Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Licznik kilometrów


KRisoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jadąc na urlop zauważyłem absurdalne wskazania komputera w zakresie spalania itd. Okazało się że przyczyną jest nie działający licznik kilometrów.W zasadzie jest to pozytywny aspekt gdyż zrobiłem dystans ok 1000km a licznik pokazał przebieg 12 km ale jednak nie o to chodzi. Macie pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpiecie pod kompa przejażdżka wykluczy np sam licznik. Lub diagnostyka potwierdzi czujnik.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w chwili obecnej nie mam możliwości podpięcia pod komputer ale po powrocie napewno bez tego się nie obejdzie. Objawy są takie że licznik raz działa żeby po chwili się zawiesiesić. Liczyłem na to że może jakieś doraźne metody typu odłączenie akumulatora coś pomogą bo i tak więcej tu zrobić nie mogę dlatego chciałem zlokalizować czujnik bo może faktycznie coś z kabelkami.

P.S. Poważnie czujnik znajduje się wskrzyni biegów??!! :|

Edytowane przez KRisoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w chwili obecnej nie mam możliwości podpięcia pod komputer ale po powrocie napewno bez tego się nie obejdzie. Objawy są takie że licznik raz działa żeby po chwili się zawiesiesić. Liczyłem na to że może jakieś doraźne metody typu odłączenie akumulatora coś pomogą bo i tak więcej tu zrobić nie mogę dlatego chciałem zlokalizować czujnik bo może faktycznie coś z kabelkami.

P.S. Poważnie czujnik znajduje się wskrzyni biegów??!! :|

Nie ma potrzeby komputera podpinać, załącz tryb serwisowy przed jazdą i on też wyświetla odczyt prędkości cyfrowo prosto z komputera,więc jeśli tam dobrze pokazuje prędkość to znaczy że gdzieś indziej jest problem.

Żeby załączyć tryb serwisowy, gasisz samochód całkiem, trzymasz lewy przycisk pod wyświetlaczem, przełączasz kluczyk na zapłon trzymając dalej lewy przycisk aż na wyświetlaczu wyświetli się "TEST" - wtedy puszczasz. Potem możesz naciskając lewy przycisk zmienić tryb na wyświetlanie prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia to zrobię!! Tylko z tego co piszesz wnioskuję że myślisz o prędkościomierzu a mnie chodzi o licznik przebiegu kilometrów. Czy wspomniany tryb serwisowy można też w tym przypadku zastosować?


Niestety moje próby testowe nie powiodły się!! Oprócz nastawienia zegara nic mi się nie wyświetliło??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robisz?

 

 

I prędkościomierz cyfrowy na komputerze też Ci pomoże,bo jeżeli pokaże Ci cyfrowo prędkość zero,to znaczy że w ogóle do komputera nie dociera ta informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

 

W dniu 18.08.2015 o 15:48, KRisoo napisał:

Tak,model przedliftowy...

Odświeżę temat

Mam takie same objawy. Czy udało się rozwiazać problem ?

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...