Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja wywala kartę


melchior71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jestem od niedawna posiadaczem Juke-a i mam problem z nawi. Ogólnie uruchamia się ale pisze że jest brak karty . Po wyciągnięciu w wsunięciu karty znowu jest ok ale jak chce się coś zrobić to znowu wywala że nie ma karty . O co chodzi ,proszę  pomoc - czy to katra czy walnięty czytnik w radio nawi .

radio1.png

radio.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednie na Nissan-ie .Na Hyundai przynajmniej były jakieś próby pomocy . No cóż - trudno .Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 22.02.2021 o 17:42, melchior71 napisał:

O co chodzi ,proszę  pomoc - czy to katra czy walnięty czytnik w radio nawi .

 

Godzinę temu, melchior71 napisał:

Biednie na Nissan-ie .Na Hyundai przynajmniej były jakieś próby pomocy .

Najwidoczniej na Hyundaiu mieli na etacie "wróżbitę Macieja", albo nabijali sobie posty.
Kto kolego zdalnie jest w stanie odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie ?
Gdybym miał strzelać, to skoro navi się uruchamia i wstępnie widzisz mapę, to obstawiałbym winę karty. Gdybyś ją po zniknięciu mapy wyjął, włożył z powrotem i okazało by się że mapa wróciła, to obstawiałbym winę karty, ale to tylko wróżba.
Miałem identyczny przypadek, ale dotyczył navi na Modekomie. Okazało się, że nówka karta (SanDisk z górnej półki) zgodna ze specyfikacją sprzętu (32 GB) w każdym innym sprzęcie pracuje, tylko nie w Modekomie. Podobnie jak w Twoim przypadku po uruchomieniu sprzętu bez problemu uruchamiał się program nawigacyjny, jednak w trasie navi przestawała widzieć kartę. Wyjęcie karty z gniazda i ponowne włożenie na jakiś czas rozwiązywało problem. Wymieniłem kartę na inną (16 GB i ciut wolniejszą) i problem znikł.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za zainteresowanie ! Nie chodzi o wróżby - chodzi właśnie o taki rodzaj pomocy . Mam 50 lat , ale trochę się na sprzęcie orientuje .Powiedział bym nawet że ponadprzeciętnie . Nie miałem jeszcze takiego przypadku , albo widzi kartę albo nie widzi - a tu wywala w trakcie. Doczytałem że w Nissan-ie trzeba kupić odpowiednią kartę do odpowiedniego navi . Jak dojść do tego jakie jest radio bez jego wyciągania bo na razie chciałbym tego uniknąć ? Wiem że ważne jest gdzie znajduje się slot karty , ale czy to wszystko? Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy i podpowiedzi .Mój Juke jest z 2013 r więc doszedłem że możę pasować taka karta :

NISSAN Connect 2 Karta Mapa 2021 LCN2 v5 Nawigacja

 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez melchior71
zmiana fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, melchior71 napisał:

Jak dojść do tego jakie jest radio bez jego wyciągania bo na razie chciałbym tego uniknąć ?

Po zdjęciu Twoje radio to LCN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta karta z fotki nie będzie pasowała ? Musi pisać samo LCN2  bez EV5 czy to tylko oznaczenie rodzaju map ? Dzięki za informację . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
8 godzin temu, melchior71 napisał:

Mój Juke jest z 2013 r

W tym roczniku były montowane 2 modele NC. Jeden z kartą na górze, drugi z kartą na dole.
 Skorzystaj z tego linku      Nissan Juke 2013  i wskaż swój panel, a wtedy wszystko będzie jasne i nie wyrzucisz kilku stówek na niewłaściwą kartę

Nissan_Connect_LCN1_System.png   

CONNECT LCN1 Europe - V10

===========================================================

Nissan_Connect_LCN2_System.png

CONNECT 2 Europe - V5

=============================================================

... i stała się jasność

Dodam też, że w tej chwili nie warto inwestować w kartę, bo lada dzień powinny się ukazać nowe karty. Zazwyczaj nowe karty były udostępniane na przełomie roku. Tym razem Nissan coś się spóźnia 

Obserwuj w tym celu link, który podałem wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie karta jest na górze , czyli CONNECT 2 V5 . Karta z gniazdem na dole nie pasuje bo już testowałem z Qq . Z tego co widziałem na portalu aukcyjnym to ktoś już oferuje 2021 ale według tego to jakaś ściema . Dzięki za pomoc . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
8 godzin temu, melchior71 napisał:

Z tego co widziałem na portalu aukcyjnym to ktoś już oferuje 2021 ale według tego to jakaś ściema .

Na pewno ściema, bo kart na 2021r jeszcze nikt nie widział nawet w ASO :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takich wielkich zmian w drogach od zeszłego roku nie ma . Zakupiłem najnowszą jaka jest dostępna - czyli  z lipca 2020 . Według sprzedającego w moim przypadku tak ja i tu mi sugerowano jest winna karta . Zobaczymy jak ją otrzymam - wszystko się wyjaśni . Dzięki wielkie i pozdrawiam .Kiedy karta dotrze i wszystko zagra - napiszę . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Wszystko gra po wymianie karty :D była taka

IMG_20210303_143901.jpg

a jest taka :

IMG_20210303_143858.jpg

Wszystko działa bardzo szybko i bez problemów . Dzięki serdeczne za pomoc . Mam jeszcze problem bo nie ma numeru pin do radia ale myślę że jakoś sobie poradzę . Dzięki i pozdrawiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
1 godzinę temu, melchior71 napisał:

Mam jeszcze problem bo nie ma numeru pin do radia ale myślę że jakoś sobie poradzę

NC3 na pewno nie są blokowane PIN-em, a w Twoim przypadku (NC2) nie wiem. Zadzwoń do ASO, przygotuj sobie nr. VIN i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1 widziałem że jest potrzebny bo po 3 nieudanych próbach blokuje się na 60 min ale 2 też nie wiem . Coś czytałem że jest przypisane do komputera auta ale nie wiem na pewno . Dzięki za pomoc . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...