Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STUKI W ZAWIESZENIU j11


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w weekend byłem u kolegi w warsztacie i 1h szukaliśmy co to może być, nic nie widać wszystko jest OK, każda guma, nakrętka. Jednak zauważyłem ,że mam luźny akumulator....  oby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niesety to nie akumulator, jednak mam następnego podejrzanego, wybierak na skrzyni biegów, czy ktoś moze sprawwdzić czy taki sam odgłos jest u niego? NIc nie trzba rozkrecac , tylko na zimnym wsadzic łape i pogmyrać :)

 

https://photos.app.goo.gl/vLrgkvisgBcs2RkW7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy aby dokręcić górną centralną nakrętkę amortyzatora nie trzeba czasem trzymać obudowy amora od dołu???

Miałem dwa przypadki takiego stuknięcia w prawym kole przy skręcie w lewo i jednoczesnym przyspieszeniu. Dokręciłem oba amorki - 2 na 3 nakrętki po może 2-3 mm, natomiast główne nakrętki kręcą się raczej razem z całością i to nawet dość lekko. Po dokręceniu - cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz trzymał amor od dołu to obrócisz górną część razem z tłoczyskiem w tulei...Na trzpieniu-śrubie jest gniazdo pod klucz imbusowy,niekiedy też tłoczysko ma zafrezowany koniec pod klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.11.2017 o 21:30, camel napisał:

hmm u mnie coś podobnego, coś stuka podczas przejeżdżania np przez betonowy rynsztok czy poprzeczne nierówności przy prędkościach 10-20 km/h, jest to dość mocne puknięcie słyszalne bardziej po prawej stronie, wg serwisu wszystko ok

u mnie sprawa się wyjaśniła, przyczyną tego typu stuków była przekładnia kierownicza, ASO mi  ją wymieniło miesiąc przed końcem 3 letniej gwarancji przy przebiegu 36 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, camel napisał:

u mnie sprawa się wyjaśniła, przyczyną tego typu stuków była przekładnia kierownicza, ASO mi  ją wymieniło miesiąc przed końcem 3 letniej gwarancji przy przebiegu 36 tys. km

To masz fart-jesteś ok. 5k do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 21.04.2019 o 13:28, serenity napisał:

Dzień dobry,

Czy do Nissana Qashqai 2013, benzyna 1.6 powinna być dolna osłona silnika ? Jeśli tak to gdzie można kupić odpowiednią ? Na załączonym zdjęciu, wygląda to tak, jakby zdjąć jakąś pokrywę i po bokach są jakby ślady po mocowaniu? Czytałem i słyszałem opinię, że benzyniaki takiej pokrywy nie mają. Ale pytam dlatego, że przez to miejsce weszło zwierze (może kuna, pies, kot?) i zniszczyło przewody elektryczne. Opisuję wszystko w tym wątku:

 

Pare dni temu opisałem problem

DSC_0062.JPG

 

W dniu 24.05.2019 o 05:39, DINO napisał:

to tak, AKU było rozpięte jakieś 3 dni, zakładany gazik, po ponownym wpięciu i uruchomieniu NC1 przycisk VOLUME/POWER nie działa prawidłowo, VOLUME-OK, POWER uruchamia NAVI, ktoś wie co i jak zrobić aby wróciło do normy? 

 

W dniu 26.05.2019 o 12:40, scanik napisał:

Średnia przyjemność w qq. Slizgi się zrywaja :-/

 

W dniu 17.01.2017 o 15:08, JACKO29 napisał:

Wracamy do stuków...

Cały czas jak jeżdżę,słychać podczas zmiany biegów 1-2 2-3 pojedynczy stuk dość głośny.W serwisie jak zwykle głusi.Ale dzisiaj dałem sobie popalić i moje wnioski z kontroli podwozia:

-Prawa strona po zdjęciu koła wszystkie sworznie w nienagannej kondycji,zero wycieków,oliwy,smaru itp.Próba ruszenia wahaczy breszką nie powoduje żadnego odgłosu ani minimalnego luzu...na koniec kontrola półosi i ZONK!!!

-Lekkie kręcenie tarczą w te i spowrotem daje po obwodzie tarczy jakieś 7mm! luzu i za każdym razem głośny stukot!Pomiedzy półosią a piastą luzu brak.

-Lewa strona podobnie z mniejszym dystansem po obwodzie i stuk jest daleko cichszy...

   Kwaaaa!!!!!! Przeguby wewnętrzne!? Już!?

Czesc, jak jednoznacznie zdiagnozować, ze to półoś? Mechanik zwala na opony i felgi. Slysze stukot z czestotliwoscia zalezna od predkosci na jalowym lub z wylaczonym silnikiem.

Lozyska wymienione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.06.2016 o 14:34, JACKO29 napisał:

Lion,łącznik kolumny podczas przejazdu po nierównościach czuć na kierownicy

Ja ma podobnie, stoję na światłach i na kierownicy czuć jak by np pukać w drążek kierowniczy rurka, a stuki są tylko przy jeździe po „kocich łbach”? Na badaniach i w warsztacie elementy zawieszenia idealne. A stuki słychać gdzieś z okolicy zawieszenia?

Edytowane przez Tomaszwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu ‎2019‎-‎10‎-‎20 o 23:47, Tomaszwi napisał:

Ja ma podobnie, stoję na światłach i na kierownicy czuć jak by np pukać w drążek kierowniczy rurka, a stuki są tylko przy jeździe po „kocich łbach”? Na badaniach i w warsztacie elementy zawieszenia idealne. A stuki słychać gdzieś z okolicy zawieszenia?

i jak udało się zdjagnozować? u mnie to samo przy wolnej jeździe szczególnie przy kocich łbach, słychać jakby coś się obijało. czasem także przy pojedynczej nierówności jest mocniejsze łupnięcie szczególnie przy skręconych kołach. przy szybszej jeździe pracuje cicho zawieszenie. byłe u dwóch firm robiących przegląd i wszystko ok, wymieniłem łączniki bo tanio, stuki zostały ale za to mniej się wychyla na zakrętach. nie mam pojęcia co to może być. w tamtym roku przy przeglądzie dokręcali amortyzator ale nie pomogło. i tak jeżdżę bo przy normalnej drodze nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo - własnie byłem na 4 przeglądzie 4 lata/75 tyś - po przeglądzie pracownik powiedział mi o jakimś wycieku skrzynia biegów - silnik, a że mam rozszerzoną gwarancję - zrobili to za darmo. Też miałem stuki przy ruszaniu, skręcaniu kierownicą tak jakby coś przeskakiwało na kierownicy. Nie zgłaszałem tego bo też myślałem że łączniki i chciałem je robić we własnym zakresie, ale przytrafiła się naprawa wycieku. Wiem, że wyciągali skrzynię biegów  i demontowali cały przód - potem samochód poszedł na zbieżność. Musieli go składać na nowo i o dziwo przejechałem już 3 tyś i nic nie puka, a samochód jeździ i jest cichy jak nowy. Nie wnikałem co mogło być przyczyną tych stuków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kajakiujscie napisał:

Miałem to samo - własnie byłem na 4 przeglądzie 4 lata/75 tyś - po przeglądzie pracownik powiedział mi o jakimś wycieku skrzynia biegów - silnik, a że mam rozszerzoną gwarancję - zrobili to za darmo. Też miałem stuki przy ruszaniu, skręcaniu kierownicą tak jakby coś przeskakiwało na kierownicy. Nie zgłaszałem tego bo też myślałem że łączniki i chciałem je robić we własnym zakresie, ale przytrafiła się naprawa wycieku. Wiem, że wyciągali skrzynię biegów  i demontowali cały przód - potem samochód poszedł na zbieżność. Musieli go składać na nowo i o dziwo przejechałem już 3 tyś i nic nie puka, a samochód jeździ i jest cichy jak nowy. Nie wnikałem co mogło być przyczyną tych stuków. 

tylko że ten hałas jest przy dziurach lub kocich łbach na prostej drodze nie ma nic. przy pojedynczej dziurze to mniej wkurzające bo jest to jeden dźwięk, ale już na kocich łbach to tłucze się jakby jeden element o drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tłuczenie podczas jazdy też było - dlatego myślałem,  że to łączniki. Może to wina montażu auta, po kilkunastu tyś się zrobiły luzy. Ja po naprawie mam spokój ze stukami, a nie miałem informacji że coś w zawieszeniu było wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu skręcili wszystko jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 28.01.2020 o 17:44, JACKO29 napisał:

Może po prostu skręcili wszystko jak należy

 

Witam .posiadam qq j 11 2014r . Potrzebuję nr oryginału łącznika kolumny kierowniczej.  Dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...