudno powiedzieć co moe byc przyczyą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj niech sprawdza moze nic a moźe coś poważnego. Jest ponad 2000 kodów błędów więc trudno powiedzieć co moe byc przyczyą.

 

 

Ok umówiłem się w tą sobotę .

Sądzę , że bez łaski powinni dać wydruk z komputera . Mam rację ?

Napiszę co to za błędy .

 

Czekaj niech sprawdza moze nic a moźe coś poważnego. Jest ponad 2000 kodów błędów więc trudno powiedzieć co moe byc przyczyą.

 

Okazało się : sonda lambda druga przy katalizatorze ( za duże napięcie 2.49 V ? )

Błąd ECM HO2S2 (B1)

 

Samochód na gwarancji ,muszą wstawiać orginalne części , mają tylko zamienniki , we środę dotrze orginalna część , mają wymienić .

Koszt wymiany orginalnej wyszedłby 1000 zł.

Samochód był podnoszony , mechanik sprawdzał wizualnie czy nie przetarł się przewód , nic takiego nie stwierdził .

Wykasował błąd , mówił , że po 12 km . zapali się kontrolka , ale przejechałem 108 km i nic .

 

Orientacyjne spalanie :

 

Przejechałem 216 km , spaliłem około 11,38 l. wysokooktanowej co daje 5,268 litra na 100 km.

 

Obsługa w serwisie OK.

 

 

Edytuję : błąd chyba HO2S2 (B1) , grom wie

 

w tabeli jest podane przy : HO2S1(B1) --- 0.06 V

 

HO2S2(B1) --- 2.49 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam wielka prosbe.Czy ktos z forumowiczow moglby mi pomoc...?Wmojej micra zapalila sie zolta kontrolka silnika, po skanowaniu silnika wyszedl blad P1706, jest to cos zwiazane z automatyczna skrzynia biegow...nadmieniam ze moja micra jest z wersja manualna.Po za tym obroty ma rowne i zadnych innych niepokojacych obiawow.Bardzo prosze o rade bo w srvisie chca wymieniac i sade Lambda ,przeplywomierz i rozrzad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1706 - PNP switch, trzeba wymienic czujnik położenia neutralnego w skrzyni, to ten sam co od swiatła wstecznegoale dla pewności można sprawdzić wiązke ale mało prawdopodobne że wiązka jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe.Czy ktos z forumowiczow moglby mi pomoc...?Wmojej micra zapalila sie zolta kontrolka silnika, po skanowaniu silnika wyszedl blad P1706, jest to cos zwiazane z automatyczna skrzynia biegow...nadmieniam ze moja micra jest z wersja manualna.Po za tym obroty ma rowne i zadnych innych niepokojacych obiawow.Bardzo prosze o rade bo w srvisie chca wymieniac i sade Lambda ,przeplywomierz i rozrzad...

 

Co to za serwis ? . Czy chcą w bezczelny sposób obrobić klienta z kasy ?

 

Jeden konkretny błąd i tyle różnych przyczyn .

 

Takie naciąganie i oszustwo jest karalne , możesz im to powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1706 - PNP switch, trzeba wymienic czujnik położenia neutralnego w skrzyni, to ten sam co od swiatła wstecznegoale dla pewności można sprawdzić wiązke ale mało prawdopodobne że wiązka jest uszkodzona.

 

 

Wielkie dzieki w poniedzialek bede u swojego mechanika.Jeszcze raz dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...