Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G
5 godzin temu, Robert_B napisał:

Zapraszam do siebie. Pokażę na przykładowych kablach. Też byłem święcie przekonany, że kabel to kabel :lol:. I sam się mocno zdziwiłem.

5 godzin temu, Maciek808 napisał:

A co myślicie o przywróceniu ustawień fabrycznych radia w QQ ? Chyba nic się przez to nie wykrzaczy poza tym ze będę musiał ponownie parować telefon i ustawiać stacje radiowe ? 

Lepszym pomysłem byłoby skorzystać z zaproszenia Roberta, a żeby nie musiał każdemu z osobna demonstrować, to zorganizujmy kolejny zjazd u niego i za jednym razem wszystkich nas podszkoli.:laie_67: Już nie wspomnę o urokach jego okolic, szczególnie w okresie winobrania :dribble:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko na marginesie dopiszę - że dziś rano zgłupiał mi telefon podłączny pod BT już od pół roku.

Równocześnie działa spotyfi, rozmowa, i yanosik.

i wszystko ściszylo sie powiedzmy o 1/3 .

 

a teraz kontynujcie :)

PS - ja też uważam że kabel ma znaczenie. Ale żeby aż takie? Po podłączeniu przewodu czasem jeszcze w telfonie trzeba ustawić ( u mnei sie pyta ) czy ładować czy przesyłać pliki. Ale moj HP10 Lite - też na 2 przewodach - nie łączy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, Brzyk napisał:

Po podłączeniu przewodu czasem jeszcze w telfonie trzeba ustawić ( u mnei sie pyta ) czy ładować czy przesyłać pliki. Ale moj HP10 Lite

Asus ZenFone Max pro M2 nawet nie pyta. Po podłączeniu oryginalnego kabelka po prostu ładuje. By nawiązać kontakt z innym sprzętem trzeba mu ręcznie zmienić w ustawieniach na transfer po USB. Wtedy działa zarówno ładowanie, jak i transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej G napisał:

Lepszym pomysłem byłoby skorzystać z zaproszenia Roberta, a żeby nie musiał każdemu z osobna demonstrować, to zorganizujmy kolejny zjazd u niego i za jednym razem wszystkich nas podszkoli.:laie_67: Już nie wspomnę o urokach jego okolic, szczególnie w okresie winobrania :dribble:

I to jest bardzo dobra koncepcja. Na Winobranie jest organizowany zjazd garbusów to zrobimy też zjazd Nissanów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh

pseudogarbusów - ludzi którzy siedzą nad connectem i myślą jak to połączyć. :)

jak ja obcecnie.

U mnie tak wyciszyło telefony że na maksa głośności ledwo słychać. Nie jest to wina telefonu - 5 szt działa tak samo. reset konsoli nie pomógł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andrzej G napisał:

Asus ZenFone Max pro M2 nawet nie pyta. Po podłączeniu oryginalnego kabelka po prostu ładuje. By nawiązać kontakt z innym sprzętem trzeba mu ręcznie zmienić w ustawieniach na transfer po USB. Wtedy działa zarówno ładowanie, jak i transfer.

W Galaxy M21 nigdzie nie znalazłem takich ustawień dot. usb ale w android auto miałem ustawione łączenie przez bluetooth, wyłączyłem to i sprawdzę i czy pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są dongle, które wpina się w USB i dalej AA leci już bezprzewodowo. Z niektórymi autami to działa, z niektórymi nie. Pertyn tez wspomina o tym w swoich filmach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie problem w telefonie, Samsung Galaxy M21 nie działa AA w QQ, natomiast gdy podłączyłem żony Samsung S8 to AA odpalił się odrazu ... 

I dodam, że na żony Samsung AA śmiga na każdym z moich trzech kabli czyli w tym również najtańszym finale...

Edytowane przez Maciek808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 14:06, Smakor napisał:

Przecież to nie może być wina kabla... ludzie! To tylko kabel, 4 zyły, zwykle dość krótki... Chyba, że masz taki jak moje dzieci po pół roku używania telefonu podczas ładowania ;/

No nie do końca. Ale raczej problem może być w drugą stronę - jak kablem sygnałowym chcemy np. ładować telefon. Odsyłam do poczytania o oznaczeniu na kablach AWGXX - i zagadka się rozwiąże dlaczego czasami telefon się nie ładuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karminadel napisał:

No nie do końca. Ale raczej problem może być w drugą stronę - jak kablem sygnałowym chcemy np. ładować telefon. Odsyłam do poczytania o oznaczeniu na kablach AWGXX - i zagadka się rozwiąże dlaczego czasami telefon się nie ładuje ;-)

Jeszcze takiego nie spotkałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie też nie.
Ładowanie było zawsze. Nawet przez przelotki na USB C. Tak takie kable miałem.
Wyjątkiem był kabel z kamerki Xiaomi . Rzeczywiście telefon podłączony do zasilacza i przewodu X nie ładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam qq 2019 r acenta z radiem bez navi. pytanie da się coś z tym ustrojstwem zrobić aby obsługiwało komunikaty głosowe i odczyty sms po polsku?

to ustrojstwo czyta powiedzmy po angielsku a komunikaty czy wybieranie głosowe działa jak radio ustawione jest na angielski .

W nissanie nie wiedzą nic a serwis autoryzowany twierdzi iż pełna obsługa pl jest tylko w radiach z navi

Pozdrawiam serdecznie

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa we wszystkich radiach poza tymi z AA jest tak samo... no że tak powiem, jak z czasów malucha. Toyota też miała radio z czasów Poloneza ale chociaż SMSy pokazywała. A to nasze badziewie NIC. Nawet pogadać z nim nie można - tzn gadać można ale jest obrażone :) Nie reaguje :) Próba zadzwonienia podczas jazdy może skończyć się wjazdem do rowu jak zaczniemy klikać po radiu - żeby chociaż dało się to z kierownicy obsłużyć NIC.

A ameryce się dało ale UE to 3 świat dla nich :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie wniosek jest jeden: każdy normalny kabel powinien działać :) Niczego więcej się nie doczytałem na szybko w tym "przełomowym artykule eksperta"... Między zdaniami jest napisane "nie używaj przedłużacza do kosiarki do ładowania Tesli" i raczej nic więcej...  Na szczęście nie mam AA a i tak bym go po kablu nie używał bo to krok wstecz dla mnie o 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 13:37, Smakor napisał:

 Toyota też miała radio z czasów Poloneza ale chociaż SMSy pokazywała. A to nasze badziewie NIC. 

przecież czyta smsy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłes malutki 

2 godziny temu, m@rcin sz-n napisał:

przecież czyta smsy 

Pominąłeś malutki fragment "radio bez AA"... Ono nie czyta i jest nie dość, że nieme to jeszcze głuche... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas na wymiane karty, obecna jest 6 lat stara, szukalam na allegro, ceny od 100 do 350 zl. oraz na ebay, ceny od 20 €, karty roznia sie takze numerami, powiedzcie mi prosze jaki jest aktualny numer karty na obecny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, monika99 napisał:

Przyszedl czas na wymiane karty, obecna jest 6 lat stara, szukalam na allegro, ceny od 100 do 350 zl. oraz na ebay, ceny od 20 €, karty roznia sie takze numerami, powiedzcie mi prosze jaki jest aktualny numer karty na obecny rok.

nie wiem czy się pomylili, czy nie potrzebują złomu. Ale oddali mi poprzednią  i mam na biurku NC v3. ( jeszcze się upewnię wieczorem ).

Jeżeli chcesz - ..... mi po nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wielka jest roznica miedzy NC v3 a NC v5, ile drog nowych powstalo, ile sobie zyczysz za ta karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem. Myślę że mniej niż opowiadano w tv 4 lata temu

Zapłacisz sobie za wysyłkę. I sprawdzisz.
Na razie w twoje strony się nie wybieram żeby podrzucić po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...