Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcja serwisowa Note


pejta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minutes ago, NazgulXL said:

No tak...ale Nissan kazał czekać na listowne wezwanie, prawda ? :D 

Ja tego nie wymyśliłem: https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/alert-kampanii-naprawczej/takata-recall-campaign.html

Oni doskonale wiedzą co robią - czekają aż albo się pozabijamy albo auta wylądują na szrocie :D:D:D

No jak będą zezłomowane to kampani nie trzeba będzie wykonywać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja nadal czekam......

Już nie chcę powtarzać poprzednich wpisów co o tym sądzę. List/tel/aplikacje.......cisza w.kazdym możliwym kanale komunikacyjnym.

Ale Aso wie gdzie zadzwonić jak się kończy ubezpieczenie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na micrę dostaliśmy wezwanie (kostka) mimo, że drugi właściciel. Na Tiidę kilka lat temu też przysłali (poduszka kierowcy)

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że dla świętego spokoju zadzwoniłem do centrali, kazali zadzwonić do wybranego aso i się umówić. Tak też zrobiłem.

Jestem miesiąc/dwa po wymianie poduszki. Oczywiście przy wizycie człowiek osobiście przyjmujący zlecenie z uporem twierdził że aso by mnie w końcu wezwało listownie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zacznę od tego że poduszkę kierowy miałem już kiedyś wymienianą w ramach akcji serwisowej. Rok temu będąc w serwisie pytałem o poduszkę pasażera to powiedzieli że mój nie podlega... Wczoraj byłem w serwisie wymienić olej i jakież było moje zdziwienie gdy usłyszałem że jest akcja na poduszkę pasażera i będziemy wymieniać...więc mam już nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, po prawie dwóch latach od kiedy ogłosili tę akcję i od kiedy próbowałem usilnie, ale bezskutecznie, jakoś załapać się na wymianę tej poduszki (zaczynając od dopytywania się w ASO, poprzez pisanie listów do Nissan Polska i Nissan Europe, skończywszy na skarżeniu się do UOKiK), w zeszłym tygodniu byłem zrobić przegląd po 160.000 km i co? Oczywiście miła pani w ASO mówi: "o, ale tutaj mam informację, że trzeba u Pana wymienić poduszkę".

Lepiej późno niż wcale?

Edytowane przez xpert17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obszywałem kierownicę i oglądałem tę poduszkę i przyznam się że zastanawiam się czy to była nowa czy stara, wie ktoś jak to sprawdzić ? Możliwe że była tylko jakaś czarna seria poduszek i akcja obejmowała sprawdzenie numeru seryjnego i wymianę tylko w przypadku ustalenia wadliwej poduszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz przy wymianie tej od pasażera na pewno nic nie sprawdzali. Gdy tylko wyskoczyło im w komputerze że jest do wymiany od razu przynieśli nową z magazynu a mechanik porozkręcał wyjął starą, włożył nową i po robocie raptem z 15min. Obserwowałem wszystko zza szyby auto było akurat prawą stroną do mnie więc dobrze widoczne i na pewno nic tam nie sprawdzali, nie odczytywali tylko po prostu wyjęli starą a włożyli nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu auta w tych czasach każda część montowana jest zapisywana do danego samochodu....może to być numer VIN. Więc nic nie sprawdzają, bo podczas montażu w Twoim Notku zapisana była taka a nie inna poduszka.....teraz po numerze VIN wiedzą gdzie były te felerne. Zamieniają na nowe i OK. 

W naszych przypadkach obydwie poduszki (kierowcy i pasażera) były wymieniane ponieważ wadliwy był materiał pirotechniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.06.2019 o 22:01, xpert17 napisał:

w zeszłym tygodniu byłem zrobić przegląd po 160.000 km i co? Oczywiście miła pani w ASO mówi: "o, ale tutaj mam informację, że trzeba u Pana wymienić poduszkę".

Oczywiście wcale mi jej nie wymienili, bo z magazynu omyłkowo przesłano niekompletny zestaw. Mieli się skontaktować jak przyjdzie dobry, miesiąc mija i nic.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu VIN na polskiej stronie Nissana wyskoczyła mi informacja, żeby skontaktować się z ASO w sprawie akcji serwisowej na airbagi. 

Miesiąc temu napisałem do jednego z  ASO  i zero odzewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mati_wlkp napisał:

Po wpisaniu VIN na polskiej stronie Nissana wyskoczyła mi informacja, żeby skontaktować się z ASO w sprawie akcji serwisowej na airbagi. 

Miesiąc temu napisałem do jednego z  ASO  i zero odzewu. 

Przecież zadzwoń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja nadal czekam......

Dziwne te akcje serwisowe. Chałtura i paździerz. Z drugiej strony mam porównanie z toyotą. Nie bedę ich ASO wychwalał pod niebiosy ale to przeeeeepaść w obsłudze. Począwszy od zajęcia się klientem w trakcie serwisu, przez wciskanie auta zastępczego na każdą nawet drobną wymianę (za darmo (tylko koszt paliwa) - w nissanie nigdy mnie to nie spotkało) aż po kontakt mailowo/telefoniczny. W nissanie można sobie pisać i mailować do woli - one way ticket.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wezwanie na akcje z poduszką leży w schowku już ze dwa lata,jakoś nie miałem okazji się tam wybrać. Ktoś wie bardziej szczegółowo jakie ewentualne zagrożenie na tej starej,fabrycznej.Boję się też że coś przy okazji zepsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma co zepsuć, jedynie porysować tak jak mi widoczne części tego plastiku na poduszce. 

A co do potrzeby wymiany to wadliwy jest środek pirotechniczny. Może nie odpalić lub odpalić z większą siłą.......jedno i drugie podczas kraksy nie zbyt optymistyczne. Ja wymieniałem obydwie poduszki. Od kierowcy w GB a od pasażera w Polsce. Pierwsza OK i miłe odczucia co do ASO. Druga już z komplikacjami bo podmienili mi właśnie ten plastik na trochę zniszczony. Wk....ło mnie to i zrobiłem im lekki młyn. Wymienili na mój (wiem bo mam oświetlenie schowka i miałem małe wycięcia w ty plastiku :). Więc porównując ASO to GB dużo lepiej wychodzi. Teraz jeżdżę tylko tam. W Polsce żarówki w ASO nie wymienię, no chyba że będę musiał coś tam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyłeś.

Też boję się tych czarodziei,do tego stopnia że pierwszy przegląd auta zrobiłem w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...