Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Naprawa klamki


abcdefw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ..

Koledzy, dziś miałem przykrą sytuację, polegająca na urwaniu / wyrwaniu klamki z prawy przednich drzwi pasażera. Podczas pociągnięcia ułamał się plastik który blokuje klamkę na pozycji. Na kolor żółty, zaznaczyłem co się ułamało (która część plastiku odleciała) .W tą część wchodzi śruba (oznaczylem ją jako 1) która jest przykręcana z zewnątrz.

Klamka-drzwi-przod-P-NISSAN-ROGUE-X-TRAIL-01-07-1.thumb.jpg.8345cd6618cccbb0ddbcfd36f80b5e14.jpg

Czy, ktoś wie jaki numer części posiada ten uszkodzony element ?
Czy można kupić tylko ten jeden element, czy trzeba kupić całą klamkę ?
A może ktoś z was ma do sprzedania taką część?

pozdrawiam

 

Edytowane przez abcdefw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod topic. Czy ktoś z szanownych forumowiczów podpowie (lub poda link to tematu - szukałem, jest o spadającym cięgnie, to właśnie mi się przydarzyło) jak zdemontować klamkę zewnętrzną w tylnych lewych drzwiach T31?

Boczek zdjąłem bez problemu, widzę że cięgno spadło ale nie mam pomysłu jak się dobrać do niego. Z tego co tu wyczytałem trzeba ściągnąć klamkę i szybę? 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, a jeśli mam zablokowane drzwi tylne.

Nie mogę ich otworzyć od wewnątrz i od zewnątrz.

Dorwałem się do linek od wewnątrz wykrzywiając nieco tapicerkę drzwi, ciągle za linki ale dalej d*pa.
Co mogę zrobić by otworzyć tylne drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu też mi klamka w ręce została. Aby otworzyć tylne drzwi wystarczy pociągnąć za cięgno znajdujące się w otworze przy zaślepce (wymagane smukłe palce, albo tak jak ja - przewlokłem przez cięgno trytytkę). Żeby samą zaślepkę zdemontować (konieczne przy montażu nowej/naprawionej klamki) należy odkręcić i zdjąć cały boczek, zdemontować zaczep na rancie drzwi i go dosyć głęboko odsunąć, dzięki czemu uzyskamy dostęp do śruby trzymającej zaślepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...