Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Problem z szybą po stronie kierowcy


tejlo12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie przycisku auto po stronie kierowcy, czy posiada on jakieś dodatkowe zabezpieczenie (bezpiecznik). Pozostałe przyciski od szyb działają prawidłowo tylko ten z napisem auto nie działa. Może ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj po kolei, ale to chyba kostka przy silniku lub sam silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@tejlo12,

 

Nie wiem czy rozwiązałeś problem, ale sprawdź bezpieczniki, bowiem system sterowania szybami ma kilka zabezpieczeń prądowych. Faktem jest, że sterowanie szyby kierowcy jest na osobnym zabezpieczeniu niż pozostałe okna.

Ponadto silniki okien mają zabezpieczenia w postaci bezpieczników termicznych (na schemacie o symbolu M5). W wewnętrznej skrzynce bezpieczników sprawdź bezpiecznik sterownika na pozycji 20 o wartości 10A.

Generalnie rzecz ujmując, w silnik podnośnika szyby po stronie kierowcy jest wbudowany sterownik, gdzie do 6 pinowej wtyczki dochodzi 5 sygnałów:

 

1. +12V z bezpiecznika 10A poz.20 wewnętrzna skrzynka zabezpieczeń. Napięcie 12V względem masy pojawia się po przekręceniu stacyjki w  pozycję ON.

2. nie używany

3. + 12V z zabezpieczenia termicznego M5. Napięcie 12V obecne na stałe (z akumulatora). Co prawda pomiędzy zabezpieczeniem termicznym a akumulatorem jest jeszcze pod maską bezpiecznik 40A (poz. B), ale ten z pewnością jest sprawny, bo jak twierdzisz pozostałe szyby działają.

4. masa ( minus na akumulatorze)

5. i 6. to linie sterowania góra / dół, gdzie podawany jest sygnał masy z przełącznika.

 

Na schemacie w załączniku na czerwono zaznaczyłem zabezpieczenia sterownika szyb okna kierowcy.

Jężeli zasilanie jest OK. To idź za radą kolegów - uszkodzony silnik lub sterownik.

post-93296-0-75273400-1443094761_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...