Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośna praca klimatyzacji


sebastiw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

kolejna sprawa. Po włączeniu klimatyzacji daje się usłyszeć dość głośny dźwięk jakby pracującego, mocno wyżyłowanego silniczka, takie trochę buczenie, trochę cicha praca odkurzacza - ciężko mi to opisać ;-)

 

Klima działa, chłodzi bez problemu, ale dźwięk jest znaczący i przeszkadza podczas jazdy - wyłączenie klimy = totalna cisza w kabinie.

 

Podejrzewam, że to objaw zużycia i za jakiś czas klima może paść. 

 

Który element układu może szwankować? co mogę łatwo sam sprawdzić/ zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to i tak do speca znów trzeba... kurczaczek, coś za dużo to auto spędza na warsztatach :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sam nie umiem, będę musiał pomęczyć jakiegoś speca :-/ jednak zasadniczo odgłos jest bardziej słyszalny wewn. auta niż w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

 

Żałuję trochę przejścia do stajni Nissana. Żaden z moich poprzednich samochodów (głównie Honda) przez całe swoje życie u mnie (duże przebiegi) nie stał ani połowę tego czasu w warsztacie, co primera przez ostatni miesiąc :-O oby to już były ostatnie utrudnienia na dłuższy czas :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjeździłęm dwa nissany P10 2.0D i P11.144 SR20DE i praktycznie żadnych problemów, może poprzednik nie dbał o auto i teraz zbierasz żniwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto od pierwszego właściciela (kupione w salonie), znam od nowości, dlatego się zdecydowałem, ale faktycznie... nie było zbyt mocno dbane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto od pierwszego właściciela (kupione w salonie), znam od nowości, dlatego się zdecydowałem, ale faktycznie... nie było zbyt mocno dbane ;-)

Co tu dużo pisać. Nissan zwyczajne w świecie popsuł z trwałością i niezawodnością. Autka wyprodukowane w latach 90-tych śmigają do dziś w miarę bezawaryjnie, dopóki korozja nie zje nadwozia :whistle:. Natomiast Nissany po 2001 roku to dziś po prostu kompletnie wyeksploatowane auta. Silniki palą na potęgę olej, trapione są ciągle jakimiś usterkami elektroniki, no i oczywiście wszechobecna korozja! Zwyczajnie w świecie uważam, że producent celowo skrócił żywot samochodów. Zresztą robią to dziś wszystkie marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mam jeszcze Civica z 99 r., z niewiele mniejszym przebiegiem, które to autko śmiga niezawodnie - wymieniam tylko normalnie zużywające się elementy. Oczywiście z rdzą trzeba trochę powalczyć, ale wóz nie dał ani razu plamy, mimo, że też jest dużo jeżdżony. 

Tam klima syczy jak szalona (mimo, że nabita i ma dobre ciśnienie - nie ma wycieków/ nieszczelności),ale działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...