Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak podświetlenia deski N13 i to nie radio !!


Gość wojciul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spalił mi się bezpiecznik odpowiedzialny za świecenie całej deski, a więc włożyłem nowy... Powtórzyło się to już ileś razy, a teraz jeszcze nie działa mi zegarek na środku deski :( Nie mam teraz żadnego radia, ale sam ciągłem instalację, a więc to raczej nie powinno mieć nic wspólnego... Aha jak otwieram drzwi i mam włączone światła to mi nie piszczy, że mam włączone światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopobnie masz zwarcie, gdzies w okolicach miejsca na radio, w tamtej wiazce. Powiem Ci ze ja mialem dokładnie ten sam problem w swoim 1.3, pojechalem do elektryka, a on powiedzial ze jakis kabel mial zwarcie, rowniez nie dzialal mi zegarek i podswietlenie zegarów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobny problem pojawił się w moim N14, tyle że, u mnie oświetlenie deski włącza się dopiero po jakimś czasie od włączenia świateł, czasami to jest kilka sekund czasami kilkaset metrów przejechanych, dosyć to dziwne i niepokojące.

Na szczęście zegar działa, ale on ma chyba osobne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był większy niż można się było domyślać, deska zgasła całkiem a wraz znią światłe tylnie i i oświetlenie tablicy. Okazało się, że to włącznik świateł, styki się przegrzewają /lata lecą/ i tracą przewodzenie, na razie wystarczyło je wyczyścić papierem ściernym, ale pewnie sytuacja się powtórzy za parę km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz podświetlenia deski, nie chodzi zegar i nie masz świateł tylnych to na 100% masz pomylone przewody "plusowe" od radia. Są tam 2 takie przewody (zazwyczaj grubsze od pozostałych). To, że nie masz radia nie ma znaczenia. Być może jeden z nich, nie pamiętam który, jest przetarty i dotyka do masy (może gdzieś jest zaklinowany). Miałem taki problem u siebie. Kombinowałem z dodatkowymi przewodami aż w końcy zaczęło mi się buntować radio i trzeba go było oddać do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bezczelnie się podepnę pod ten temat, bo mam podobny problem, ale u mnie padł tylko zegarek. Tablica jest ok., światła i brzęczyk też. I nie mam radia! Pomocy... To tak ślicznie świeciło. A serio - po prostu nie lubię, jak nie działa to co jest w samochodzie.

pzdr

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...