Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wydech Almera N15


Guest Portejbl

Recommended Posts

Guest Portejbl

Witam ;) jestem posiadaczem Nissana Almery N15 w wersji SR. Mam pewne pytanie. Mianowicie poprzedni właściciel wyciął środkowy tłumik i wspawał zwykłą rurkę przez co wydaje z siebie strzały i terkotanie przy puszczeniu nogi z gazu. Dlatego rozmyślam nad kupnem nowego tłumika końcowego coś w stylu większej tuby ;) Ktoś coś testuje i poleca ?

Link to comment
Share on other sites

Tłumik środkowy jest to tłumik komorowy, rezonansowo-absorbcyjno-rozprężny i z tej to przyczyny jak się można domyśleć ma duże opory przepływu. Usuwając tłumik środkowy likwiduje się komorę rozprężną, która ma za zadanie wytwarzać w wydechu podciśnienie, częś fali podciśnienia wraca do silnika i wysysa, w momencie gdy zawór jest jeszcze otwarty, resztę spalin

Wspawanie rury spowodowało zmniejszenie oporu przepływu spalin, dlatego auto zachowuje się tak a nie inaczej. Auto mogło zyskać trochę na mocy a jednocześnie stać się głośniejsze ale niekoniecznie. By temu zapobiec trzeba wspawać coś w zamian, by przejęło jego rolę, albo metodą prób i błędów dokonać zmian, takiego stanu rzeczy,  montując odpowiedni tłumik końcowy. Fachowcy od tłumików potrafią przeliczyć wszelkie za i przeciw i określić  jaki tłumik końcowy da oczekiwany efekt, albo jak pisałem, metoda prób i błędów, kombinować samemu by efekt końcowy był zadowalający.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...