Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wada fabryczna relingów


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrz szukania dziury w całym wrzuca kolejny orzech do zgryzienia. :devil:

 

Mam zadanie dla posiadaczy QQ wyposażonych w relingi dachowe.

Przyjrzyjcie się swoim relingom w kierunku występowania specyficznych rys (jakby zadrapań przez kota).

W moim ten problem też zaczyna się pojawiać i początkowo go zbagatelizowałem zwalając winę na pazury sierściuchów.

Widzę jednak, że jest to raczej wada produkcyjna, bo podobny problem zauważyli na angielskim forum Qashqaia TUTAJ.

Ponoć Nissan wymienia wadliwe elementy na nowe (choć z tego co wyczytałem udało się to dopiero jednej osobie).

Niżej zapożyczone fotki przedstawiające problem.

I co Wy na to? :angry:

 

Rack_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu wklejać. Pojawiają się dokładnie takie same rysy jak na zdjęciach wyżej.

Dobrze, że Angole już zauważyli problem i zaczęli nękać Nissana. Jednemu wręcz po roku farba zaczęła się łuszczyć w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rysy dopiero zaczęły się pojawiać. Poczekam aż problem się nasili i zgłoszę w ramach gwarancji.

Tylko pewnie będą się wykręcać. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części pewnie plastikowe i na słoneczku je wypacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po bardzo wnikliwych oględzinach - brak (przebieg 7 tys. km).

A czy montowaliście coś na tych relingach (pytanie do osób, które zauważyły wadę)?

Może dopiero pod obciążeniem zewnętrzna warstwa pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja nic nie montowałem, auto myte regularnie, nie ojsrane przez ptaki. ;)
Ryski pojawiły się w ostatnim czasie, gdy temperatura poszybowała powyżej 20 stopni. Te końcówki relingów są plastikowe więc Grzmot ma rację. Jednak prócz tego moim zdaniem mamy tu też ewidentną wadę lakierniczą.

Dodam, że uszkodzenia idą jakby "z głębi" materiału. Bo powierzchnia lakierowana relingów jest gładka (nie czuć rys pod paznokciem), natomiast pod lakierem bezbarwnym robią się te pajączki. W sumie to nawet lepiej, bo łatwiej będzie udowodnić Nissanowi, że to wada lakiernicza, a nie uszkodzenie zewnętrzne.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT...


Ponieważ, jak wiecie, z moim QQ absolutnie nic się nie dzieje :D więc z braku laku postanowiłem odkurzyć mój stary temat dotyczący wady lakierniczej (przynajmniej taką podejrzewam) oryginalnych relingów i w dniu dzisiejszym zaatakowałem "moją" ASO tym problemem. :devil:

Problem jest jedynie natury estetycznej, jednak dlaczego by nie skorzystać z przysługującej gwarancji i nie naciągnąć Nissana na koszty? Przy okazji może zobaczę te fajne babki pracujące w zaprzyjaźnionej ASO. :dribble:

A teraz fotka jednego z moich relingów. Prawda, że się pomarszczył? Czyżby poszedł w ślady właściciela? :D

post-87564-0-06417800-1489492741_thumb.jpg

No nic. Na razie w ASO zażyczyli sobie dosłania szczegółowych zdjęć choć doskonale zdają sobie sprawę skubańcy, że problem taki czasem się pojawia, bo przecież i na naszym forum się przewijał.

Życzenie spełnione i fotki poleciały, a ja odkurzywszy temat, czekam na rozwój wypadków. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak pokryte szronem :D 

U mnie póki co nic takiego nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w późniejszych rocznikach wadę po cichu wyeliminowali. 

Tak jak po cichu wgrywają nowe softy czy równie po cichu robią inne akcje mając nadzieję, że klient się nie skapnie.

Ale nie z nami takie numery, bo jak mówią, w kupie siła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie z nami takie numery, bo jak mówią, w kupie siła. :D

 

Bruner :devil: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w późniejszych rocznikach wadę po cichu wyeliminowali. 

Tak jak po cichu wgrywają nowe softy czy równie po cichu robią inne akcje mając nadzieję, że klient się nie skapnie.

Ale nie z nami takie numery, bo jak mówią, w kupie siła.  :D

Oj to prawda...z daleka czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos we wrzesniu moje autko bedzie mialo dwa lata a obecnie ma 21k km za du*a, dzisiaj bardo dokladnie ogladalam relingi i nie zauwazylam niczego zlego,,,moze na czeski rynek Nissan postaral sie troszke lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins nie ma co robić to szuka dziury w całym...nudzi mu się.Przez to proszę w jego imieniu o wybaczenie marudzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins nie ma co robić to szuka dziury w całym...nudzi mu się.Przez to proszę w jego imieniu o wybaczenie marudzenia :D

Po prostu poczuł zawód, że każdy coś tam ma nie tak, a on nie i nie ma o czym pisać.... :D No i pozazdrościł Ci 10 tys postów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam,oj tam :D

młody jest jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partactwo lakiernicze Nissana jest powszechnie znane. Kazdy nowy samochod to loteria. Albo dac sobie z tym spokoj (ja bym sobie nie dal) albo "zalaminowac" wszystko w diably i miec spokoj (do pierwszego powaznego kuku). Plastikowych koncowek pewnie nie da sie uratowac i beda musieli Ci sprawic nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ,zgłosiłem w aso czekam na łaskawą diecezje...w dziennym swietle gubią się te ryski

 

(układają się w ten sam sposób )

jak podswietliłem latarka z telefonu to widać, opisali i zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonili do mnie z ASO. Oczywiście wcześniej musiałem się przypomnieć, ale nie mam im za złe, bo jednak oddzwonili sami z siebie.

Ponoć zamówienie na nowe nakładki relingów poszło do centrali i mam obiecaną wymianę, bo temat jest im znany.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze szyberdach...i p o w o l i,p o wo l i...Colinsie będziesz miał co opisywać o usterkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Diecezja jedynie słuszna, na gwarancji wymienione cztery nakładki,no i fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja wreszcie dostałem potwierdzenie, że moje nakładki zostaną wymienione na nowe w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co sprzedawać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...