Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke 1.6 DIG-T bierze olej


ztychow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

75 tys km to niewiele,ale

jest różnica w zużyciu silnika dla jazdy spokojnej na autostradzie i dla jazdy na krótkich odcinkach kilka razy odpalanych dziennie,przy takiej jeździe zużycie silnika szybciej postępuje i olej należy zmieniać częściej.Do tego dołożymy niski stan oleju plus upał latem i mamy efekty.

Olej 5W nic nie pomoże.Polecał bym nawet Valvoline 10W40 Max Life/do zużytych silników/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 5 z przodu dobra rzecz, przede wszystkim szybkość płyniecia :)

A W50 dobre bo doszczelnia i silnik trzyma kompresje !

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,zasadnicza rzecz styl jazdy i poziom oleju,bo olej nie tylko smaruje,ale też chlodzi silnik.

Dla mnie większe znaczenie ma częstotliwość wymiany,od tego czy 5W,czy 10W,bo olej starzeje się już po pierwszym tys. km.

W dwusuwie jest to rozwiązane,tam zawsze świeży.


Wracając do tematu,mówimy o zajechanym silniku,który bierze olej i bywa że ten najlepszy może okazać się najgorszym.

Wystarczy pojeździć w upale z bardzo niskim poziomem oleju i można przegrzać silnik.

Znam przypadek klienta,który ściągnął Merca zza Odry od taryfiarza,po zmianie oleju na pełny syntetyk zatarł silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Apropo brania oleju może być jeszcze nie wpełni sprawany zaworek jednokierunkowy od odmy - tyczy to silników doładowanych...

1.6 Turbo silnik ma zmienne fazy więc ciśnienie na cylindrach w granicach 11 atmosfer jest bardzo dobrą wartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witajcie,

"trochę" czasu upłynęło, ale w związku ze sprzedażą Juke poczułem zew boży, aby Wam napisać co dalej się działo. Wskutek Waszych sugestii oraz opinii kolegi co się ściga na torach różnymi wynalazkami, ostatecznie używałem aż do końca tylko Valvoline VR1 Racing 5w 50. 

Efekt: dolewki w granicach 2 ltr / 15 tys. km. 

I w takim stanie został sprzedany z przebiegiem 135 t km, bez żadnych innych problemów technicznych. 

ps.

małżonka do tej pory patrzy na mnie wilkiem, bo jej ubyło 70km i 80Nm w nowym wozidle… Już nie może kozaczyć na światłach :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.07.2018 o 03:16, Szary. napisał:

Jakie macie zdanie o Motull olejach ?

Do żony Micry i do swojego Juke tylko Motul leje, do poprzedniego samochodu również lałem Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla mnie olej Shell jest best. W testach 5W30 wychodzi naprawdę dobrze. 

Inne firmy już niekoniecznie. 

Przejechane w granicach 50 tyś i jedna dolewka około 70 ml . Chyba niezły wynik ?  Poziom  w granicach 90 % .Olej wymieniany co 10 tyś.

Jeśli ktoś jeżdzi  z olejem poniżej połowy miarki ten musi liczyć że w krótkim czasie będzie go dolewał duuuużo.

W instrukcji obsługi jest napisane co ile sprawdazać olej . I należy sie tego trzymać, inaczej nabijamy kasę mechanikom.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W autach z drugiej ręki, polecam na ten problem płukankę silnika - tym bardziej, że producent ustawia zbyt długie interwały. Nie zaszkodzi, a może pomoże . Osobiście zrobiłem zaraz po zakupie i po 6tyś następną - po 2giej jest znaczna poprawa kultury pracy elastyczności i zużycia oleju. Dodam, że za pierwszym razem było też czyszczenie miski ... ;)

Edytowane przez salikartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A dlaczego masz kombinować z wymianą oleju na gwarancji, to całkowicie dozwolone nawet w swoim garażu! (należy tylko zadbać o utylizację zużytej oliwy)

Jedyny warunek, to zarówno olej jak i filtr musi spełnić wymagania OE i możesz sobie olej wymieniać do woli.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...