Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke 1.6 DIG-T bierze olej


ztychow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mocno jeżdżony to 5W40, jak nie kręcony na wysokie obroty, to 5w30 obniży zużycie paliwa.

No ale kto by nie kręcił 190KM silnika :D

Dobry, w pełni syntetyczny 5W40, spełniający wymagane normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu silnik zjada olej dlatego wlali 10W40 !!

I wlanie 5W -30 40 nie pomoże!!!!!

Jak by wlał 5W50 było by dobrze a 10W po przyciera turbinę i klawiaturę 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana z 10W40 na 5W50 zmniejszyła konsumpcję oleju :]

 

Porządne 5W30 spokojnie wytrzyma turbo :] Tak samo jak i porządne 10W30 lub 10W40 również nie zaszkodzi turbinie. I nie mówimy tu o olejach pokroju mobil, orlen, lotos, castrol i inne badziewia, które można dostać w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki cudowny olej masz w zanadrzu Januszu?

Pytam bez złośliwości, bo sam też za miesiąc będę wymieniał i zastanawiam się czy nie fundnąć memu rumakowi przypadkiem jakiejś oliwy niedostępnej w każdym sklepie motoryzacyjnym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz masz i ja miałem silnik skonstruowany pod 10W!

Ja fabrycznie silnik Almery1.5 miałem zalany 10W60 dlaczego??? bo Nissan wiedział o własnych wadliwych pierścieniach :angry:

Wiedź jak wymieniłem na 5W50 to silnik dostał wigoru a i pierścieni nie zjadło do 285.000km  :D

Teraz mam silnik skonstruowany pod 5W jak i nasz kolega z swoim 1.6DIG-T -10w40 zanim się rozleje po silniku to silnik dostanie po pupsku zimą najbardziej!!!

 

Colins u ciebie przy wtrysku bezpośrednim to szkoda kupować drogiego oleju jak zaraz olej zostanie rozrzedzony benzyną ja bym stosował tylko dużą lepkość  :D 

Elf jaki kupiłeś jak i Total to dobre oleje   :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu Ty mnie tu nowości żadnych nie mówisz. ;)  Elf należy do Totala, bo to jeden i ten sam koncern olejowy.

Z ciekawości chciałem jedynie dowiedzieć się co poleca Janusz, ale coś nabrał wody w usta.

Napisał, że Mobil, Orlen, Lotos, Castrol i inne badziewia są do kitu. Należy więc sądzić, że Elf, Shell, Motul czy inny GM również należą do tej badziewnej grupy, bo to podobna półka.

O jakim więc oleju myślał Janusz?

No nie usnę póki się nie dowiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins sam czekam na odpowiedz Janusza :)

A pisałem nie w celu nowości,tylko praktycznego podejścia do tematu zalania super olejem twojego silnika ;)

Ja tam nie szukam super oleju bo znalazłem super oliwę juz w 1995 r ;)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Januszu, że nawet poczytałem to co pisujesz na konkurencyjnym forum. ;)

Napiszę tak - masz obsesję na punkcie olejowo-płukankowym. :D

Żeby nie było - w dobrym tego słowa znaczeniu (tak mi się przynajmniej wydaje, bo chociaż dzielisz się z innymi swoimi eksperymentami). :spoko:

Odnośnie zaś proponowanych olejów, to ja osobiście dyplomatycznie przemilczę Twoje propozycje.

Bo tak jak zwykle bywa każdy ma swoje preferencje i jeden lubi teściową, a inny teścia (czy jak to tam było?). :D

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins - na NZ masz u mnie w podpisie link do prezentacji mojego auta - zobacz co teraz mam zalane :D

 

Firm robiących oleje jest za dużo do wypisywania - nie chce mi się :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins - to, co opisałem to jest wiedza ogólnodostępna. Ja ją tylko zebrałem i w jakiś pokrętny sposób usystematyzowałem. Tylko problem pojawia się kiedy trzeba poszukać czegoś. A jak nie ma w pierwszych 10 wynikach w google to już tego na pewno nie ma. To, co wyczytywałem wertując google - niekiedy 8 lub nawet 9 strona i dalej (100 wyników na stronie) przepuszczałem przez swoje filtry w głowie i analizowałem. A teraz dalej szukam jakiś dobrych oliw, które są ciężko dostępne u nas w kraju :D A jak są to ma je co najwyżej jeden dystrybutor na PL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Mirelsy Renewole Gulfy Midlandy najlepsze ,u silnik dużo lepiej chodzi po garażu bo go energia roznosi na postoju  :)

Ja wybieram sprawdzony olej co silniczek na nim sobie cyka ledwo go słysząc, a i oliwa ta pięknie wymywa i płucze :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żaden z nas nie jest tak naprawdę w stanie wydać wiarygodnej opinii o stosowanych olejach silnikowych.

Bo trzeba by mieć kilka takich samych pojazdów, z takimi samymi silnikami, a w każdym z nich zalać inny olej i każdym z nich przejechać w podobnych warunkach ze 200 tys.km. Wtedy moglibyśmy wydawać jakieś w miarę wiarygodne opinie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20lat leje ten sam olej do różnych mych silników, stwierdzam że jest bardzo dobry awarii żaden nie miał, a na rynku nie ma takiego oleju o takim składzie!

Wiarygodna opinia o jednym oleju stosowanym przez 20lat

Wszystkie silniki moje kupowałem zalane różnymi olejami ich kultura pracy była daleko idealna  a najgorsza jaką słyszałem to na 5W30 sieczkarnia nie cykanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu testach, oraz pod względem właściwości fizykochemicznych najlepiej wypada zwykle Royal Purple.

Aczkolwiek zalewanie go do "cywilnego" auta, to IMHO przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z olejami,nie jeździmi wyczynowo po torze.

Jeżeli coś padnie w aucie to silnik na końcu.

A przed nim zawieszenie,sprzęgło,elektronika czy blacharka.

Prawda jest też taka,że te najbardziej reklamowane,są najczęściej podrabiane i to nie tylko tu w olejach,ale w każdej branży.

Osobiście zalałem Valvoline 5W30 i też jeżdzi/Note 1.4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z olejami,nie jeździmi wyczynowo po torze.

Jeżeli coś padnie w aucie to silnik na końcu.

A przed nim zawieszenie,sprzęgło,elektronika czy blacharka.

Prawda jest też taka,że te najbardziej reklamowane,są najczęściej podrabiane i to nie tylko tu w olejach,ale w każdej branży.

Osobiście zalałem Valvoline 5W30 i też jeżdzi/Note 1.4/

Przez 7 lat jazdy Note 1.4 zalewałem tylko i wyłącznie shell 5W30 nigdy nie było problemu z olejem,mówię tu o ubytkach widocznych na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...