Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Dziwny odgłos po uruchomieniu silnika


sebastiw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

będzie śmiesznie, bo nie wiem jak to przekazać pisząc, ale spróbuję...

 

Czasami (kiedyś prawie zawsze, teraz raz na 3-4 odpalenia silnika) słyszę dziwaczny odgłos z komory silnika. Odgłos wydobywa się przez chwilę (może sekundę), zaraz po tym jak silnik się uruchomi i brzmi w stylu "Eeeeeeeeee" - nie mam pojęcia do czego go przyrównać, może do stęknięcia heheheh :-)

 

Nie miałem takiego efektu w żadnym samochodzie dlatego to dla mnie totalna nowość i nie wiem, czy szukać przyczyny, czy się nie przejmować i jeździć, póki odpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest myśl, ale czy mam się niepokoić tym dźwiękiem? coś zaczyna niedomagać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zagadam mechanika.

 


Mechanik wyjął rozrusznik, wszystko obejrzał, przesmarował i złożył z powrotem. Bendiks na oko jest w porządku. Chciałem i tak wymienić, ale w okolicznych sklepach nie mieli pasującego :-/

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tak, z tym, że mój P12 często musi trochę pokręcić zanim odpali i trochę mnie to niepokoi... a czasami odpala na dotyk.

 

Po zabiegach mechanika - j/w- zgrzyt wczoraj nie występował, zobaczymy dzisiaj.

 

ps. wymieniliśmy przy okazji czujnik temp. cieczy chłodzącej (koszt malutki, więc można było zaryzykować), bo najtrudniej odpala, gdy jest zimny, np. wcześnie rano - wtedy konieczne jest nawet czasami dodanie gazu podczas odpalania :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. wymieniliśmy przy okazji czujnik temp. cieczy chłodzącej (koszt malutki, więc można było zaryzykować), bo najtrudniej odpala, gdy jest zimny, np. wcześnie rano - wtedy konieczne jest nawet czasami dodanie gazu podczas odpalania :-/

może reduktor popuszcza podciśneiniem do kolektora i zalewa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zagazowane auto i chodzi o to, ze instalacja LPG może mieć już trochę dosyć i czas coś zregenerować, najlepiej zakręcić butlę wypalić gaz aż do przełączenia na PB i tak pojeździć i zobaczyć czy nadal jest problem z rozruchem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie ma problemu, po tych w/w zabiegach, ale jak wróci to zrobię jak piszesz - dzięki!

 

Z drugiej strony auto zawsze odpala na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko jest sprawne to odpala na benzynie, a jak nie to możesz próbować odpalać na mieszance powietrze-paliwo-lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony auto zawsze odpala na benzynie.

sekwencja tak działa ale jak masz coś nei tak to gaz idzie w układ i zalewa co powoduje trudniejszy rozruch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem. Co prawda auto było 2 tyg. temu na szczegółowym przeglądzie instalacji i konf. jej od nowa, dzięki czemu zyskało moc na gazie i już nie jest muł nad muły, ale może nie zrobili jej zbyt szczegółowo... kto wie. Jak się skończy gaz to pojeżdżę 2-3 dni na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...