Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Witam. Dolot powietrza


Gość nissan07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow.

Jestem nowy na forum i nowy posiadacz Note 1.5 dci z 2007 roku.

Mam pytanie w sprawie dolotu powietrza... Czy orientuje sie ktos czy dolot ten (dluzsza zakrecona rurka plastikowa z pelnym otworem z jednej strony a laczaca sie w obudowie filtra powietrza) ma miec 3 wywiercone dziury srednicy okolo 9 - 10 mm kazda? Sa one m/w na wysokosci akumulatora. Pytam dlatego poniewaz gdy zatkam je palcami, auto chodzi ciszej tzn. "nie pierdzi", odglos jest bardziej stlumiony. Przesylam rowniez zdjecia. Na drugim wspominane dziury. Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Dziekuje i pozdrawiam.

Daniel

post-93912-0-83000000-1439549272_thumb.jpg

post-93912-0-97934800-1439549282_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jest to zasys zimnego powietrza przed filtrem a modyfikację filtra i dolotu mają naprawdę spory wpływ na działanie całego silnika to wygląda tak jak by ktoś fabryczne otwory troszkę rozwiercił albo rozpiłował 

 

niech Posiadacze się wypowiedzą jak mają  jak to spora różnica to zalep sobie to taśmą i zobacz czy nie pogorszy się elastyczność silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 1.6 tam jest rura o trochę innym kształcie, pekł plastikowy zaczep i rura odpadła i leżała na silniku, nie wiem jak długo ale nie zauważyłem żadnego pogorszenie w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...