Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szum przy przyspieszaniu


lukass922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję małej pomocy z Primera 2,2 Di

Problem (tak mi się wydaje) pojawił się podczas trasy w ubiegły weekend, auto zrobiło wtedy ok. 700 km głównie po ekspresówkach i w momencie przyspieszania od ok. 2300-2500 słychać szum (jakby uciekającego powietrza). Jadąc nim delikatnie, łagodnie wciskając pedał przyspieszenia i zmiana biegów do tych 2300-2500 szumu nie słychać ani spadku mocy. Jednak chcąc szybciej przyspieszyć, coś wyprzedzić wraz ze wzrostem obrotów pojawia się wspomiany szum powietrza spod maski. Nie zaobserwowałem przy tym jakiegoś zauważalnego spadku mocy. 

W pierwszej kolejności zacząłem obawiać się że to może być początek końca turbiny jednak na postoju i lekkim przegazowaniu turbiny praktycznie nie słychać, oleju od wymiany nie ubyło (ok. 5 tys. temu), nic nie kopci, brak zauważalnego spadku mocy. Zauważyłem też że na łączeniu rur od intercoolera jest trochę oleju, jednak wszystko wydaje się że to nic świeżego.

Od pojawienia się tego szumu zrobione ok. 200-300 km i ciągle tak samo.

Czy w Primerach z tym silnikiem są jakieś charakterystyczne miejsca w których mogło dojść do pęknięcia jakiejś rurki/wężyka?

Mam jeszcze jedno pytanie, chciałbym również zdemontować w najbliższym czasie intercooler, zobaczyć czy w środku nie ma nadmiernej ilości oleju i posprawdzać wszystkie łączenia rur, jakim środkiem należy czyścić ic?

Dziękuję za jakiekolwiek sugestie na co zwrócić uwagę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest potwierdzam, zapewne pęknięta rura od turbo. Miałem to samo w megan, wymiana na nową i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pęknięcie na tej rurze za turbo. Czy można ją kupić nową? Na aukcjach internetowych widzę tylko same używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...