Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Padło lusterko od strony pasażera

vendetti
 Share

Recommended Posts

Witam, dziś umarło mi lusterko od strony pasażera, nie słychać w ogóle silniczka i lusterko stoi w miejscu. Od strony kierowcy składa się normalnie. Miał ktoś już taki przypadek?

Bardzo często ,zdarzało się to w note,w innych samochodach również.

Nie podejrzewam aby padł silniczek,prędzej wysunęła się kostka w drzwiach lub co byłoby bardzo złe w nowym samochodzie,złamał się przewód na przejściu między błotnikiem,a drzwiami.

W takim razie jutro umawiam się do "specjalistów" w nissanie, niech sprawdzają. Tylko dziwi mnie fakt, że lusterko ma trochę luzu.

No,tego nie pisałeś! Może ktoś Ci się przysłużył??? Spodobało mu się ,a nie mógł go zdobyć???

Może to jednak coś z elektryką,a luz po prostu bo nie zablokowane do końca.

Vendetti, czy działa Ci sterowanie samego lusterka? Z tego co się orientuję, to np. w J10 jest jedna kostka do lusterka. Więc jak by się wypięła kostka, to też by nie działał któryś z silniczków za sterowanie góra-dół, czy prawo-lewo.

Sterowanie samego lusterka działa, migacz też świeci.

Vendetti, czy działa Ci sterowanie samego lusterka? Z tego co się orientuję, to np. w J10 jest jedna kostka do lusterka. Więc jak by się wypięła kostka, to też by nie działał któryś z silniczków za sterowanie góra-dół, czy prawo-lewo.

Michał,czasami konektory we wtyczce nie pasują do siebie i podczas montażu po prostu są wypchnięte z kostki.Sam sobie tak zrobiłem w Note :D ,a później po kolei ustawiałem :D

Jacku, też tak może być jak piszesz, wiem o co Ci chodzi :D Choć z wtyczkami w QQ nigdy nie miałem takiej sytuacji ;)

Teraz tylko domyślamy się co może być nie tak, trzeba dobrać się do lusterka i zdiagnozować :D

Nie mniej jednak uważam, że jak działało, to raczej coś z samym lusterkiem, ale kto wie... To w końcu angielski samochód ;)

• 2 weeks later...

Więc jestem po wizycie w serwisie i lusterko zostało naprawione. Co do uszkodzenia to do końca nie wiadomo jak mogło to się stać ale ułamane były dwa zaczepy plastikowe lakierowanego elementu lusterka i to one zablokowały cały mechanizm dodam, że na lusterku nie ma absolutnie żadnych uszkodzeń. 

O! To coś nowego! Te plastikowe zaczepy same z siebie nie odpadły! Padają tylko jak ktoś nieumiejętnie próbuje otworzyć skorupę.

...albo jak ktoś je nieumiejętnie poskładał w fabryce?! :thumbsdown:

...albo jak ktoś je nieumiejętnie poskładał w fabryce?! :thumbsdown:

Też jest taka opcja, w każdym bądź razie nie widać na lusterku aby ktoś siłowo coś próbował z nim zrobić.