Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa Note


pejta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja sam umiem sobie sprawdzić - jest na liście https://uokik.gov.pl/download.php?plik=20054 i to już na 3. stronie.
I Nissan od lipca 2017 potwierdza, że jestem na liście, tylko że ta "kampania nie jest jeszcze widoczna w naszym systemie jako do wykonania".
Czytaj: wykryliśmy wady poduszek powietrznych, zgłosiliśmy do do UOKiK i teraz od roku zastanawiamy się jak wszystkim wymienić te poduszki a na tym nie stracić zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jaki jest termin od otrzymania wezwania na akcje,do jej realizacji.

Od jesieni list leży w szufladzie i nie mogę się zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sam umiem sobie sprawdzić - jest na liście https://uokik.gov.pl/download.php?plik=20054 i to już na 3. stronie.

I Nissan od lipca 2017 potwierdza, że jestem na liście, tylko że ta "kampania nie jest jeszcze widoczna w naszym systemie jako do wykonania".

Czytaj: wykryliśmy wady poduszek powietrznych, zgłosiliśmy do do UOKiK i teraz od roku zastanawiamy się jak wszystkim wymienić te poduszki a na tym nie stracić zbytnio.

Proszę bardzo, nic na siłe... ale wygląda na to że nie zabardzo Ci to idzie patrząc na to co ASO odpowiedziało :) 

Ktoś może wie jaki jest termin od otrzymania wezwania na akcje,do jej realizacji.

Od jesieni list leży w szufladzie i nie mogę się zebrać.

Kampania zostala ogloszona w Lipcu 2017. To kiedy ja wykonasz to Twoja sprawa. To jest kampania przywoławcza więc nie ma daty zakończenia. Jak poduszka nie zadziała poprawnie to nie będzie wina producenta pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj rano dzwonili z serwisu i prosili żeby się zgłosić na wymianę poduszki pasażera ;)........4 kwietnia do ASO  na wymianę :)

 

Powiedzcie mi jak i co będą wymieniać?....bo z tego co kojarzę to cały element deski od strony pasażera.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz to kolejna poducha jest do wymiany? jedną już mam wymienioną. Ech. Oczywiście pseudo apka you+ nissan milczy.

 

Narzekacie tu na obsługę ASO posprzedazową to ponarzekam i ja. Całokształt postrzegania marki buduje wszystko: zakup, zadowolenie z niego, samo auto, nie/awaryjność ale i obsluga posprzedażowa, która jest dla mnie b.istotna i równie ważna jak awaryjność auta. Właśnie próbuje dokończyć w ASO naprawę auta po małym dzwonie w tył mojego notka. Istna epopeja i jak zakończę ten etap to opiszę. Wiem jedno.....o ile z nota jestem mega zadowolony to od nissana więcej juz nic nie kupię, choć nowa micra podoba się żonie i mogłaby stanowić zamiennik do notka to jednak postawimy na konkurencję z kraju kwitnącej wiśni gdzie z obsługi posprzedazowej jestemy mega zadowoleni i gdzie nie ma terminów "nie da się", "nie można", "dzialalo ale pan to popsuł"- choć po naprawie nie dzialalo ani sekundy, itp, itd....a nadmienie, że nie należę do klientów, któremu przy kazdej wizycie trzeba loda zrobić by był zadowolony. Nie, absolutnie nie.

 

No nic jutro zmiana opon to dopytam o poduszkę przy okazji.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wymieniają poduszkę pasażera......poprzednio poduszkę kierowcy.

Ja co do Polskiego ASO też nie jestem zadowolony :(......a po nabiciu (osuszeniu) klimy i skasowaniu jak za nabitą to już nie korzystam z ich usług.

Za to w GB nie mam na razie żadnych problemów.....nawet dzwonią sami z prośbą żeby się zgłosić ;). Nie wiem czy w Polsce by zadzwonili ?? 

A co do You+Nissan to po telefonie z ASO zalogowałem się na swoje konto i o dziwo jest informacja żeby się zgłosić. W sumie w tym roku dopiero dzisiaj się logowałem więc chyba stwierdzili że trzeba mnie pogonić ;). Nawet podali stronę gdzie po wpisaniu numeru VIN wyskoczyło że "Your car has a defective part. Please contact your local dealer to arrange a repair.."

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aplikacji you+nissan też się pojawiło info dotyczące akcji serwisowej poduszki od strony kierowcy a dodatkowo jeszcze jakiś drugi problem "bagażnik dachowy stalowy" ciekawe co z tym bagażnikiem się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone. Na liście UOKiK jestem i zły jestem. Nie że jestem na ów liście, (bo to się zdarza i nawet to rozumiem choć irytacja jest, że to kolejna akcja serwisowa), a na to że auto stało w serwisie prawie 2 tyg. po małym dzwonie i mogłoby być i to zrobione gdyby ktoś się zainteresował ponad stan tego co ma do zrobienia. I tego od ASO oczekuję i dostaję ale nie od NIssana.

 

A teraz.....dawaj od nowa się umawiaj i lataj po serwisach bo przecież każdy ma czas.

 

p.s.

to po przednich poduszkach czas na kurtyny?

 

p.s.2.

Aplikacje, technologie, esemesy sresy, experience nissan, you+nissan cuda wianki.......nissanowska wyszukiwarka rzecze....nie jesteś na liście.....uokik......jesteś. A idźcie Wy wszyscy......

Edytowane przez gmarcin
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.2.

Aplikacje, technologie, esemesy sresy, experience nissan, you+nissan cuda wianki.......nissanowska wyszukiwarka rzecze....nie jesteś na liście.....uokik......jesteś. A idźcie Wy wszyscy......

 

To w końcu jesteś czy nie jesteś ?  :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wymieniali dwa razy......bo zakładają cały panel z wywiewem i założyli z widoczną krechą :(. Oczywiście nie zgodziłem się na takie coś i wymieniali na niepodrapany bo taki był mój poprzedni. Czyli plastik po poprzednich właścicielach a poducha nowa, chyb atak bo kto ich tam wie :)

Demontaż to 5 min, montaż następne 5 min......formalności 30 min !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też się zebrać,bo zauważyłem,że kontrolka od poduchy  jakby dłużej świeciła,od momentu odpalenia. (ok.5-6 sek).

Być może to tylko przesadna wrażliwość,bo wezwanie na serwis leży w szufladzie od września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jesteś czy nie jesteś ?  :rofl:

Wg uokik tak. Wg ASO nie. Na razie się tym nie przejmuje. w ASO twierdzą że na bieżąco spływają nowe vin'y. Czy to prawda, czy nawijanie makaronu na uszy.....nie wiem. Raczej to drugie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ,że spływają VINy ale o to ,że kampanie sa aktywowany w róznych czasie.  Jak chcesz to podaj VIN to powiem Ci czy jest kampania czy jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/alert-kampanii-naprawczej/takata-recall-campaign.html

 

na tej stronie wpisuję vin i wychodzi info, że:

 

"Z naszych danych wynika, że Państwa samochód nie jest objęty kampanią naprawczą Takata lub został już naprawiony. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z dealerem Nissana."

 

ogólnie mierzi mnie taka partyzantka. O ile akcje naprawcze jestem w stanie zrozumieć (choć ta z drugą poduchą to już przegięcie) to UOKiK z sufitu tych vinów nie wziął. Ktoś im je podał. Co ja się sam wpisałem na listę?

 

To co za rok kurtyny wymienamy?

Edytowane przez gmarcin
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wdawał 

 

https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/alert-kampanii-naprawczej/takata-recall-campaign.html

 

na tej stronie wpisuję vin i wychodzi info, że:

 

"Z naszych danych wynika, że Państwa samochód nie jest objęty kampanią naprawczą Takata lub został już naprawiony. Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt z dealerem Nissana."

 

ogólnie mierzi mnie taka partyzantka. O ile akcje naprawcze jestem w stanie zrozumieć (choć ta z drugą poduchą to już przegięcie) to UOKiK z sufitu tych vinów nie wziął. Ktoś im je podał. Co ja się sam wpisałem na listę?

 

To co za rok kurtyny wymienamy?

Nie będe się wdawał w dyskusje bo widzę,że wiesz wszytko więc nie ma to sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wdawał 

 

Nie będe się wdawał w dyskusje bo widzę,że wiesz wszytko więc nie ma to sensu. 

 

nie wiem wszystkiego. Robiąc takie akcje należy informować klientów należycie. Pytałem w ASO, zaglądam do apki, wpisuje na www..... co jeszcze??? Nie chodzi o to by na forach internetowych z własnej inicjatywy się dowiadywać i dociekać i się upewniać dzięki takim osobom jak Ty - to partyzantka, prowizorka i chałupnictwo. Jedni dostają listy, wiadomości w You+nissan, drudzy telefony a inni jak ja nic.

 

To albo jest akcja albo jej nie ma. Takie akcje budują pozycję marki w oczach klientów. Nie akceptuje takiej prowizorki i jako zatroskany (niektórzy mogą być wystraszeni) klient mam do tego pełne prawo widząc swój vin na liście UOKiK

 

p.s.

Przy poprzedniej akcji z poduszką kierowcy też się śmiałem gdzieś tu na forum że czas na poduchę pasażera no i proszę. Więc przywołanie tych kurtyn nie jest bezpodstawne.

 

p.s.2

Żeby była jasność. Nie należę do klientów roszczeniowych. Nic mi się nie należy za darmo. Nie jestem z tych.I  jak jest opóźnienie w ASO na serwisie to pokornie czekam nie robiąc rozpierduchy - widocznie tak być musi - inni latają po rzecznikach i po forach z ryjem. Ja cierpliwie czekam. Mam jedynie alergię gigantyczną na bylejakość, prowizorę, amatorszczyznę i nawijanie makaronu na uszy.

Edytowane przez gmarcin
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem ??........dobrze że wymieniają. Jak dla mnie Nissan stanął na wysokości zadania.

Miałem kilka samochodów i tak na serio to jedynie w Oplu i teraz w Nissanie akcję serwisowe są robione i o nich wiem.

 

Kilka lat temu miałem Mercedesa w169, tam bylem na liście vin do wymiany wadliwych rolek i napinacza paska. Akcję znalazłem przypadkowo w gazecie....vin się zgadzał. Po telefonie do ASO powiedzieli, że do akcji zaliczają się tylko samochody z pierwszym i jedynym właścicielem !!!! Tym który wyjechał z salonu. 

W Nisanie nie ma to znaczenia, więc chwała im za to, że wstawiają nowe części do starych aut :). Nikt do końca nie będzie wiedział jak coś będzie działało za 10-11 lat. Pierwszy raz jak była akcja na bagażniki to miałem info na stronie, na poduszkę kierowcy i pasażera dzwonili sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan nie stanął na wysokości zadania. Minęło ponad pół roku odkąd mój VIN jest na liście ogłoszonej przez UOKiK, a Nissan cały czas twierdzi, że tej kampanii nie ma jeszcze "w systemie". To na czym polega to stanięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.....ja wiedziałem bo dzwonili osobiście na numer telefonu i jestem po wymianie.

Podobnie było z poprzednią poduszką, też dzwonili i do 3-4 dni było po sprawie.

Jedynie na bagażnik dachowy musiałem sam się kontaktować bo była tylko informacja na stronie Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ani przy pierwszej akcji ani przy tej nikt się nie kontaktował w żaden możliwy i dostepny sposób (tel, list, you+, mail) W 1 akcji sam ruszyłem temat. W tej z ciekawości zostawię temat odłogiem.....zobaczymy co się wydarzy. Stawiam że nic.

 

W bazie mają moje wszystkie dane aktualne bo przy naprawie blacharskiej dzwonili a numeru nie podawalem.

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo przy pierwszej akcji w ASO rzekomo akcji nie było, kilka razy kontaktowałem się z centrala Nissan i byłem zbywany, dopiero po roku temat ruszył. Aktualnie a propos drugiej poduszki info ze strony i z centrali sie pokrywają że jestem objęty akcją. Nikt natomiast ze mną nie nawiązał kontaktu w tej sprawie. Na razie czekam, trochę zniechęcony traktowaniem mnie ostatnim razem jak 5 koło u wozu. Tak poważnej akcji na pewno Nissan by nie robił gdyby nie chodziło o krytyczną część samochodu jaką jest poduszka powietrzna. Nie wierzę że ktokolwiek by się pochylił nad rolkami i napinaczem. Widać klient w GB jest na innych prawach jak w PL.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zależy od ASO?......co prawda w Polskim ASO byłem kilka razy i raz mnie oszukali z klimą (skasowali jak za nabitą, a w rzeczywistości nic nie nabili) I raz z paskiem do naciągnięcia gdzie trzeba było się dogadywać bo oni chcieli wymieniać a ja naciągać. 

W GB nie mam problemów żadnych, tam robię wymiany olejów, płynów, klocki, tarcze itd. Nigdy nie miałem z nimi problemu, zawsze robili to co ja chciałem.


..........................................................

Byłem dzisiaj w ASO wymieniać pasek wielorowkowy.......przejechanie około 25 tyś mil ( 40 tyś km) na pasku. Bardzo mało :(

Nissan ma coś nie teges z tym elementem.

 

Ale do tematu....pytałem czy jest możliwe że czyjś vin jest w rozpisce a ASO zbywa klienta. Powiedzieli że to nie możliwe, bo te wymiany zgodnie z vinem są odgórnie i ASO musi je wykonać. Jest jeszcze coś co sprawdzają......historia napraw w ASO. Jeżeli ktoś naprawia byle gdzie a tylko na akcję serwisową jedzie do ASO to trochę nie tak. Wtedy ASO może odmówić wymiany bo właściciel serwisuje auto gdzie indziej więc tam może jechać serwisować dalej. Czyli patrzą na swoich klientów i ich informują w pierwszej kolejności.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zależy od ASO?......co prawda w Polskim ASO byłem kilka razy i raz mnie oszukali z klimą (skasowali jak za nabitą, a w rzeczywistości nic nie nabili) I raz z paskiem do naciągnięcia gdzie trzeba było się dogadywać bo oni chcieli wymieniać a ja naciągać. 

W GB nie mam problemów żadnych, tam robię wymiany olejów, płynów, klocki, tarcze itd. Nigdy nie miałem z nimi problemu, zawsze robili to co ja chciałem.

..........................................................

Byłem dzisiaj w ASO wymieniać pasek wielorowkowy.......przejechanie około 25 tyś mil ( 40 tyś km) na pasku. Bardzo mało :(

Nissan ma coś nie teges z tym elementem.

 

Ale do tematu....pytałem czy jest możliwe że czyjś vin jest w rozpisce a ASO zbywa klienta. Powiedzieli że to nie możliwe, bo te wymiany zgodnie z vinem są odgórnie i ASO musi je wykonać. Jest jeszcze coś co sprawdzają......historia napraw w ASO. Jeżeli ktoś naprawia byle gdzie a tylko na akcję serwisową jedzie do ASO to trochę nie tak. Wtedy ASO może odmówić wymiany bo właściciel serwisuje auto gdzie indziej więc tam może jechać serwisować dalej. Czyli patrzą na swoich klientów i ich informują w pierwszej kolejności.

M@res ja nawet opony u nich zmieniam bo tamże z racji braku miejsca magazynuję bo zaoferowali dobre warunki, a i ubezpieczenie przez ASO macierzyste  biorę rok w rok. Bardziej wiernym burkiem nie umiem być. Do Pana Kazia klepać auta nie jeżdżę. W aucie poza ASO leje płyn do spryskiwaczy i pióra wymieniam. Ostatnia naprawa po dzwonie małym - u nich, a jakże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jeśli akcja serwisowa jest dostępna to w ASO po wprowadzeniu VIN do systemu od razu wyskoczy informacja o tym. Najlepiej podjechać do ASO i sprawdzić.  Szybko i prosto ... ASO to jest jedynie pewne źródło... to ,że ja jakieś srronie coś piszą nie znaczy ,że tak jest... przykłąd z innej marki.. w Mercedesie moje oba samochodu były na liście w internecie .. sprawdziłem w systemie Mercedesa a tam tylko jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...