Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa Note


pejta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

M@res ja nawet opony u nich zmieniam bo tamże z racji braku miejsca magazynuję bo zaoferowali dobre warunki, a i ubezpieczenie przez ASO macierzyste  biorę rok w rok. Bardziej wiernym burkiem nie umiem być. Do Pana Kazia klepać auta nie jeżdżę. W aucie poza ASO leje płyn do spryskiwaczy i pióra wymieniam. Ostatnia naprawa po dzwonie małym - u nich, a jakże.

 

To faktycznie jaja.......;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tematu....pytałem czy jest możliwe że czyjś vin jest w rozpisce a ASO zbywa klienta. Powiedzieli że to nie możliwe, bo te wymiany zgodnie z vinem są odgórnie i ASO musi je wykonać. Jest jeszcze coś co sprawdzają......historia napraw w ASO. Jeżeli ktoś naprawia byle gdzie a tylko na akcję serwisową jedzie do ASO to trochę nie tak. Wtedy ASO może odmówić wymiany bo właściciel serwisuje auto gdzie indziej więc tam może jechać serwisować dalej. Czyli patrzą na swoich klientów i ich informują w pierwszej kolejności.

 

 

Absolutny brak zgody !!! Co innego serwisowanie, co innego usuniecie smiertelnej wady sprzedanego chocby 20 lat temu produktu !!!

Ostatnio kupowalem gumy stabilizatora w ASO po VIN i jakos nikt do mnie nie odpisal ze "a tak przy okazji, jest Pan objety akcja serwisowa, zapraszamy na wymiane poduszki".

A centrala i You+Nissan potwierdza ze akcja auto jest objete. Czyli co ? Albo do ASO splywaja informacje etapami, albo jest odgorny prikaz zeby nie wychodzic przed szereg i nie wymieniac wiecej poduszek niz trzeba. Wymieniac, ale pomalu, zeby wygladalo ze cos sie robi, tak zeby cashflow nie ucierpial. Ot co !

Edytowane przez NazgulXL
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heehe....aż mnie to dziwi ;). Ja osobiście nie miałem żadnych problemów i jestem już tydzień po wymianie poduszki pasażera. 

To u nas jednak te ASO jest w porządku ;)....nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie OsobaNN i napisze nam jak kilka postów wyżej: "Nie będe się wdawał w dyskusje bo widzę,że wiesz wszytko więc nie ma to sensu."

 

Jestem klientem, kupiłem nissana, jestem na liście uokik z jakiegoś powodu, a na liście Nissana nie jestem...o co chodzi? Mam dociekać na forach i w google? Mam się domyślać mechanizmu i algorytmu wzywania do naprawy sam dzięki Wam? To ma być kierunek i kanał komunikacji i pozyskiwania wiedzy?

 

Widząc się na liście uokik powiedzmy, że spać nie mogę ze strachu, bo żona wozi 3 dzieci i jedno siedzi z przodu. Nikt nie raczy wyjaśnić klientom mechanizmu wzywania do naprawy i spływania vin'ów do wezwania. To że zdarzają się akcje serwisowe.....wiadomo, zdarza się, choć to już druga i zaczyna być niesmak. Ale powiedzmy, że to rozumiem.

 

 

- do ASO spływają informacje etapami? transzami? alfabetycznie? kolorami? totolotek? Może jakieś oświadczenie? strona www? Telefon? Mail? Ypu+nissan? Nic, zero.

 

"simply amazing", "ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE SAMOCHÓD MIEJSKI", "OCZEKUJ WIĘCEJ", "experience nissan", "Doceniamy Twoją lojalność! Nasi zarejestrowani kierowcy Nissana otrzymują specjalne oferty oraz warunki,doświadcz tego sam!"

 

- to tylko kilka szczytnych haseł ze strony www nissana, które nijak się mają do rzeczywistości. choć ostatni fragment hasła "doświadcz tego sam!" zaczyna być aktualny.

 

Ale co tam. OsobaNN ma rację. Nie znam się. I wiem wszystko najlepiej. Niedoinformowany klient, przestraszony klient to klient który na pewno kupi kolejnego nissana.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gamarcin człowieku bardzo mądry,  jak pomagam tutaj ( tym co chcą i słuchają ) a ty... hmmm... sam sobie odpowiedz. Nie podoba się kup sobie coś innego.. nic na siłe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsobaNN Twoja pomoc jest niezwykle cenna zapewne ale wybacz takie rzeczy jak akcje przywoławczo-serwisowe nie powinny być rozkminiane dzięki takim osobom jak TY. Mam nadzieję że dotrze to w końcu do Ciebie. Nie chodzi o Twoją pomoc a o jakiś, standard i pewien poziom którego wymagam od firmy nissan jak i każdej innej. A na razie są same domysły i niewiadome.

 

No chyba że jesteś oficjalnym przedstawicielem marki na to forum a na to raczej się nie zanosi. A jeśli tak to przepraszam bez sarkazmu i chylę czoła za chęć pomocy mi w tej akcji serwisowej, z której wszystko wiedzący nie skorzystałem.

 

Powtarzam. Pomagaj, doceniam i szczerze bez ironii szanuję ale w tej chałturniczej akcji serwisowej NISSAN'a zdania nie zmienię.

 

Wystarczyłby krótki komunikat o mechanizmie przywołań by uspokoić jednego z drugim. Dlaczego jest się na liście uokik a aso mówi co innego

Edytowane przez gmarcin
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj w ASO przy okazji przeglądu dopominałem się o tę akcję serwisową ale Pan powiedział, że mojego VIN "nie ma w systemie" na tę akcję. Tłumaczyłem, że mój numer jest w ogłoszeniu UOKiK, ale pan stwierdził, że w takim razie w ogłoszeniu pewnie jest błąd. On nie ma w systemie i tyle.
I taka to gadka z Nissanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do innego ASO, ostatecznie wziąłbym coś takiego na piśmie.

Aha i wcześniej napisałbym do centrali.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym napisał do UOKiK-U o informacji uzyskanej od ASO, że nie ma mojego VIN w systemie i ASO nie wymieni. Ciekawe, co UOKiK odpowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie tak, ale najpierw zweryfikowac w centrali, a potem jak potwierdza ze auto nie objete akcja, wziac to na pismie i z tym dopiero do UOKiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mik72 napisał:

A ja bym napisał do UOKiK-U o informacji uzyskanej od ASO, że nie ma mojego VIN w systemie i ASO nie wymieni. Ciekawe, co UOKiK odpowie?

UOKiK już wcześniej mi pisał w związku z tą sprawą (tzn. dopytywałem jak długo muszę czekać na wymianę poduszki):  "odpowiadając na Pana zapytanie z 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kampanii serwisowej Nissana, uprzejmie informujemy, że w myśl art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047), producent lub dystrybutor, który uzyskał informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny, jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Jednocześnie o warunkach danej kampanii decyduje ogłaszający ją przedsiębiorca, zatem to od niego zależy czas jej obowiązywania czy zakres. Przepisy nie określają ścisłych terminów realizacji kampanii naprawczych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OsobaNN , tak jest na liście- tak jak napisałem wcześniej.  Nawet  w tej spawie napisałem  do Nissana, i po kilku e-mailach oraz udowadnianiu "Producentowi" , że  mój samochód jest  na liście UOKiK,  mam się  skontaktować z  dealerem w  celu umówienia wizyty serwisowej.  W mojej opinii  to mają  to "gdzieś" co po raz drugi udowodnili- jasne wymieniają  bez problemu jak im się pod nos podstawi, ale po to mają namiary do mnie, konto You+Nissan  właśnie po to , jak przyjdzie taka potrzeba - by się  skontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naaadal cisza. Po co w You+nissan jest podany vin? Po co w bazach są nasze telefony? Przy 1 poduszce pognałem do serwisu sam i się dopominałem. Przy drugiej celowo czekam co się wydarzy (jestem na liście uokik).....w międzyczasie byłem w ASO parę razy. A to zmiana opon (bo w nissanie magazynowałem), a to obejrzenie nowej micry (nadmienienie sprzedawcy że mam notka), a to serwis blacharski klapy bagażnika po małym dzwonie (auto w sumie w ASO ze 2 tyg. stało) ...... w żadnym z przypadków nikt w ASO mnie nie poinformował o tej akcji. Absolutne cichosza. Czy taki klient wróci do nissana? Nie potrzebuje wchodzenia mi w d......, nie jestem roszczeniowy i nic za darmo mi się nie należy w życiu i nie lubię za darmo niczego dostawać, ale te ich akcje to .... powtórzę raz jeszcze...... chałtura i amatorszczyzna. Notek super autko. Ale to mój ostatni nissan.

Powiecie, że wszędzie jest tak samo. Na pewno podobnie. Mam porównanie z toyotą gdzie serwisowanie większej verso cenowo było niemal na takim samym pułapie co note. Ale głupi telefon z ASO w parę dni po serwisie czy wszystko jest ok potrafi zbudować lepszy obraz marki jako takiej (przykłady mogę mnożyć). W traktowaniu klienta przy wyciaganiu podobnej kasy za serwis przepaść między tymi markami ASO.

Wiem przynudzam i powtarzam się. Jestem niezadowolonym klientem ASO i bardzo zadowolony jednocześnie z pojazdu marki nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonili w zeszłym tygodniu z centrali Nisana w GB i pytali czy jestem zadowolony z serwisu. Powiedziałem że przy wymianie ostatniej poduszki podmienili mi część deski na uszkodzony. Potem rozbierali drugi raz i zakładali moją. Pan z centrali zanotował i następnego dnia telefon z mojego ASO z przeprosinami za zaistniałą sytuację. Do przeprosin dołączyli komplet wycieraczek szyb i dywaniki welurowe Nissana. Można ?? można. 

Jednak w GB sobie klienta szanują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony Nissan.pl :D

"Dodatkowe informacje dotyczące tylko modelu Nissan Note/Tiida: Nissan zaczął kontaktować się listownie ze wszystkimi posiadaczami wadliwych części w celu bezpłatnej wymiany urządzenia napełniającego poduszkę powietrzną pasażera. Nissan planuje rozesłać pisma do wszystkich klientów, których dotyczy ta akcja serwisowa, do lipca 2018 r. Przed umówieniem się z dealerem na wymianę poduszki prosimy poczekać na otrzymanie takiego pisma. Pytania na temat Nissana Nissan Note prosimy kierować na ten numer – 0 801 647726"

 

Buahahaha

 

PS. Aż sprawdziłem czy mam dane adresowe w Y+N, no mam :D

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 6/29/2018 at 5:10 PM, NazgulXL said:

cytat ze strony Nissan.pl :D

"Dodatkowe informacje dotyczące tylko modelu Nissan Note/Tiida: Nissan zaczął kontaktować się listownie ze wszystkimi posiadaczami wadliwych części w celu bezpłatnej wymiany urządzenia napełniającego poduszkę powietrzną pasażera. Nissan planuje rozesłać pisma do wszystkich klientów, których dotyczy ta akcja serwisowa, do lipca 2018 r. Przed umówieniem się z dealerem na wymianę poduszki prosimy poczekać na otrzymanie takiego pisma. Pytania na temat Nissana Nissan Note prosimy kierować na ten numer – 0 801 647726"

 

Buahahaha

 

PS. Aż sprawdziłem czy mam dane adresowe w Y+N, no mam :D

Jesteś pierwszym właścicielem pojazdu czy nie ? Jeśli nie to nie koniecznie mają dane adresowe.

Edytowane przez OsobaNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pierwszym, ale chyba wyraźnie zaznaczyłem że sprawdziłem że podałem WSZYSTKIE dane teleadresowe w You+Nissan włącznie z numerem VIN.

Więc albo wóz albo przewóz Nissan, albo chcecie nas informować albo nie. Koniec testu już niebawem. I będzie kawa na ławę że tak powiem, ale ja odpowiedź znam już od dawna.

 

 

Edytowane przez NazgulXL
literówka !
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.07.2018 o 14:40, NazgulXL napisał:

Nie jestem pierwszym, ale chyba wyraźnie zaznaczyłem że sprawdziłem że podałem WSZYSTKIE dane teleadresowe w You+Nissan włącznie z numerem VIN.

Więc albo wóz albo przewóz Nissan, albo chcecie nas informować albo nie. Koniec testu już niebawem. I będzie kawa na ławę że tak powiem, ale ja odpowiedź znam już od dawna. 

 

 

A ja za to jestem pierwszym właścicielem. I jak kończy się ubezpieczenie to wiedzą gdzie maila wysłać lub zadzwonić - biorę od początku przez ASO Nissan. Kanały komunikacyjne, aplikacje, cuda wianki technologie i nic.....nadal cisza. Już nie chcę powielać swoich wcześniejszych postów  tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, gmarcin said:

A ja za to jestem pierwszym właścicielem. I jak kończy się ubezpieczenie to wiedzą gdzie maila wysłać lub zadzwonić - biorę od początku przez ASO Nissan. Kanały komunikacyjne, aplikacje, cuda wianki technologie i nic.....nadal cisza. Już nie chcę powielać swoich wcześniejszych postów  tej strony.

Powinni sie odezwać jeśli mają dane i kampania jest aktywna dla twojego VINu.  Jeśli jesteś zainteresowany tematem to ASO po wpisaniu numeru VIN będzie wiedzieć czy jest kampani aotwarta czy też nie... ewentualnie mogę sprawdzić również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, OsobaNN napisał:

Powinni sie odezwać jeśli mają dane i kampania jest aktywna dla twojego VINu.  Jeśli jesteś zainteresowany tematem to ASO po wpisaniu numeru VIN będzie wiedzieć czy jest kampani aotwarta czy też nie... ewentualnie mogę sprawdzić również.

Nie wiem czy nie czytasz wiadomości w tym temacie czy jak...my wiemy co ASO powinno. My wiemy też że kampania jest aktywna. W zasadzie to już wszystko w tym temacie zostało powiedziane...niestety wdg UOKiK to producent decyduje o kolejności wezwań i czasie usunięcia usterki. Trochę to dziwne bo równie dobrze mogą zaplanować to na za 5 lat i jest to zgodne z prawem. Więc pozostaje nam cieszyć się naszymi 4 kółkami i namolnie upominać się w ASO o wymianę poduszki - co odniesie zamierzony skutek ale nie tak powinno wyglądać. Albo jak ja i gmarcin czekać na rozwój wydarzeń. Ciekawe co by było gdyby teraz mnie ta poduszka zabiła ? Czy ja jestem winny że się nie upomniałem w ASO, czy producent który mnie nie wezwał na serwis a wręcz kazał czekać na wezwanie (vid: mój poprzedni wpis) ?

Pewnie byłby gruby sajgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, NazgulXL said:

Nie wiem czy nie czytasz wiadomości w tym temacie czy jak...my wiemy co ASO powinno. My wiemy też że kampania jest aktywna. W zasadzie to już wszystko w tym temacie zostało powiedziane...niestety wdg UOKiK to producent decyduje o kolejności wezwań i czasie usunięcia usterki. Trochę to dziwne bo równie dobrze mogą zaplanować to na za 5 lat i jest to zgodne z prawem. Więc pozostaje nam cieszyć się naszymi 4 kółkami i namolnie upominać się w ASO o wymianę poduszki - co odniesie zamierzony skutek ale nie tak powinno wyglądać. Albo jak ja i gmarcin czekać na rozwój wydarzeń. Ciekawe co by było gdyby teraz mnie ta poduszka zabiła ? Czy ja jestem winny że się nie upomniałem w ASO, czy producent który mnie nie wezwał na serwis a wręcz kazał czekać na wezwanie (vid: mój poprzedni wpis) ?

Pewnie byłby gruby sajgon.

Drogi kolego czytać potrafie.. a to czy kampania jest aktywna czy nie tego nie możesz wiedzieć. Zgodnie z prawem producent decyduje i tak powinno być i jest. ASO podaje informacje do których ma dostęp w danej chwili. 

Widze,że nie znasz podstaw techniki motoryzacyjnej.. poduszka nie zabija :) , jej brak też nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak....znajomy w Polsce ma Notka 1.4 i jak rozmawialiśmy ostatnio to jest po wymianie poduszki w Rybniku.

Sprawdził ze mają mu wymienić i po prostu umówił się w ASO, podał VIN i po tygodniu miał wymienione.

 

Może zadzwoń i umów się na wymianę. Może w Polsce nie kontaktują się z klientami bo wiedzą że dużo aut jest przywożonych?....nie wiem. Do mnie sami dzwonili tak na pierwszą poduszkę jak i na drugą, ale to w GB.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OsobaNN napisał:

Drogi kolego czytać potrafie.. a to czy kampania jest aktywna czy nie tego nie możesz wiedzieć. Zgodnie z prawem producent decyduje i tak powinno być i jest. ASO podaje informacje do których ma dostęp w danej chwili. 

Widze,że nie znasz podstaw techniki motoryzacyjnej.. poduszka nie zabija :) , jej brak też nie.  

Kampanię potwierdziła zarówno centrala ASO jak i system www przez numer VIN. Naprawdę wydaje mi się zbędne żebyś potwierdzał to też Ty czy ktokolwiek inny na forum :)

Jeżeli pomimo powyższych potwierdzeń auto nie jest objęte kampanią - tym gorzej dla firmy Nissan gdyż fatalnie to o niej świadczy.

Uważam też że każdy zainteresowany tematem wie czego dotyczy ta akcja serwisowa więc czepianie się słówek jest zbędne i nie na miejscu :)

Natomiast sformułowanie że "brak poduszki nie zabija" jest już kontrowersyjne, można też powiedzieć że brak hamulców też nie zabija, albo bieżnika na oponach, promile też nie zabijają prawda ? I nie, nie stawiam znaku równości między hamulcami a poduszką, to zupełnie inna bajka. Mam jednak nadzieję że rozumiesz dlaczego chciałbym mieć sprawny airbag. Taki którego zadziałanie nie przeniesie mnie na front wojenny.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, NazgulXL said:

Kampanię potwierdziła zarówno centrala ASO jak i system www przez numer VIN. Naprawdę wydaje mi się zbędne żebyś potwierdzał to też Ty czy ktokolwiek inny na forum :)

Jeżeli pomimo powyższych potwierdzeń auto nie jest objęte kampanią - tym gorzej dla firmy Nissan gdyż fatalnie to o niej świadczy.

Uważam też że każdy zainteresowany tematem wie czego dotyczy ta akcja serwisowa więc czepianie się słówek jest zbędne i nie na miejscu :)

Natomiast sformułowanie że "brak poduszki nie zabija" jest już kontrowersyjne, można też powiedzieć że brak hamulców też nie zabija, albo bieżnika na oponach, promile też nie zabijają prawda ? I nie, nie stawiam znaku równości między hamulcami a poduszką, to zupełnie inna bajka. Mam jednak nadzieję że rozumiesz dlaczego chciałbym mieć sprawny airbag. Taki którego zadziałanie nie przeniesie mnie na front wojenny.

Jeśli ASO potwierdziło to wiedzą co robią. Umówić wymianę i po sprawie.  Bedziesz miał nową poduszkę , na kilka lat spokój. aż do chwili przeterminowania ładunku detonującego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OsobaNN napisał:

Jeśli ASO potwierdziło to wiedzą co robią. Umówić wymianę i po sprawie.  Bedziesz miał nową poduszkę , na kilka lat spokój. aż do chwili przeterminowania ładunku detonującego. 

 

No tak...ale Nissan kazał czekać na listowne wezwanie, prawda ? :D 

Ja tego nie wymyśliłem: https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/alert-kampanii-naprawczej/takata-recall-campaign.html

Oni doskonale wiedzą co robią - czekają aż albo się pozabijamy albo auta wylądują na szrocie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...